Orinok - představení děje a hlavních postav

22. ledna 2012 v 20:26 | Melanie |  Orinok - honba za diamantovým kouzlem
ORINOKOrinok je země, odtržená od světa "nekouzelníků". Není jeho součástí, kouzelníci žijí v úplně jiném světě, odtrženém od planety. A přímo v srdci Orinoku, ve městě Eubriam, hlavním městě celého Orinoku, kde sídlí Tajemná pětice, která má na starosti chod země, se objeví tajemná cizinka. Velmi rychle se po městě roznese její údajné spojení s Diamatovým kouzlem - kouzlem tak mocným, že by dokázal rozmetat celý Orinok během vteřiny, ale také kohokoli přivést do neuvěřitelného bohatství. Cizinka, které všichni začínají přezdívat "Diamantová paní", se ocitá v ohrožení života. A právě tehdy vstoupí do života Kariny, obyčejné dívky, co studuje Univerzitu magie. Karina, jelikož je prostě taková, neváhá Diamantovou paní ukrýt u sebe. A od té doby není nic jako dřív...

POSTAVY:

Diamantová paní

Údajně ovládá mocné Diamantové kouzlo, které všichni chtějí a po kterém všichni touží. Nikdo nezná její jméno, a taky nikoho nezajímá. Všichni - nebo skoro všichni - touží po jediném - sebrat jí Diamantové kouzlo, a to za každou cenu. Diamantové paní jde o život, ale nejenom ze strany chtivých lidí. Před něčím utíká. Ale před čím?

Karina Laithania

Studuje Univerzitu magie. Chtěla by se stát jednou z Tajemné pětice, a rodiče ji v tomto cíli podporují. Jenže dosáhne tohoto cíle i přesto, že u sebe ukryla tajemnou ženu, kterou hledá celý Eubriam? Karina je rozhodnutá nedopustit, aby Diamantovou paní zabili. Jenže kdo je vlastně Diamatová paní doopravdy?

Haribella Laithania

Matka Kariny. Věčně zaneprázdněna svojí kariérou - dělá knihovnici ve Světové knihovně, ve které jsou uloženy kopie všech knih, co byly kdy napsány. O Diamantovém kouzlu ví samozřejmě hodně a taky by ho ráda získala - nehodlá ale kvůli tomu vraždit.

Daen Laithanin

Otec Kariny. Je zaměstnancem malé cukrárny U sladké pusinky, a není to zrovna známý občan. Svoji jedinou dceru Karinu zbožňuje a podporuje ji v rozhodnutí jít na univerzitu. O Diamantovou paní se moc nezajímá.

Alviera Maxiellenia

Pokud platí pravidlo, že krása a chytrost nejdou dohromady, tak Alviera je částečně výjimkou potvrzující pravidlo. Je to Karinina nejlepší kamarádka, zároveň je ale jedna z těch, kdo nejusilovněji pátrají po Diamantové paní a pro Diamantové kouzlo by vraždili. Je chamtivá a chce zisk. Jak uvidí peníze, zapomnene uvažovat rozumně.

Elvin Herbainel

Nejstarší z Tajemné pětice. Mohlo by se říci, že také nejmoudřejší, ale on je z těch, koho zcela pohltilo Diamantové kouzlo. Hodlá ho získat za každou cenu.

Madi Laikatrela

Nejmladší z Tajemné pětice a taky má nejvíc rozumu. Poznala, že Diamantové kouzlo nic dobrého nepřinese. Chce najít Diamantovou paní a přinutit ji odejít. Nejenom z města, ale z celého Orinoku. Ale kde ji má najít, když náhle zmizela?

Samozřejmě, že toto nejsou jediné postavy, jsou to ale ty, které budou mít na děj zásadní vliv - i když tam ani nebudou tolik zmiňováni.

První díl bude zítra nebo pozítří!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama