Deník puberťačky - Rodičovské desatero

4. března 2012 v 19:25 | Melanie |  Deník puberťačky z povolání aneb Příručka rodičům - jak se chovat ke svým pubertálním dětem?
Ahoj.
Mám tu pro vás další povídku na pokračování. Protože se tu objevilo (nejen na blogu, ale i na e-mailu) pár stížností, že v mých příbězích se pořád píše o smrti, mám tu pro vás něco nového. Sice se můžu někdy chovat jako dospělý člověk, ale občas se taky chovám jako ten nejztřestěnější puberťák na planetě Zemi, a proto jsem vymyslela novou sérii. Celým jménem se to jmenuje Deník puberťačky z povolání aneb Příručka rodičům - jak se chovat ke svým pubertálním dětem? ale uznáte sami, že je to název docela dlouhý a tak jsem se rozhodla to zkrátit na Deník puberťačky. :p A začínáme malým rodičovským desaterem.


Zásada 1.

Nechte nás dívat se na Superstar, Partičku a další pro vás "kraviny". My vám taky nebráníme, abyste se dívali na Vyprávěj a další takové seriály, které jsou pro nás úplné s prominutím s*ačky. Takže nám to tolerujte, my vám to budeme tolerovat taky a budem spokojení všichni.

Zásada 2.

"Mami, mám za 2!" "A to ses nemohl/a naučit na 1?"
Tak takhle teda ne! Já uznávám, že byste asi chtěli, abychom nebyli úplní analfabeti, ale pokud jsme idioti na matiku, nebo nám neleze do hlavy ájina, holt s tím nic moc neuděláme, a pokud se stane ten zázrak, že máme 2, rozhodně nám toto neříkejte. Parádně nám tím snižujete sebevědomí, takže se smiřte s tím, že lepší už to nebude, a radujte se z maličkostí (např. z toho, že jsme pro jednou nedostali za 5).

Zásada 3.

Já vím, že o svém idolovi, o tom božském blonďákovi z devátý C básním celý dny, ale to ještě není důvod, abyste když ho potkáte (ideálně se mnou v závěsu) hned řekli: "Tak ty jsi ten Mirek (Martin, Honza, David, Petr, Alan,...), o kterém naše Alena (Anna, Petra, Lucie, Julie, Jitka,...) vypráví. Prý je do tebe zamilovaná!" Za tohle bychom my holky vraždily! Je to trapas až na půdu (aspoň pro nás).

Zásada 4.

"No, Andrejko, ty jsi nám ale vyrostla!"
TOHLE NE! Vsadím se, že nejsem sama, kdo tohle nesnáší. Pokud jedeme k nějaké babičce, tetičce, nebo někomu, kdo tyhle věty rád pronáší, varujte předem dotyčného, aby se toho raději vyvaroval. V opačném případě hrozí, že toho dotyčného nebudeme zrovna milovat. Pro příkad jsme tu vypracovaly s kamarádkami 10 vět, které nejvíc nesnášíme:

1. Ty jsi ale vyrostl/a!
2. Tak co, jak jde škola?
3. Co kluci, chodíš s někým?
4. Není to oblečení moc křiklavé?
5. Nejsi ještě malá na malování?
6. Tady máš 10 korun a něco si kup!
7. Ta sukně je moc krátká!
8. Pomáháš mamce doma?
9. Ve svém věku by jsi neměla chodit ven potmě!
10. Nepohádala ses s někým?

Zásada 5.

Facebook? Jo! Ale vy na něm NE! Pokud nás hodláte šmírovat, tak to tedy opravdu ne. Jednak budete chtít pořád radit, na co je tohle, na co je tohle, a za druhé, stačí, abychom do komentáře napsali: "Ty demente!" a už je oheň na střeše. Řekněte si, jak by se to líbilo vám, kdyby vás někdo šmíroval!

Zásada 6.

"Ty demente, tys to zase všechno zkurvil!"
Hele, upřímně, kdo z nás si občas neuleví sprostým slovem? I z vás, bezchybných rodičů, jednou za čas vyletí něco jako: "Do pi.." Většinou se sice zarazíte, ale někdy to taky dořeknete, ne? Zvykněte si na to, časem to (snad) vymizí samo.

Zásada 7.

Nepleťte se nám do toho, co zrovna nosíme. Například roztrhané kalhoty jsou celkem v módě. Neříkám, kdybysme chodily jako cuchty, tak byste měli zasáhnout, ale pokud někdo nosí neonové tričko, tak je to OK. Je to jeho styl.

Zásada 8.

Myslím, že se se mnou všechny pubertální holky shodnou - když přijdou kamarádky a my si sedneme ke mně do pokoje, očekáváme od rodičů, že se budou věnovat svojí práci a nechají nás na pokoji, takže žádné sedání do pokoje a navazování přátelské konverzace s našima kámoškama, a co už je úplně tabu, to je vyptávání se typu: "Tak co, Kláro, už máš měsíčky?" atd.

Zásada 9.

Vrátila jsem se ze školy a mám červené vlasy, i když ještě před odchodem z domu jsem byla blond? Hele, každý chce experimentovat. Netvrdím, že to je vždycky zrovna rozumné. Ale kdo v pubertě dělá rozumné věci? Vlastně - můžete být jenom rádi, že jsme se nevrátili a nemáme piercing v jazyku nebo pokérovaný břicho. Červený vlasy skousnete, časem se to smyje.

Zásada 10.

Pokud každou čtvrthodinu vletíte do našeho pokoje se slovy jako: "Nemáš hlad?" nebo tak, je to k zešílení. Každý chce mít nějaké soukromí. Jak by se to líbilo vám? Úplný vrchol je, když si zjišťujete hesla od e-mailu a Facebooku, abyste zjistili, jestli náhodou "nezlobím". Vám by se to líbilo?


Dnešní deník puberťačky končí. :p Příště se můžete těšit na příběhy z deníku! Buenas noches! ;))
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 k-k-a-a-r-r-n-n-e-e-o-o-l-l-l k-k-a-a-r-r-n-n-e-e-o-o-l-l-l | Web | 7. března 2012 v 18:38

JÁ ALE NEPÍŠI NA TÉMA TÝDNE NIKDY!!KDYBYSTE CVAKLI NA RUBRIKU KDE JE ČLÁNEK ULOŽEN TAK DÁVÁM RŮZNÉ OTÁZKY VÁM JEN TAK!!

2 Melanie Melanie | 8. března 2012 v 14:08

[1]: Reaguj si na svým blogu, a navíc, jak mi teda vysvětlíš, žes měla článek v TT?

3 Lusia Lusia | 30. března 2012 v 23:26

Jé hej to je úplně skvělý...Kdy budou tak ty příběhy? Vím že je blbý se na to ptat, protože já osobně to nesnáším, ale jinak fakt úžasný to je :)

4 Melanie Melanie | Web | 31. března 2012 v 14:51

[3]: Nemám moc času, budou co nejdřív ;)

5 Isenstar Eragon Isenstar Eragon | Web | 26. května 2012 v 12:41

Přidávám: Když jsme si koupili roztrhané džíny, ROZHODNĚ nám je nezašívejte, nebo na ně nedávejte trapné záplaty! Jednou jsem skončila s krtečkem na koleně a se Šmoulinkou na zadku! 8-O

6 Melanie Melanie | Web | 26. května 2012 v 13:24

[5]: tohle já naštěsrí nemám :-D

7 Sanny Sanny | Web | 3. června 2012 v 20:14

[5]: chuderko :-) já měla na riflích teletabís :/ (nevím jak se to píše)

8 Melanie Melanie | Web | 3. června 2012 v 20:16

[7]: telettubies, pokud se dobře pamatuju :-)

9 Vicky Vicky | E-mail | Web | 13. června 2012 v 16:46

Naprosto souhlasím se všemi body!!!! Totálně výstižný!!! :-!  :-!  :-!

10 empty--island empty--island | Web | 14. června 2012 v 21:53

Zásadu dvě by si měla přečíst moje máma.

11 empty--island empty--island | Web | 14. června 2012 v 21:55

A i zásadou osm. Moje máma má ve zvyku řešit všechny moje intimní problémy zrovna ve chvíli, kdy je tam moje kamarádka. Děsný!

12 KlarusQa KlarusQa | 9. října 2012 v 15:26

Moje máma by si měla přečíst 2. zásadu :D a jinak moc pěkný blog :)

13 Melanie Melanie | Web | 9. října 2012 v 15:46

[12]: díky :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama