Orinok 7. část - Boj o přežití

3. května 2012 v 21:57 | Melanie |  Orinok - honba za diamantovým kouzlem
Ahojky, tak blog a Orinok pokračují! =)
Podaří se Karině a Eriele uprchnout z jeskyně, nebo je Elvin zamorduje? Dozvíte se v tomto díle! (Bude to kapánek kratší)


Nedokázala jsem myslet na nic jiného. To, že přijde smrt, bylo tak jasné. Nedokázala jsem nic dělat, jen sledovat nůž v ruce Elvina Herbainela. Chtěla jsem křičet, ale roubík mi dokonale ucpal ústa. Hlavou se mi honily myšlenky. Stovky zmatených myšlenek. Jestli nás teď zabije, tak Eriela Orinok nezachrání a všichni tu zemřou!
A náhle bych se nejraději dala do smíchu. Když nás zabije, nikdo už nezachrání jeho! Nebude si moci užít diamantové kouzlo pořádně dlouho! Ta myšlenka mě úžasně rozveselila.
Eirela něco zachrčela přes roubík, ale Elvin si jí nevšímal. Oči mu zářily fanatickým leskem a Erielu si fascinovaně prohlížel. Celou tu dobu bylo v jeskyni absolutní ticho. Slyšel bys hřebík spadnout. Elvin se nahnul k Eriele a namířil jí nůž přímo na srdce.
"Konečně jsem tě dostal," promluvil Elvin Herbainel, a z jeho hlasu čišela krutost. Rychle jsem zavřela oči. Nechtěla jsem to vidět. Bylo mi poměrně jasné, že o svědka nebude stát. Snažila jsem se představit si jaký je to asi pocit, být probodnutá nožem, ale nechala jsem toho. Stejně se to za chvíli dozvím.
Náhle jsem slyšela, jak Elvin zaklel. "Co to sakra..." A vzápětí jsem slyšela, jak přešlapuje a znělo to, jako by se před někým bránil. Strašně jsem se chtěla dozvědět, co tam kdo provádí, ale bála jsem se otevřít oči. Měla jsem strach, že uvidím Erielu mrtvou, nebo umírat.
Nakonec jsem ty oči přece jen otevřela. Nejprve jsem zaznamenala Erielu, která se převalovala na zemi a snažila se osvobodit z pout. A potom jsem uviděla tu scénu za ní.
Elvin Herbainel ustupoval před někým, koho jsem ještě neviděla. Ale za vteřinu se ona postava vyloupla ze stínu.
Byla to žena, musela to být žena. Viděla jsem její dlouhé vlasy, které se kroutily do prstýnků. Bojovala velice profesionálně, ale Elvin znal také tolik zaklínadel, vždyť učil zaříkávání. Jejich síly byly vyrovnané, nakonec se ale ženě podařilo prolomit Elvinovo kouzlo. Rudý paprsek mu narazil do čela a odmrštilo ho to dozadu. Uhodil se do hlavy a zůstal ležet na zemi. Žena z nás mávnutím ruky shodila pouta a spěchala k nám.
"Jste v pořádku?" volala na nás, a mně se málem zastavilo srdce, protože ten hlas jsem poznala. Byl to někdo, koho bych tu nikdy nečekala.
"Jo," zasténala Eriela a vyhrabala se na nohy. "Panebože, už jsem myslela, že nás zabije!"
"Vy? Co vy tu děláte?" zeptala jsem se překvapeně. Madi Laikatrela se jenom usmála. "Myslela sis, že chci Diamantovou paní zabít, že? Mýlila ses."
"Je mi to líto," zamumlala jsem.
"Musíme vypadnout," řekla Eriela. "Dřív, než se probere."
"Tak jo, lidi, honem!" Madi Laikatrela běžela ke člunu. "Dělejte, vejdeme se sem!"
S Erielou jsme honem vlezly do člunu. A až potom mi to došlo. Nikdo z nás tří se nesmí ukázat ve městě!
Když jsem se podívala do tváře Eriely a Madi, věděla jsem, že myslí úplně na to samé.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marille Marille | Web | 4. května 2012 v 15:39 | Reagovat

Krásný, super..... moc hezký, chyci další, je to napínaví

2 Melanie Melanie | Web | 4. května 2012 v 15:52 | Reagovat

[1]: zrovna jsem sem přidala další :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama