Pravá královna - 10. díl

30. května 2012 v 10:07 | Melanie |  Pravá královna

VYPRAVĚČ: JAER

Zaklepal jsem na dveře studovny a tiše je otevřel. Byl jsem překvapený, protože jsem nikoho neviděl, tedy kromě Katerine, která pořád ležela ztuhlá na lehátku u krbu. Ale kde byla Persé?
Opatrně jsem se přesunul ke Katerine, bylo to vlastně poprvé, co jsem si ji mohl prohlédnout pořádně. Její velké oči byly vykulené strachem, a i přes to, že byla Katerine napůl mrtvá, jí v nich pořád zůstávala hrůza a zděšení. Ústa měla pootevřená, zřejmě překvapením, na rtech, tvrdých jako kámen, se usadila jinovatka. Dotkl jsem se jejích vlasů. I její hnědé lokny byly tvrdé a křehké, mohl jsem je snadno zlomit.
Nemohl jsem se na ni dál dívat, protože i když jsem miloval Persé, Katerine jsem měl pořád rád. Nebylo pro mě lehké smířit se s tím, že ji možná už nikdy neuvidím...
Jak jsem couval od lehátka, na cosi jsem šlápl. V normálním, každodenním provozu, by zvuk, co přitom vznikl, zanikl, ale v tichém, spícím zámku vykonal své. Ozval se výkřik, a já se automaticky otočil po zvuku. Persé napůl vstala z křesla, kterého jsem si do té doby nevšiml, protože bylo zčásti zakryté menší knihovničkou, v ruce krátkou dýku. Kniha, kterou zjevně měla na klíně, spadla na zem a zavřela se. Perséiny oči prozrazovaly, že spala.
Když si uvědomila, co se stalo, schovala dýku. "Panebože Jaere, tys mě vyděsil!" zabručela, a sedla si zpět do křesla.
"Měla by ses vyspat," pronesl jsem. Persé zavrtěla hlavou. "Ne, musím to najít."
Uchechtl jsem se. "Persé, já vím, že bys to tu chtěla najít co nejdřív, ale tím, že se za chvíli kvůli nedostatku spánku zhroutíš, Katerine nepomůžeš, takže se běž vyspat! Stejně tu usínáš, kdy jsi naposledy spala celou noc?"
"Včera," odsekla. "Posunutá večerka mi neuškodí, možná přijdou situace, ve které budeme muset probdít několik dnů a nocí."
"Tak si šetři energii, až ty situace nastanou, a běž se vyspat!"
"Už mi zbývá jenom polovina knihovny!"
"Ty jsi nemožná! Hele, víš co, já ti pomůžu!"
Vzal jsem jednu z knih a zalistoval v obsahu. Potom jsem pro jistotu prolistoval celou knihu. Nic. Hledali jsme s Persé dál a dál...

***

"Já to nechápu," postěžovala si Persé. Probděli jsme další dvě noci, ale nic jsme nenašli. "Někde to přece musí být!" Sáhla po rubínovém náhrdelníku na svém stole. "Připneš mi ho, prosím?" obrátila se na mě.
"Samozřejmě," vzal jsem jí náhrdelník z rukou, a připnul jsem jí ho. Persé se na mě otočila, kameny na jejím krku zářily, jako kdyby v nich byly ukryty malé plamínky.
"Ty rubíny jsou nádherné," usmál jsem se. "Hodí se k tobě."
"A čím?"
"Vypadají jako oheň. A ty oheň umíš ovládat." Otočil jsem se od ní. "Půjdeme se projít?"
Až po chvíli jsem si uvědomil, že Persé nic neřekla. Podíval jsem se na ni. "Persé? Co se -"
A rázem jsem zmlknul. Persé měla ve tváři takový ten užaslý výraz, jaký nasazovala, když ji něco napadlo. "Persé, co je?" zeptal jsem se.
"Počkej chvíli!" Persé vystřelila doslova rychlostí světla ke svému nočnímu stolku, a vzápětí z něj vytáhla malou knihu. "Nikdy by mě nenapadlo hledat tekutý oheň tady!" řekla. "Doufejme, že to tu bude!"
Sledoval jsem, jak Persé projíždí obsah, potom popadla knihu pevněji, a otevřela ji na jedné stránce. "Ano! Tady to je!" vykřikla. "Jaere, poslouchej!" Nadechla se, a začala: "Pokud roztavíte rubíny, smísíte je s vodou, a následně je zahřejete, vznikne vám zvláštní hmota, které se říká tekutý oheň. Tento oheň vyléčí některá zranění, dodává sílu, a dokonce je to jediný spolehlivý lék na chorobu zvanou ledové srdce." Podívala se na mě. "To je skvělé, Jaere!" Po tváři se jí rozlil šťastný úsměv. Jediným prudkým škubnutím si strhla rubínový náhrdelník ze svého krku. "A jdeme vařit," řekla žertovně.Chtěla bych znát váš názor na jednu věc: Měla by po skončení Pravé královny pokračovat další série, s jiným názvem, s jiným problémem, ale se starými tvářemi (Persé, Katerine, Rigo, Jaer,...). Ráda bych, kdybyste vyjádřili svůj názor v komentářích.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Erisdar Erisdar | 30. května 2012 v 17:41 | Reagovat

To je skvely, ze ji zachrani! A k tomu, ze bude dalsi rada mam jediny nazor: DO TOHO! :-D  :-D

2 Naensi Naensi | 30. května 2012 v 20:38 | Reagovat

A není brzy mluvit o nové řadě? :D Ale je to dobré, fakt.

3 Melanie Melanie | Web | 30. května 2012 v 21:01 | Reagovat

[2]: Radši co nejdřív :p Jinak děkuju :))

4 Isenstar Eragon Isenstar Eragon | Web | 31. května 2012 v 21:05 | Reagovat

Ehm, chtěla bych se tě na něco zeptat, ale nesouvisí to s tímhle článkem. Můžu to sem napsat, nebo tady na to máš nějakou dotazovnu?

5 Melanie Melanie | 31. května 2012 v 21:20 | Reagovat

[4]: Piš sem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama