Pravá královna - 5.díl

20. května 2012 v 15:57 | Melanie |  Pravá královna

VYPRAVĚČ: PERSÉ

Seděla jsem na studené, kamenné podlaze ve studené, kamenné věži. Byla mi zima. Naproti mně hořela jedna pochodeň, další byla u dveří. Nevěděla jsem, co se stalo. Prostě jsem byla v cizím hradu, připoutaná provazy ke stěně. Náhle se začaly otevírat dveře.
Střelila jsem k nim hlavou, a uviděla jsem, jak do nich vchází můj strýc. Okamžitě mě zalila vlna vzteku a nenávisti. Strýc ke mně přišel s podnosem. "Najez se," strčil mi pod nos chleba. Cukla jsem hlavou. Přidržel přede mnou hrnek. Sevřela jsem rty.
"Nebuď tak umíněná, Persefono," ledově se usmál.
"Nejsem Persefona, ale Persé," odpověděla jsem vztekle.
"Persé je zkratka od Persefony," vysvětloval mi, stále s tím ledovým úsměvem.
"Jak dlouho mě tu chceš držet?" zeptala jsem se.
"Uvidíme," usmál se ještě víc a odešel. Mohla jsem se vzteknout. Super. Fakt bezvadný.
Potom jsem si vzpomněla, že mám v sobě element ohně, takže jsem mohla ovládat oheň - omezeně. Takže jsem se soustředila, abych dokázala, co jsem měla v úmyslu. Za chvíli ke mně vzduchem proudil oheň a já ho ovládala. Směrovala jsem ho přímo na moje pouta.
Bolelo to, ale snažila jsem se vydržet. Po chvíli ze mě pouta spadla, a já vrátila oheň zpět do pochodně. Prohlédla jsem si zápěstí, měla jsem je červené a popálené, na levé ruce jsem místy měla kůži černou, ale to mi nevadilo. Teď jsem musela vymyslet, jak se odsud dostat. Vrhla jsem se k oknu, ale na skákání to nebylo. Takže jsem přeběhla ke dveřím. Sláva, nebylo zamčeno.
Procházela jsem chodbami, snažila jsem se plížit co nejtišeji, aby mě neslyšeli. Když jsem za sebou uslyšela kroky, srdce mi vyhouplo až do krku.
"Ale ale, kdopak to tu je?" uslyšela jsem za sebou.
Na nic jsem nečekala a začala běžet. Seběhla jsem jedny schody, potom druhé. Za mnou zněl dusot běžících stráží. Sakra, sakra, sakra!
Když jsem před sebou uviděla dveře s nápisem "Studovna", vběhla jsem do nich a přibouchla za sebou dveře. Horečně jsem začala hledat úkryt. Nakonec jsem se schovala pod stůl, právě včas. Dovnitř vpadly stráže.
"Kde je?" slyšela jsem hluboký hlas.
"Nevím," odpověděl další hlas; patřil nějaké ženě.
"Podíváme se pod stoly," navrhl další hlas.
Ale to už jsem měla plán. Zavřela jsem oči a maximálně se soustředila, abych vyvolala z pochodně na stěně plamen, který by mezi vojáky a mnou vytvořil plamennou hranici. Nakonec se mi to povedlo. Slyšela jsem, jak vojáci vyjekli. "Co to sakra..." řekl jeden z nich.
Vycouvala jsem zpod stolu. Usmála jsem se na ohromené stráže, které na mě díky plamenům nemohly, a došla jsem k oknu. Podívala jsem se ven. To už bych mohla skočit.
Vyskočila jsem bez přemýšlení; dopadla jsem na nohy. Rychle jsem se ohlédla k oknům a běžela jsem pryč. Ale byla jsem unavená, a to se na mém běhu negativně podepsalo. Když jsem byla dostatečně daleko od hradu, sklesla jsem do trávy na okraji lesa, poblíž mého hradu. Zanedlouho jsem usnula.
Ráno jsem se probudila brzy, byla mi zima. A slyšela jsem hlasy. To musely být stráže! V panické hrůze jsem se zvedla a běžela jsem dál. Rychle jsem probíhala lesem, dokud jsem nebyla u svého hradu. Vyčerpaně jsem zaklepala na hradní bránu a zhroutila jsem se u ní. Byla jsem ráda, že jsem doma.
"Persé?" ozvalo se za mnou překvapeně, a mně přitom klopýtlo srdce, protože ten hlas jsem poznala.
"Jaere?" vydechla jsem.
Přiskočil ke mně a objal mě. "Díkybohu, že žiješ," šeptal. Vypadal zachmuřeně.
"Stalo se něco?" zeptala jsem se zmateně. Vymanila jsem se z jeho objetí a znovu zaklepala.
"Ano," přikývl Jaer. "Katerine zmizela."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marille Marille | Web | 20. května 2012 v 16:24 | Reagovat

Nejdřív zmizí jedna, pak druhá... Co se to děje O_O ? Sejdou se někdy vůbec společně 8-O
Ne! Neříkej mi to! Počkám si :-D :-)

2 Isenstar Eragon Isenstar Eragon | Web | 23. května 2012 v 17:56 | Reagovat

Pff... Žárlivka jedna... To to prostě nemohla překousnout, že se Jear zamiloval do Persé?! To musela zdrhnout!?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama