Pravá královna - 9.díl

27. května 2012 v 15:29 | Melanie |  Pravá královna

VYPRAVĚČ: PERSÉ

Dům věštkyně jménem Rmetia se pomalu nedal nazývat domem. Jedna část se už pomalu rozpadala, ze střechy byla uvolněná některá prkna, a místo oken byly ve stěnách jen velké díry nepravidelného tvaru a velikosti. Dveře byly napůl vyrvané z pantů. Nejistě jsem se podívala na Jaera, a došla ke dveřím. Zaklepala jsem, a čekala. Po chvíli se ozvaly kroky, a dveře nám otevřela zamračená žena s mastnými vlasy, která si mě podezíravě prohlížela. "Co chcete?" zeptala se.
"Potřebujeme vaši pomoc," odpověděla jsem. Žena si mě přeměřila kalně hnědýma očima, a potom řekla: "Pojďte dál."
Vedla nás dlouhou chodbou s odlepujícími se tapetami, lampou nakřivo, a upatlaným obrazem, který zřejmě namalovala sama, zasazeným v rozbitém rámu. Otevřela na její dům poměrně zachovalé dveře - celé zasazené v rámu, a byly na nich jenom dvě rýhy. Objevil se docela zachovalý salonek, kde zřejmě Rmetia přijímala klienty, a proto to bylo zachovalejší - asi je nechtěla odradit.
Usadila jsem se do jednoho z křesel s květinovými potahy, sice dost nepříjemně zaskřípalo, ale vypadalo, že se udrží vcelku. Jaer se posadil vedle mě, a Rmetia naproti nám za stolek. Zkřížila prsty a zeptala se: "S čím vám mám tedy pomoci?"
Stručně jsem jí všechno vyložila, a Rmetia se zachmuřila. "Ledové srdce," brumlala si pro sebe. "To bude těžké."
Vstala, a došla ke knihovně, vytahovala jednu knihu za druhou. "Á, tady to je," řekla nakonec. Přišla ke stolu s obrovskou bichlí a otevřela ji. Přejížděla prstem po obsahu. "Lední, ledka, ledová, ledové, á tady! Ledové srdce, strana 478."
Otevřela knihu na příslušné stránce. "Pojďte sem," vyzvala nás. S Jaerem jsme přišli blíž a naklonili se nad knihu. Stálo tam:

LEDOVÉ SRDCE
jak léčit tuto nemoc a co od ní očekávat

K nemoci zvané LEDOVÉ SRDCE může jakákoli lidská bytost přijít dvěma způsoby:
První a častější je vedlejší účinek nějaké kletby, tyto vedlejší účinky ale fungují jen na některé lidi, zatímco na jiné to vůbec nefunguje.
Druhý, hrozně málo vyskytovaný, je ten, že člověk, který prodělal velké citové zklamání, zatvrdne, a když se ani zhruba po půl roce nedokáže s tím, co se stalo, plně smířit, může se jeho srdce změnit v kus ledu.
Každý způsob má svůj individuální způsob léčení, a každý způsob své specifické znaky.
ZNAKY:
Pokud dostala osoba ledové srdce prvním způsobem, tedy kletbou, je tento člověk studený po celém těle, a když se něco přiblíží k jeho srdci, objeví se na něm led (v případě, že se k němu přiblíží lidské tělo, objeví se na těle omrzliny), a pokud se něco dotkne přímo jeho srdce, okamžitě to přimrzne.
Pokud ale dostala osoba ledové srdce vlivem citového zklamání, taková osoba má na dotyk normální teplotu, a není ani nějak ztuhlá, kdyby neměla normální teplotu, vypadala by jako normální mrtvola. Ale se srdcem je to stejné - jakmile se ho něco dotkne, okamžitě to přimrzne.
LÉČBA:
LÉČBA PRVNÍHO ZPŮSOBU:
Musíte polít tuto osobu tekutým ohněm, a nějakou dobu (asi dva dny) ji nechat v místnosti poblíž krbu.

Dál jsem ani nečetla. Vydechla jsem, a vděčně se podívala na Rmetiu. "Moc jste mi pomohla," řekla jsem. Podala jsem jí měšec s pěnězi. "To je odměna," řekla jsem a opustili jsme s Jaerem její chatrč.
Až doma mě přepadla nervozita. Bude to vůbec fungovat? A kde v naší obrovské knihovně, mám hergot najít návod na přípravu tekutého ohně?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Isenstar Eragon Isenstar Eragon | Web | 27. května 2012 v 15:39 | Reagovat

Já bych řekla, že to byl ten první zbůsob, ale autorka to ví nejlíp :-D.

2 Melanie Melanie | Web | 27. května 2012 v 15:43 | Reagovat

[1]: To se ví, že to vím nejlíp :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama