Dračí čarodějka - 1. díl

20. června 2012 v 14:15 | Melanie |  Dračí čarodějka
Právě když si Karin sedala k laptopu, uslyšela z dolního patra domu svoji matku Noru, jak na ni volá. Spěšně laptop zaklapla a vykoukla z pokoje na studenou, bílou chodbu. "Ano mami?" zavolala.
"Jedu do toho Brna, tak si nezapomeň v pět udělat úkoly, Karin!" křikla na ni Nora.
"Neboj, mami," křikla Karin a vrátila se zpět do svého sluníčkově žlutého pokoje. Opět pustila laptop a sedla si k němu, pustila internet, zkontrolovala e-mail a Facebook, potom jen tak prozkoumávala internet. Zašla na stránku, kde byly fotografie ze školní exkurze - podívala se na ně a vždycky se samolibě usmála, když se uviděla. Moc dobře o sobě věděla, že je krásná - její dlouhé narezle blond vlasy byly vždy pečlivě upravené a nevyžadovaly téměř žádnou péči, obličej měla skoro bezchybný a v očích se jí usídlily veselé jiskřičky. I přesto však nebyla namyšlená. Ostatní dívky ve třídě jí záviděly, protože ať už šla kamkoli, všechny zastínila. Kdyby si kluci měli vybrat mezi Karin a Megan Fox, volili by rozhodně Karin. Nevěděla, proč. Ale bylo to tak.
Potom zadala do vyhledávače heslo "drak". Karin milovala draky a toužila se o nich dozvědět co nejvíc. Jako obvykle na ni vyjelo dvacet stránek, kde se psalo, jak hrozně lidé milují draky, potom nějaké obrázky a potom konečně smysluplné stránky. Karin klikla na jeden z odkazů a vyjel na ni web, laděný do černo-ruda. V záhlaví stálo: "Společenství Dračích čarodějek". Karin si pomyslela, že to bude nějaká sekta, ale nedalo jí to, aby nerozklikla v menu kolonku "O nás." Článek byl velmi prostý:

"Toto je společenství dívek, které si říkají Dračí čarodějky. Ten, kdo sám není Dračí čarodějkou, nás nikdy nepochopí, a ten, kdo ano, ten se přidá. Chceš zjistit, jestli jsi jedna z nás? Klikni SEM a dozvíš se to!"

Karin náhle začalo bušit srdce, i když nevěděla, proč. Se zatajeným dechem klikla na tučně zvýrazněné slovo SEM. Objevila se nová stránka; nabídky nejrůznějších testů, článek "Jak poznat, že jsi jedna z nás?" a tak podobně. Karin nejprve rozklikla článek. Objevil se další text:

"Dračí čarodějkou nemůže být jen tak někdo, dračí čarodějkou se člověk nestane, dračí čarodějkou se člověk narodí! Chceš vědět, jestli jsi jedna z nás? Položíme ti několik jednoduchých otázek.

Jsi krásná a víš to o sobě?
Máš ráda oheň?
Miluješ draky?
Jsi adoptovaná a nevíš, kdo byli tvoji praví rodiče?
Máš zrzavě blond nebo uhlově černé vlasy?
Máš ráda mytologii?

Pokud je odpověď na tyto otázky ANO, potom laskavě klikni SEM."

Karin opět se zatajeným dechem klikla na slovo SEM; objevila se další stránka a na ní:

"VÍTÁME DALŠÍ DRAČÍ ČARODĚJKU U REGISTRAČNÍHO PROCESU!"

Karin se vyděsila, přece jen nečekala, že to půjde tak rychle. Ale chtěla zjistit o tajemném společenství co nejvíc, a toto byla zřejmě jediná cesta. Poslušně vyplnila všechny kolonky, svoje jméno, příjmení, datum narození, adresu, něco o sobě, přiložila odkaz na svoji fotografii a odeslala. Stránka na okamžik zčernala a potom se objevila slova: "Děkujeme za registraci, jedna z nás tě v nejbližší době zkontaktuje."

Karin zavřela stránku s divným pocitem. Co když je to přece jen nějaká sekta? Slyšela o tom dost, aby jí bylo jasné, že jen tak by se prostě na internetu neměla regsitrovat na něčem, co je jí podezřelé. Ale potom špatné pocity zaplašila.
Podívala se na hodiny. Pět. Musí jít dělat úkoly. Jenže se na ně nemohla vůbec soustředit. Měla pocit, jako by v ní ten článek něco probouzel - něco, co se v ní do té doby skrývalo a teď to chtělo na povrch. Několikrát vstala a přecházela po pokoji. Rozhlížela se po fotkách z prázdin, z výletů apod. Připadalo jí to všechno cizí, vzdálené, jako někomu, kdo napůl zapomněl na svoji minulost. Ale čím to bylo?
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Isenstar Isenstar | Web | 20. června 2012 v 17:27 | Reagovat

Hezká kapitolka :-D! Jenom by bylo trošku lepší, kdyby jsi to psala v první osobě, ale tvoje volba :-D.

2 Melanie Melanie | Web | 20. června 2012 v 18:35 | Reagovat

[1]: Jelikož někdy budu přeskakovat mezi dějem a postavami, jako u PK, a nechci měnit pořád vypravěče, tak nemám jinou možnost ;-)

3 Isenstar Isenstar | Web | 20. června 2012 v 20:39 | Reagovat

Sakryš, promiň. Teď jsem rudá jako pivoňka. Ještě jednou se moc omlouvám ;-).

4 Melanie Melanie | 21. června 2012 v 13:14 | Reagovat

[3]: vph ;-)  :-D

5 my-fantasy-writing my-fantasy-writing | 25. června 2012 v 21:55 | Reagovat

Je to super, a mne vôbec neprekáža že píšeš v 3. osobe ;) ja píšem v 3. osobe tiež, a neviem, či budem niekedy písať aj v prvej ;)

6 Satine Satine | Web | 21. července 2012 v 9:45 | Reagovat

To já píšu většinou v první osobě, jsem na to víc zvyklá, ale obdivuju lidi, co dokáží hezky psát ve třetí. První kapitola Dračí čarodějky mě moc zaujala, určitě se vrátím ke čtení dalších kapitol, až budu mít čas. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama