Dračí čarodějka - 10. díl

30. června 2012 v 14:49 | Melanie |  Dračí čarodějka
"Amie, předstup!" ozval se ženský hlas, který se v paláci na hoře Weris (v překladu moc) nepříjemně rozléhal. Z řady vystoupila bohyně s havraními vlasy. Amie. Neusmívala se, obličej měla stažený úzkostí a strachem z toho, co přijde. Bylo zvykem, že bohyně Deré na konci každého měsíce odmněnila bohy za jejich skutky nebo jim naopak uložila trest za to, co provedly. Amie se v posledním měsíci nechovala zrovna vzorně, a tak kráčela k pozlacenému trůnu nejvyšší bohyně se směsicí hrůzy, vzteku a vzdoru. Když konečně došla až před trůn, uklonila se. "Má paní," promluvila. Deré sklonila hlavu a prohlížela si ji. "Amie, ty jsi se v posledním měsíci nechovala tak, jak bych čekala od bohyně, a nic tě nemůže omluvit." Deré se odmlčela, Amie kajícně pohlédla do její tváře. "Já vím, má paní," zamumlala a sklopila oči. Cítila na sobě pohledy všech v síni, tlumené šeptání, a mohla by se vsadit, že Avis se už těší, jaký trest jí Deré uloží. Chvíli bylo ticho, mohlo to být tak několik vteřin, ale Amie to připadalo jako úplná věčnost. Potom si Deré odkašlala a promluvila. "Na druhou stranu, musím říci, že jindy jsi se chovala jako pravá bohyně, a když přihlédnu k tomu incidentu v Bariethu, myslím, že bude spravedlivé, když ti dáme druhou šanci. Můžeš jít, Amie. Reitholde, předstup."
Amie odkráčela, zatímco vysoký bůh naděje Reithold předstoupil před Deré, která ho pochválila za jeho hrdinské činy v posledním měsíci a bohatě ho odměnila něčím, o čem Amie ani nevěděla, co to je, ale vypadalo to, že Reithold je z toho štěstím bez sebe. "Děkuji, má paní," řekl radostně a spěchal se i se svým darem zařadit. Amie ještě uviděla, jak políbil na rty Avis, svoji manželku, ale nic si z toho nedělala. Avis ani Reithold ještě o dračích čarodějkách ve Valianu nevěděli, nesmělo se o tom mluvit. Ani Amie by se o tom vlastně nedověděla, kdyby neuslyšela, jak si promlouvá Deré s Aurorou. Aurora! Ušklíbla se, když si na ni vzpomněla. Pořád stejná, neschopná cokoli udělat. A Deré je naivní jako nikdo jiný! Stačí na ni zahrát lítost a ona ochotně promine jakýkoli trest! Je to opravdu snadné! I když to bylo i tím, že si v Bariethu tak skvěle přisvojila Eleanořiny zásluhy a ta malá mrcha neměla ani kuráž na to, aby se ozvala! No co, všechno je to neschopná banda! A až z těch dračích čarodějek - nebo těch holek, co si tak říkají - nadělá fašírku, pak Avis zbudou jen oči pro pláč!
Amie se pohrdavě ušklíbla. V tomto směru měla opravdu skvělé vyhlídky. Konečně našla svého syna poloboha, který se jí narodil jen o měsíc dřív, než se Avis narodila ta dívka Karin. (Ta byla poslední, kterou kdy Avis zplodila s lidským mužem. Potom jí Deré uložila za takové množství polobohů trest a navíc ji provdala za toho neschopného Reitholda.) Ten byl šťastný, že ji konečně nalezl, a ani mu nevadilo, že budou muset bojovat. I když mu nebyl jasný matčin motiv, ochotně přistoupil, když mu napovídala smyšlené věci. Ten byl tak naivní! Amie ani na okamžik nepochybovala o tom, že její syn v bitvě zemře a bylo jí to srdečně jedno. Na lidi pohlížela jako na bytosti, se kterými si může dělat co chce.
V tom okamžiku mávla Deré rukou na znamení, že schůze je ukončena. Amie vyšla s ostatními ze sálu, neodebrala se ale do ložnic tak jako ostatní. Místo toho seběhla dolů po schodišti ve východním křídle a postranními dveřmi vyběhla ven. Rychle se upravila a zmizela. Chvíli se s ní všechno točilo, než se objevila přesně tam, kde chtěla - v Bariethu. Vypadala ale úplně jinak, vzala na sebe podobu mladé blondýnky s hnědýma očima. Rychlým krokem se vydala přímo k malému ošuntělému hostinci Seterc, kde na ni čekal její syn. Hned, jak vešla, ho uviděla sedět v rohu a tak k němu zamířila. Jakmile ji uviděl, usmál se. "Ahoj, mami."
Amie ho políbila na tvář a posadila se vedle něho. Hostinský byl hned u nich. "Co si dáte, madam?" zeptal se a podezíravě po Amie loupl očima. "Já si nic nedám," odehnala ho Amie netrpělivě. Hostinský se zaškaredil a vrátil se za pult.
"Nemůžeme už čekat," zašeptala Amie a podezíravě se rozhlédla po hostech, jestli by někdo mohl poznat, co je zač. Uviděla mezi nimi Fari, ale co, ta ji nepozná. "Dnes odpoledne musíme zahájit tah. Avis nic neví, takže překvapení bude naprosté. A doufám, že se mi podaří překvapit i dračí čarodějky."
"Kolik jich je?" zeptal se její syn a míchal si lžičkou v hrnku čaje.
"S Alexou a Alejadrou třicet, ale neboj, ještě neumí čarovat, nebudou s nimi žádné potíže," usmála se Amie. "Je možné, že se jim na pomoc vydají Aurora, Eleanor nebo Fari. Kdyby něco, všechny je zab. Oni neberou ohled na naše životy, já nebudu brát ohled na ty jejich."
"Dobře, mami."
Amie se na něj usmála a vyšla z hostince. Zmizela a objevila se ve své ložnici v paláci na hoře Weris, už zase ve své božské podobě. Okamžitě se rozesmála. Její syn byl tak hloupý, tak důvěřivý! Aurora, Eleanor, Fari, Alexa, Alejandra - ty ho zabijí za setinu sekundy! Ale dřív, než přijdou, už bude polovina dračích čarodějek mrtvá a o zbytek se postará ona. Přece jen je bohyně a ovládá síly, o kterých se těm ubohým červům může jen zdát! Dnes večer už budou všichni mrtví! Amie uhodila pěstí do stolu. Nebude už čekat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marille Marille | Web | 30. června 2012 v 19:57 | Reagovat

Krááásná kapitola! Absolutně  úžasně krásná a dokonalá :-)

2 Isenstar Isenstar | 22. července 2012 v 14:15 | Reagovat

Tak, podívejme se co tu máme: pár vrahounů, čarodějky, které pomalu ani neumí kouzlit a neschopnou matku. To se nám tu ale sešla partička!! :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

3 Melanie Melanie | Web | 22. července 2012 v 15:27 | Reagovat

[2]: Jo, dračí čarodějky (v uvozovkách) neumí kouzlit, ale Lex, Alejandra a Aurora umí :-D Nesmíš brát názory Amie zas tak vážně :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama