Dračí čarodějka - 8. díl

27. června 2012 v 20:41 | Melanie |  Dračí čarodějka
Aurora otevřela dveře a vstoupila do místnosti. Chvíli trvalo, než její oči přivykly šeru. Venku už byla tma, otevřeným oknem proudil do místnosti svěží vzduch. Svítila jen jedna svíčka na stole, ostatní bylo zahaleno tmou. Aurora si povzdechla a přešla ke stolu, posadila se k němu, přičemž si ale narazila malíček. Zaklela, vstala a se sakrováním po jedné noze odskákala k pohovce. Položila se na ni, stáhla si ponožku a třela malíček tak dlouho, dokud to nepřestávalo bolet. Potom si natáhla ponožku a s nadáváním se přesunula zpátky k psacímu stolu. Schovala hlavu do dlaní a promnula si oči. Byla velice unavená, takže v duchu zasténala, když se otevřely dveře a Esel ohlásil: "Slečna Alejandra prosí o přijetí."
"Ať jde dál," odpověděla Aurora mechanicky. Esel zmizel a za okamžik se ve dveřích objevila Alejandra. "Ahoj Auroro," pozdravila.
"Vítej, Alejandro," řekla Aurora unaveně. "Jaké - překvapení. Posaď se," pokynula hlavou k židli. Alejandra poslechla. Chvíli obě dámy mlčely, potom začala Alejandra: "Asi víš, Auroro, proč jsem přišla."
Aurora přikývla. "Protože jste s Alexou přivedly do Valianu partu puberťaček, které si říkají dračí čarodějky, ačkoli vůbec žádnými čarodějkami nejsou a možná svedou tak zapálit oheň v krbu pomocí kouzel."
Alejandra si povzdechla. "Víš, že nás k tomu dohnaly mimořádné okolnosti, jinak bychom takové riziko nikdy nepodstoupily!"
"Jak si to ale představujete? Přivést do Valianu někoho, kdo si magii představuje jako Hurvínek válku? Je mi úplně jedno, že Amie jim jde po krku, od toho jsem tu přece já, abych to napravovala! Měly jste mi to prvně říct!"
"Já vím," souhlasila Alejandra. "Jenže ono mohlo být už pozdě."
"Jak to myslíš?"
"Amie se v noci zjevila u jedné z dračích čarodějek, to ani nemluvím o incidentu s těmi školními tabulemi, a -"
"Počkej," přerušila ji Aurora, "o tom mi pověz."
Alejandra jí jasně a stručně podala celou historii. Když skončila, Aurora na ni zírala. "To ale situaci mění!" vydechla.
"To bych řekla," přikývla spokojeně Alejandra.
"Budu muset učinit nějaká opatření," prohlásila Aurora a zvedla ruku, aby si si odhrnula vlasy z čela, Alejandra ji za ni ale chytila. "Co to-" pokusila se jí Aurora vyškubnout, Alejandra ale její ruku pevně svírala a pohled jí sklouzl k jizvám na ní. "Co to je?" zeptala se. Nevyznělo to ani jako otázka, spíš jako oznamovací věta. "Je to to, co si myslím?"
Aurora neodpověděla. Hleděly si do očí, chladně modrá a čokoládově hnědá, než jako první odvrátila pohled Alejandra. Polkla a zašeptala: "Je to ono, že ano?"
"Já nevím!" vykřikla Aurora. "Nevím! Jsou to jen jizvy! A i kdyby to bylo ono -" Na chvíli se odmlčela, oddechovala, jako by měla za sebou maraton, "- nemyslíš, že po tom, co jsem provedla, bych si to zasloužila?"
"Auroro, já vím, že se občas chováš jako mrcha, ale to, co tě čeká, bych nepřála ani nejhoršímu nepříteli!" řekla Alejandra vyděšeně. Zírala na Aurořiny jizvy se šokovaným výrazem. Aurora se jí vyškubla. "Přestaň se o mě starat!" vyštěkla. "Zaloužím si to! Provedla jsem toho mnohem víc, než tušíš!"
Alejandra se na ni šokovaně zadívala. "Na tom nezáleží," namítla. "Tohle si nikdo nezaslouží, bez ohledu na to, co provedl! A ty jsi nemohla udělat nic tak strašného, kvůli čemu by byl tenhle trest oprávněný! Nejhorší je, že jsi áterka, takže zabít se ti nejspíš nepůjde tak snadno, jako normálním lidem."
Aurora vzdychla. "No jo. Ale já už něco vymyslím!" Pousmála se. "Víš co, jsem unavená. Jdu se vyspat. Přijď zítra, nebo někdy, až budu mít čas. Zatím."
"Tak nashle," loučila se Alejandra. U dveří se ještě zarazila, ohlédla se na Auroru a řekla: "Nebo sbohem." Potom vyšla ze dveří. Aurora se ušklíbla. Došla ke skříni, trhnutím ji otevřela a vzala z ní pyžamo. Převlékla se a lehla si do postele, sfoukla svíčku a pohladila Eresid, která stála u ní na nočním stolku. Znepokojeně se poškrábala na ruce, v místě, kde měla jizvy. Potom zavřela oči a pokoušela se usnout.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Marille Marille | Web | 28. června 2012 v 12:34 | Reagovat

MOc hezká kapitola. Rychle napiš další kapitolu. Chci vědět, co se tam děje. :-)

2 Isenstar Isenstar | 22. července 2012 v 13:39 | Reagovat

Koooonečně jsem se dostala k počítači!!! A koukám, že toho mám hodně co dohánět. To bude ale hora čtení!!! :-D  :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama