Orinok 9. část - Znovu na útěku

6. června 2012 v 16:14 | Melanie |  Orinok - honba za diamantovým kouzlem
Nevím, jak dlouho jsme byly v té jeskyni, možná týden, nebo dokonce dva. Eriela svého broučka občas poslala pro noviny, abychom neztratily kontakt se světem, a abychom věděly, co dělá nepřítel. Tenhle den se ovšem všechno zkomplikovalo.
Erielin brouček k nám přišel a vyplivl před nás noviny. Eriela byla první, kdo je popadl, a já s Madi jsme jen čekaly, co se stalo na povrchu. Eriela se začetla do hlavní strany a zapala po dechu. Rázem jsme byly u ní. Eriela mlčky ukazovala na první stranu novin. S Madi jsme noviny popadly a začetly se.

ELVINA HERBAINELA NAPADLA ČLENKA PĚTICE A PROFESORKA NA AKADEMII

Po záhadném zmizení studentky Kariny Laithanie, o kterém jsme psali minulý týden, přibyla další záhada. Elvin Herbainel se po dvou dnech, kdy se neukazoval na veřejnosti, náhle objevil a tvrdil, že nalezl Karinu Laithaniu v tajemné jeskyni, bohužel si ale nepamatuje cestu do ní. Prý tam byla ještě s jednou ženou, kterou on sám neznal. Když chtěl Karině a neznámé ženě pomoci z provazů, objevila se před ním mladá žena, ve které poznal Madi Laikatrelu, a začala na něho útočit. Elvin Herbainel jen tak tak vyvázl. Jak nastínil, jsou jen dvě pravděpodobné varianty. Ta první je, že Madi Laikatrela unesla Karinu a ženu, jeíž identita je neznámá. Ta druhá je mnohem pravděpodobnější a zní: Studentka Karina Laithania a neznámá žena se společně s Madi Laikatrelou podílejí na něčem velkém. Jak nám řekla Karinina dobrá kamarádka Alviera: "Karina v poslední době s profesorkou anchivajštiny několikrát hovořila, a pokaždé se vymluvila, nechtěla mi uvést důvod rozhovoru. Taky se chovala velice podivně."
Elvin Herbainel vyjádřil názor, že Madi Laikatrela, Karina Laithania i neznámá dáma se pravděpodobně skrývají někde v podzemí. Denní tisk vás bude pravidelně o celém skandálu informovat podrobněji, jakmile bude něco nového.

"Sakra!" Uhodila jsem pěstí do novin. Byla jsem rozzuřená na nejvyšší míru. "Tak ON nás chtěl zavraždit, kdyby se neobjevila Madi, tak by se mu to podařilo, potom vyleze ven, nakecá všem něco o bitce, ve které nás chtěl bránit, z Madi udělá nebezpečnou zločinkyni a z nás buď nešťastné oběti nebo Madiiny komplice! A co to tam ta Alviera kecala?"
"To ale není to nejhorší, Karino," řekla Madi a vypadala v tu chvíli vážně, jako už dlouho ne. Jako by po přečtení toho článku zestárla. "Ty si neuvědomuješ -"
"Elvin tuší, že jsme se schovaly tady v jeskyni," vpadla jí do řeči Eriela, "a půjde po nás! Musíme vypadnout! Okamžitě!"
"Ale kam?" zpanikařila jsem, zatímco Madi a Eriela začaly zametat stopy naší přítomnosti.
"Kamkoli!" ucedila Madi. "Co nejdál odsud!"
"A rychle!" dodala Eriela. Rychle jsme se vydrápaly z jeskyně a běžely jednou z chodeb. Navigovala nás Madi, která se v chodbách opravdu vyznala. Běžely jsme chodbami a neptaly se kam. Po chvíli jsme z jedné vylezly na denní světlo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Erisdar Erisdar | 7. června 2012 v 17:26 | Reagovat

No tý brďo! To jsem nečekala! Jestli to bude tak jak myslím (velice brutální verze) tak se nemůžu dočkat!

2 Isenstar Isenstar | 7. června 2012 v 18:42 | Reagovat

Vrrr... ZASE MI TO NĚKDO PĚKNĚ URVAL!!! JÁ-JÁ-JÁ ZUŘÍÍÍÍÍÍM 8-O  8-O  8-O  8-O  8-O  8-O  8-O  8-O TY-TY-TY-TY ZLÁÁÁÁÁÁ!!!!!

P.S: Krásná kapča! :-D  :-D  :-D

3 Isenstar Isenstar | 7. června 2012 v 18:44 | Reagovat

*šeptem* Je to magór!

4 Melanie Melanie | Web | 9. června 2012 v 13:05 | Reagovat

[3]: You don't say? :D

[2]: To já schválně :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama