Pravá královna - 14.díl

10. června 2012 v 11:02 | Melanie |  Pravá královna

VYPRAVĚČ: KATERINE

"Ale kdo je ten chlap?" ptala se Persé, jako by si neuvědomovala, že tutéž otázku položila za poslední minutu už pošesté. Rigo s Jaerem jen pokrčili rameny. O identitě muže, kterému jsme přezdívali "Hvězda", jsme nic nevěděli, jenom to, že se snaží Persé zabít, a mohli jsme se jen domyslet, že to souviselo se snahou Persé získat zpátky trůn, který jí náležel. Což byla těžká práce, vzhledem k tomu, že jsme ještě ani pořádně nevěděli, jak na to. Od té záležitosti, kdy se v Perséině ložnici objevil muž, který vypadal jedním slovem jako šílenec, uplynuly dva dny, a Persé dostala ještě tři dopisy. V prvním stálo: POSLEDNÍ VAROVÁNÍ! Ve druhém: JAK CHCEŠ! A ve třetím: JÁ JSEM TĚ VAROVAL, PERSEFONO!
Jelikož Perséino celé jméno znala jen ona a její strýc, měli jsme další důvod domnívat se, že Persé se rozhodl odstranit náš současný král a její strýc. Nejdřív jsem to nemohla pochopit, ale jeden Rigův pohled mi prozradil, že jsem jen hloupá a naivní holka, která celý život vyrostla na vesnici a o skutečném životě nemá ani ponětí.
Když už jsme u Riga, vypadá to, že se do Persé zamiloval, nebo se mu Persé přinejmenším hrozně líbí. Pořád jsem tajně doufala, že Persé nakonec odejde s Rigem a Jaer zůstane mě, ale byla to marná naděje. Persé byla hrozně zamilovaná do Jaera, o tom nebylo pochyb. Takže jsem měla smůlu. Jako obvykle.
Trhla jsem sebou, když jsem někde vedle mě ozvalo vyděšené zalapání po dechu, byla jsem tolik zabraná do svých myšlenek, že jsem se skoro vyděsila. Rychle jsem se otočila za zvukem, a spatřila jsem Persé, jak stojí u okna a v ruce drží lístek. Byli jsme v mžiku u ní - Jaer nejdříve, Rigo skoro zároveň s ním, a já v asi o deset vteřin později než Rigo. Všichni jsme nahlíželi do lístku v Perséiných rukou. Bylo tam napsáno: VAROVAL JSEM TĚ, ALE TYS NEPOSLECHLA. DOBŘE, TAK ZAČNE BOJ. PŘIJDEŠ O VŠECHNO - O RODINU, O PŘÁTELE, O LÁSKU, A NAKONEC I O ŽIVOT!
Persé se třásly ruce, vypadalo to, že má z Hvězdy panickou hrůzu, i když jsem nechápala, proč tak velkou. Ale jistě, já jsem jen naivní vesnická holka, samozřejmě. Vypadalo to ale, že Persé z nějakého důvodu nejvíc děsí jeho oči. Pokaždé, když o nich měla mluvit, roztřásla se, případně se rozvzlykala.
"Kdo to všechno může psát?" zeptal se Jaer spíš sám pro sebe. Potom Persé objal a políbil ji. "Neboj, lásko. Budeme na sebe i na tebe dávat pozor. Nikomu se nic nestane."
Persé přikývla a polkla, vypadalo to, že má zase na krajíčku. Nedivila bych se, její nervy byly nadranc. Posadila se do prvního křesla, které objevila, a stiskla rty. Jaer ji objal kolem ramen a znovu ji políbil. Já už jsem se napolo smířila s tím, že Jaer miluje Persé a ne mě, takže jsem se na ně mohla dívat, aniž bych měla vztek. Ale smutná jsem byla pořád.
Po chvíli se Jaer omluvil a odešel. Dovnitř vešla nějaká dvorní dáma a přešla k Persé. "Přišel dopis, mylady."
Persé si od ní vzala dopis a otevřela ho. Přečetla ho celý, a pak ho bez zájmu složila a odhodila na stolek. Rigo přešel k Persé a objal ji. Kupodivu mu to dovolila. Po chvíli ho ale odstrčila, a podívala se na něj. "Zavolal bys Jaera?"
Rigo přikývl a vyběhl z místnosti. Persé se znovu zabořila do křesla. Ani jedna z nás nepromluvila. Rigo byl zpátky za pět minut, se dvěma lístky v ruce a předal je Persé. "Jeden je zase od pana Hvězdy," řekl. Persé si povzdechla a lístky si vzala. Podívala se na první z nich, a začala číst. "Persé, kdybys mě hledala, tak jsem se šel projít. Budu za chvíli zpátky. Jaer." Odložila lístek a vzala do ruky druhý, od pana Hvězdy. Podívala se na něj, potom zalapala po dechu a vydrápala se z křesla. Vyletěla z místnosti jako namydlený blesk, a za chvíli práskly dveře. Podívali jsme se s Rigem na sebe. Vzala jsem lístek, a zalapala po dechu, když jsem uviděla, co je na něm napsáno.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Isenstar Eragon Isenstar Eragon | Web | 10. června 2012 v 18:38 | Reagovat

Grrrrrr.... JÁ SE Z TOHO !$§%&? !!!!!!!!!!! Ale řekla bych, že Jaera sebrali. Hezká kapča!

2 Melanie Melanie | Web | 10. června 2012 v 18:49 | Reagovat

[1]: To já schválně :-D

3 Erisdar Erisdar | 10. června 2012 v 20:08 | Reagovat

Ty! Co tam je, co tam je, co tam je?! Já se z toho zblázním!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama