Pravá královna - 19.díl

13. června 2012 v 17:07 | Melanie |  Pravá královna

VYPRAVĚČ: KATERINE

Sklapla jsem knihu a vyšla ze salonu do kuchyně. Rigo seděl u stolu a jedl jakési podivné jídlo, které jsem já sama v životě neochutnala.
"Ahoj," pozdravila jsem ho. "Kde je Persé?"
"Nahoře, ve svém pokoji," odpověděl. "Kontroloval jsem ji před chvílí. Spí."
Přikývla jsem a přisedla si k němu. Kuchařka mi okamžitě přinesla velkou porci toho divého jídla. Nedůvěřivě jsem do toho rýpla vidličkou. Rigo mě pobaveně sledoval, a potom si nabral na vidličku ohromnou porci. Zjevně mu chutnalo a to mi dodalo odvahu ochutnat taky. Nabrala jsem si maličkou porci na vidličku a spolkla jsem ji. Hmmm, chutnalo to dobře. Než jsem se nadála, byla porce ve mě. Rigo v sobě marně dusil smích.
"Tak se směj, no!" řekla jsem uraženě a zamračeně, ale nemyslela jsem to tak. Když se ale Rigo neřestával smát, práskla jsem vidličkou o stůl a spěchala do svého pokoje. Potom mě napadlo, že bych mohla zajít za Persé. Vyběhla jsem schody do její věže a stiskla kliku. Bylo zamčeno. Zabušila jsem na dveře. "Persé?" zavolala jsem, ale nikdo se neozýval. Už jsem se o ni víc nestarala (potom jsem si říkala, že jsem asi měla), prostě jsem si řekla, že asi nechce být vyrušována, tak jsem zase sešla do svého pokoje. Otevřela jsem knihu, kterou jsem v poslední době četla, bylo to něco velice podobného tomu, co jsem sama prožívala. Hlavní hrdinkou byla dívka Sashir, která se zamilovala do svého nejlepšího kamaráda, který ale potkal nádhernou a tajemnou Sielen, do které se zamiloval. Z obou dívek se stali nepřátelé na život a na smrt.
Právě jsem četla pasáž, ve které se obě dívky (už asi posté) pohádaly, a Sashir málem zabila Sielen, když mi vyhrkly slzy. Chyběl mi Jaer. V té knize aspoň zůstal ten kluk naživu.
Vyšla jsem z pokoje a přešla rychle přes louku pod hradem až k Jaerově hrobu. Sedla jsem si vedle hrobu. Měla jsem pocit, jako by tu Jaer byl se mnou. Takže jsem si s ním začala povídat.
"Persé úplně zlomilo, když jsi umřel," řekla jsem tichým hlasem. "Hodně dní potom probrečela. A má nervy nadranc."
Odmlčela jsem se, připadala jsem si jako cvok. A potom jsem něco uslyšela. "Katerine..."
Nadskočila jsem. Zdálo se mi to jenom, nebo opravdu někdo zašeptal? Rozhlédla jsem se kolem. Ne, to musel být vítr ve stromech. Až na to, že - že bylo bezvětří.
"Katerine!" ozvalo se znovu, tentokrát naléhavěji. S polekaným výkřikem jsem vyskočila na nohy. "Kdo je to?" zeptala jsem se se strachem. Asi jsem se zbláznila.
"Já, Jaer," ozvalo se. Málem se mi zastavilo srdce, a v tu chvíli jsem ucítila, jak mi závan větru rozcuchal vlasy.
"Katerine, poslouchej mě," ozvalo se znovu. "Persé je ve strašném nebezpečí. Musíš ji zachránit, Batrheod ji unesl!"
"Kdo je Bartheod?" zeptala jsem se a rozhlížela se kolem.
"Ten, komu vy říkáte pan Hvězda!"
"A kde ji vězní?"
"Na hradě."
"Na jakém?"
"To nevím. Katerine, musíš ji najít. Ty to musíš udělat. Zatím, Katerine."
"Ne, Jaere, neodcházej!" vykřikla jsem.
"Sbohem, Katerine. Mám tě rád."
Snažila jsem se spolknout knedlík, který se mi udělal v krku. To bylo poprvé, co mi Jaer - no, co mi vůbec někdo - řekl něco takového. Když se mi krk konečně uvolnil, řekla jsem: "Já - já tebe taky, Jaere."
Ale Jaer už byl pryč. A co mi to říkal o Persé? Persé je v nebezpečí? V panice jsem se posadila na zem. Co budeme dělat?
Uvědomila jsem si, že automaticky dosazuju do věty "my", že automaticky počítám i s Rigem. Byla jsem si jistá, že mi pomůže, už jenom proto, že je do Persé zamilovaný. Ale taky proto, že my tři jsme tým. Persé, Rigo, a já. Kdysi, před pár dny (opravdu to bylo jen pár dní? Zdá se to tak strašně dávno...) do tohoto týmu patřil i Jaer.
Potřásla jsem hlavou. Musím se zbavit těch sentimentálních myšlenek. Ale hlavně musím najít Persé. Najít ji a zachránit. Tak to po mě Jaer chtěl. Zvedla jsem se na nohy a vydala se k hradu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Isenstar Eragon Isenstar Eragon | Web | 13. června 2012 v 18:07 | Reagovat

No, tak se mi to líbí! Že jsi to neufikla když se ozval Jaer :-D... Jinak, krásná kapitola!

2 Melanie Melanie | Web | 13. června 2012 v 18:10 | Reagovat

[1]: Takže otrávená voda padá? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama