Pravá královna - 22.díl

16. června 2012 v 11:58 | Melanie |  Pravá královna

VYPRAVĚČ: PERSÉ

Seděla jsem na židli, připoutaná a bezmocná. Byla jsem v místnosti sama, a nikdo mi nepomůže, dokud nepřijdou ti lidé a nezabijí mě. A to, jak jsem odhadovala, nebude dlouho trvat. Nepřipadalo naprosto v úvahu, že by mě nechali žít. Byla jsem pro ně moc nebezpečná. Chtěla jsem získat trůn. Byla jsem pravá královna.
Otevřely se dveře, dovnitř vešlo několik lidí. Tři muži v brnění, nějaká žena v modrých šatech, můj strýc - při pohledu na něj jsem okamžitě dostala vztek - a další muž. Muži v brnění se postavili kolem mě, žena v modrých šatech se zavěsila do mého strýce - domyslela jsem si, že je to Qaen, jeho žena, o které jsem toho hodně slyšela - a podívala se na mě s úšklebkem, zatímco já jsem hleděla na jizvy v jejím obličeji a snažila se uhodnout, co se jí asi tak stalo. Qaen to poznala a usmála se na mě děsivým úsměvem. Dotkla se rukou jizev a pronesla hlasem, ze kterého přímo kapal jed: "To ten tvůj milenec. Byl překvapivě dobrý v šermu. Ale nakonec jsem ho dostala."
Takže to Qaen zabila Jaera? Okamžitě jsem ji začala nenávidět. Jesti to přežiju, postarám se o její smrt osobně. Dlužím to Jaerovi. Smrt za smrt.
Qaen se jen usmála a shrnovala si z čela platinově blond vlasy. "Vím, nad čím uvažuješ, ale nepřežiješ," usmála se na mě. Ignorovala jsem ji a sklouzla pohledem ke svému strýci. Ten se na mě podíval tak nějak - zvláštně. Jakoby omluvně. Co to mělo být? Celá zmatená jsem se podívala na posledního muže. Ten zachytil můj pohled a z hlavy si strhl kápi. Okamžitě jsem zadržela dech. Pan Hvězda!
Vůbec ale tak nevypadal. Změnil se. Jeho vlasy byly pečlivě ostříhané nakrátko a byly upravené. Měl bradku a čisté oblečení. Jen ty jeho oči, ty zůstávaly pořád stejné. A byl to právě on, kdo se ke mě naklonil. "Snad dovolíte, abych se vám představil, královno Persefono," ušklíbl se. Všichni se zasmáli - kromě mého strýce. Než jsem se ale nad tím stačila zamyslet, pan Hvězda pokračoval. "Mé jméno je Bartheod, jsem velkým rádcem tady Jeho Veličenstva," řekla a pohodil hlavou směrem k mému strýci. Qaen se krákoravě zachechtala, můj strýc ale zvedl hlavu a vybuchl: "Ty zrádče!"
"Vidím, že jsi zmatená, Persefono, dovol mi tedy, abych ti všechno vysvětlil," ušklíbl se. "Já a tvůj strýc jsme byli nejlepšími přáteli už od dětství. Já pocházím z významného šlechtického rodu, a on by mohl být příštím králem, protože byl potomkem královny Laily. Jenomže to mělo jednu chybičku, ta královna měla ještě dceru, Rehad, a ta byla starší než tady Jeho Veličenstvo," pokývl hlavou k mému strýci. "Takže příští královnou měla být ona. Samozřejmě, bylo by to naprosto zbytečné, takhle přijít o moc, zvláště kvůli ženě, i když starší." Odmlčel se a po chvíli pokračoval. "Než královna Laila zemřela, už měla Rehad muže a čekala s ním dítě, nebylo tedy pochyb o tom, kdo bude kralovat. To bych ale nebyl Bartheod, abych něco nevymyslel. Rehadin muž zemřel na lovu a den po něm zemřela i Laila - to ovšem nebylo mým přičiněním, královna už byla velice stará, byla to přirozená smrt. Pár dní nato ses narodila ty. Bylo velice snadné tě po pár dnech unést a pohodit v lese, tvoji matku vsadit do vězení za to, že tě někam schovala a pravděpodobně i zabila a přesvědčit tévho strýce, aby se sám prohlásil králem. Přes něj jsem mohl vládnout já, Bartheod. Bylo to opravdu snadné, dokud jsi se neobjevila ty a nezkomplikovala mi to všechno. Jsem si naprosto jistý, že tebe bych nezmanipuloval tak dokonale jako tvého strýce - opravdu, neměl ani tušení, že ve skutečnosti všechno řídím já, ovšem ještě se svojí sestrou Qaen. A ty budeš muset zemřít, Persefono. Už toho moc víš."
"Ruce vzhůru!" ozvalo se v tu chvíli ode dveří. Škubla jsem hlavou směrem k nim a okamžitě se mi ulevilo. Stáli tam Rigo a Katerine, dokonale klidní a mířili na mé nepřátele.
Qaen zareagovala nejdřív, bleskově tasila meč a zaútočila na Riga. Boj začal.
Katerine doběhla ke mně, rozvázala mě a podala mi meč. Ihned jsem se vrhla do víru bitvy s jedinoou myšlenkou; zabít Qaen. A najednou tu Qaen stála přede mnou, v očích pohrdání.
"Tak mě zkus zabít, Persefono!" křikla na mě. "Tak pojď!" A já jsem se nenechala prosit.
Jenže jsem netušila, že Qaen je tak dobrá šermířka. Útočila hodně často, a já jsem několikrát měla co dělat, abych její útok vykryla. Několikrát jsem ucítila, jak mě její meč švihl do nohy nebo mi roztrhl oblečení. Nakonec jsem ale slavila úspěch a prudce ji švihla přes břicho. Qaen vykřikla bolestí, z rány jí vytryskle krev a ona se skácela dozadu.
Neměla jsem čas se po ní ohlížet. Vypadalo to, že vyhráváme. Katerine právě napálila tři šípy do jednoho ze stráží, který se skácel na zem. Bartheod už ležel na zemi a já se nezajímala, jestli ho skolila Katerine svými šípy nebo Rigo, který právě bojoval s další stráží.
Náhle se odněkud vynořily další stráže. Katerine okamžitě začala střílet z luku, ale jeden přiskočil ke mě a než jsem stačila zareagovat, bodl mě nožem do krku a pustil mě. Padla jsem na kolena a přitiskla si ruce na krk. Řinula se mi z něho krev. Začaly se mi dělat mžitky před očima a sesunula jsem se na zem.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Erisdar Erisdar | 16. června 2012 v 12:09 | Reagovat

Takže nakonec přece jen všichni umřou :-)  :-)  :-) (asi to o mě ještě nevíte, ale hodně si libuji v dramatických úmrtích :-D  :-D  :-D )

2 Melanie Melanie | Web | 16. června 2012 v 12:18 | Reagovat

[1]: To řekl kdo?

3 Isenstar Eragon Isenstar Eragon | Web | 16. června 2012 v 21:24 | Reagovat

JÁ-ZABÍT-MELANIE!!!! ZASE SI TO UPAJCLA V NEJNAPÍNAVĚJŠÍ ČÁSTI!!! Já se jdu utopit do sprchy, pa pa!

4 Melanie Melanie | Web | 16. června 2012 v 21:38 | Reagovat

[3]: já jsem myslela, že už jsi oběšená, tak jsem si říkala, že to vadit nebude :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama