Dračí čarodějka - 18. díl

20. července 2012 v 21:50 | Melanie |  Dračí čarodějka
Všechny dračí čarodějky stály ve dvou řadách naproti sobě. V mezeře mezi nimi přecházela Alexa.
"Základem čarodějnictví a magie je starověký jazyk všech kouzelníků," vykládala. Její hlas se rozléhal jako by byl zesílený kouzlem. "Ten je nezbytný pro vyvolání kouzla a bez něj se můžete jít klouzat. Proto se v první lekci naučíte základní formulky pro obranná kouzla a jednoduchá útočná. Rozdělte se, prosím, do dvojic."
Karin dloubla loktem do Lindy. "Jsme spolu ve dvojici?"
"Jasně," usmála se Linda. Postavily se naproti sobě. Alexa počkala, dokud nebyly všechny rozdělené, a potom pokračovala ve výkladu: "Nejjednouduší formulí vůbec je arsik. Tato formule na chvíli omráčí vašeho protivníka, ovšem skutečně jen na malou chvíli a nepronikne téměř žádným obraným štítem. Zkuste, prosím, všechny omráčit dívku, s kterou jste ve dvojici. A abych nezapomněla: Jelikož jste ještě nezkušené čarodějky, vysílí vás to víc než by to vysílilo třeba mě. Až ale budete trochu zběhlejší v umění magie, bude vám to připadat jako prkotina. Myslím, že jsem na nic nezapomněla, můžete začít trénovat."
Karin zvedla ruku a namířila ji proti Lindě. "Arsik!" vykřikla. Linda vydechla a skácela se k zemi, Karin začala lapat po dechu. Připadala si jako kdyby právě uběhla maraton. Lapala po dechu ještě ve chvíli, kdy se Linda probrala a zvedla se ze země. Tentokrát to byla Linda, kdo vykřikl formuli a Karin na malou chvíli ztratila vědomí. Když se probrala a zvedla se, stála u nich Alexa. "Dobrá práce, holky," zvedla palce a pousmála se.
"Dík," zavolala na ni Karin, ale Alexa už kontrolovala ostatní dvojice. Po chvíli zakřičela: "Věnujte mi pozornost, prosím!" Všechny okamžitě ztichly a hleděly na Alexu. Když bylo absolutní ticho, Alexa pokračovala: "Šlo vám to moc dobře, ale nic jiného jsem ani nečekala, s touto formulí mají problém jen ti nejhorší a nejméně nadaní. Teď to bude o něco těžší, protože formule ohalle, tedy nejjednodušší štítová formule se málokomu povede napoprvé. Výcvik bude následovný: Jedna z vás zkusí vyvolat štít a druhá vysloví omračovací formuli. Pokud se vám štít povede, nemělo by kouzlo tímto štítem proniknout. Zkoušejte to!"
Celé dopoledne dívky zkoušely vyvolat štíty, výsledek ale byl přímo katastrofický. Nejenže to dívky šíleně vyčerpávalo, ale skoro nikomu se nepodařilo štít doopravdy vykouzlit. Karin se to jednou málem povedlo, ale nedokázala štít udržet moc dlouho, na to byla příliš vyčerpaná, takže štít zmizel právě ve chvíli, kdy Linda vyslovila omračovací kouzlo, takže Karin na pár minut upadla do bezvědomí. Alexa trénink ukončila pár minut před polednem, kdy už byly všechny čarodějky zpocené a vysílené. Alexa je propustila se slovy: "Umyjte se a převlečte se. Po obědě budeme pokračovat." Všechny se šly umýt k nedaleké řece a litovaly, že neznají kouzlo pro ohřátí vody, protože byla ledově studená. Všechny se opláchly a převlékly do jiného oblečení, potom spěchaly na oběd, po tréninku byly vyhladovělé a od jejich provizorní kuchyňky se nesla krásná vůně. "Hmm, to voní! Už mám hlad!" řekla Agáta. Přidaly do kroku.
Vypadalo to, že Auroře a Alejandře se podařilo chytit pár ryb a s pomocí kouzel je i docela chutně upravit. Karin zhltla svoji porci a stále měla hlad.
"Chceš přidat?" zeptala se Aurora s úsměvem. "Jídla je tu dost."
Karin kývla. Aurora nabrala další porci a hodila ji Karin na talíř. "Dobrou chuť."
Karin se usmála a nabrala si na lžíci sousto. Potom ji něco napadlo. "Auroro?" zeptala se.
"Ano?" zdvihla Aurora hlavu od jídla.
"V jedné knize - v té s příběhy, kterou jsem si koupila na Valianském trhu -" začala opatrně.
"No?" vyčkávala Aurora trpělivě se zdviženým obočím.
"Narazila jsem tam na slovo, kterému nerozumím," pokračovala Karin a opatrně volila slova. "Asi to bylo ve středověkém jazyce. Mohla bys mi ho, prosím, přeložit?"
"Samozřejmě," přikývla Aurora. "Jaké to bylo slovo?"
"Galaris," řekla Karin pevným hlasem. Byla překvapená, jaké mělo to jedno slovo účinky.
Aurora ztuhla, nevěřícně Karin pozorovala. Vidlička s kouskem ryby jí zamrzla před otevřenými ústy. Alejandra vedle ní mžikla očima nejdříve po Karin a potom po Auroře. Obě dvě byly dokonale překvapené.
To celé trvalo asi dvě vteřiny. Potom se Aurora usmála a předklonila se. "Je to složité na vysvětlování. Galaris v překladu znamené prokletý nebo prokletá. Galaris ale může znamenat i nemoc. Dost vážnou nemoc, kterou zařídí magie sama."
"Tomu nerozumím," namítla Karin.
"Těžko se to vysvětluje," řekla Aurora. "Magie je v podstatě tvůj sluha i pán. Sluha v tom smyslu, že udělá, co po ní chceš - a na oplátku si vezme trochu tvé energie. A pán v tom smyslu, že když něco uděláš - něco trestuhodného, a nikdo na to nepřijde, magie tě potrestá sama. Tím nejhorším způsobem." Ostře se nadechla.
"Jak?" zeptala se Karin zvědavě.
"Budeš prokletá od samotné magie. Čeká tě šílené utrpení. Takové, že budeš o smrt vyloženě prosit - ale ona nepřijde. Prostě budeš trpět, dokud magie neuzná, že už sis svoje odpykala - a nenechá tě zemřít, nebo dokud se sama nezabiješ. Potom si ale budeš muset odpykat posmrtný trest u bohyně Ereles - což je bohyně smrti."
"Aha," pronesla Karin. Znovu začala jíst, ale přemýšlela. Aurora v noci řekla, že určitě není galaris. Byla to pravda, nebo jen chtěla uklidnit Alejandru? Pokud byla galaris, znamenalo to, že zemře? Že už trpí? Ale ne, to by bylo přece poznat. Ale měla Aurora na mysli fyzickou bolest - nebo psychickou? A co se s ní dělo, pokud nebyla galaris? Karin byla dokonale zmatená.
Po jídle Alexa opět začala s výcvikem a tentokrát se Karin podařilo štít vyvolat celkem dvakrát, Lindě jednou. Když asi po hodině nacvičování štítu Alexa zavelela, aby si odpočinuly, byly všechny úplně vyčerpané. Karin se svalila do trávy a lapala po dechu. Bohužel přestávka trvala jen krátce, po několika minutách se musely zvednout a Alexa zahájila další výklad: "Omračovací i jednoduché štítové už docela zvládáte a ještě budete mít dost času si to procvičit. Teď zkusíme levitační kouzlo. Podívejte!" Sehnula se a sebrala ze země malý kamínek. Ujistila se, že se všichni dívají a potom řekla: "Abrail!" Kamínek okamžitě vystoupal asi metr do vzduchu. Alexa ho nechala spadnout na zem a znovu se ujala výkladu. "Nečekejte, že se vám ten kamínek podaří zvednout do větší výšky než dva centimetry a že ho ve vzduchu udržíte déle než pár vteřin. Ale zkuste to."
Karin zvedla ze země malý kamínek a podržela ho v dlani. Dívala se na něj a přemýšlela, jak moc ji to kouzlo vyčerpá. Nenáviděla ten pocit, kdy se cítila jako kdyby uběhla maraton, ale udělat to musela. Dívala se na kamínek a potom vyslovila: "Abrail!" Silou vůle se přitom soustředila na to, aby kamínek nadzvedla. Ten se pohnul a pak se zvedl asi tak o dva milimetry. Karin se teď snažila zároveň o dvě věci - udržet kamínek ve vzduchu a přimět ho, aby se ještě trochu zvedl. Udržela ho ale jen pár vteřin, potom se jí položil zpět do dlaně. Karin rychle dýchala a zatím se rozhlížela po ostatních. Ty zatím slavily mnohem větší úspěchy. Agáta držela kamínek ve výšce asi centimetr a hodně dlouho, Linda ho sice taky moc vysoko neudržela, ale zase jí klesl do dlaně mnohem později než Karin. Sandra držela ten svůj ve výšce asi centimetr a půl, i když jí často klesal do zpátky do dlaně. Karin se nadechla a zkusila to znovu. "Abrail!" Tentokrát se kamínek zvedl o něco výš, ale Karin ho nedokázala dlouho udržet. Znovu jí klesl do dlaně. Alexa šla zrovna kolem ní. "Vedeš si dobře, Karin! Všechny jste o moc lepší, než bych čekala!" usmála se.
Trénovaly celé odpoledne, dokud nebyl čas k večeři. Karin zhltla malou porci smažených hub a všechny čarodějky šly spát. Byly tak vyčerpané, že usnuly skoro okamžitě.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Isenstar Isenstar | 22. července 2012 v 15:30 | Reagovat

Promiň, ale: STŘEDOVĚKÝ JAZYK (já vím, jsem ještě horší)?? Kapánek mi to připomíná Eragona. Jinak ale je to krásný.

2 Melanie Melanie | Web | 22. července 2012 v 15:33 | Reagovat

[1]: Aha :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama