Škola hrůzy - 4. kapitola

16. srpna 2012 v 8:45 | Melanie |  Škola hrůzy
"Nečekala jsem, že toho tolik vydělám jen za dopoledne," prohlásila Eleanor, když se o polední přestávce sešla s Marinou a Amirou v kavárně Primadona. "Děkuju," dodala směrem k číšnici, která před ni postavila šálek kávy a talířek se zákuskem.
"Zdá se, že tvoje šperky se staly za pár hodin vyhlášeným zbožím," usmála se Marina. "Všimla sis, jak po tobě ostatní obchodníci nenávistně koukají? Kradeš jim výdělky, Eleanor."
"No nazdar," povzdechla si Eleanor a zamyšleně míchala v kávě lžičkou. "Příští rok mě asi vyženou."
"Příští rok budeš studovat na mojí škole a nebudeš mít čas."
"No jo, zapomněla jsem."
"Jak můžeš zapomenout na tak důležitý životní okamžik, Eleanor?" vložila se do toho se smíchem Amira. "Ach bože, to je hnus," zamumlala vzápětí, když usrkla kávy. "Odporně sladký."
"Moc sis to přesladila," namítla Eleanor. "Mně připadá ta káva dobrá."
"To je možný. Ale je to odporný."
"Radši to rychle dopijte, za chvíli budeme muset jít prodávat!" pobízela je Marina, která už stačila dojíst zákusek a vypít skoro celou kávu. Eleanor se pustila do vynikajícího zákusku, Amira se zašklebila a s výrazem comitosakraděláte se pustila do pití kávy. Marina ji pobaveně pozorovala. Když konečně všechny dojedly a dopily (Amiře trvalo dopití kávy nejdéle), Marina, která obě pozvala, mávnutím ruky přivolala číšnici. Nechala jí spropitné a rychle se zvedala. "Dělejte, máme nejvyšší čas!" pobízela je. Všechny se rychle zvedly.

Před kavárnou se ukázalo, že Marina dost přeháněla, u stánků nikdo nebyl, kromě hlídkujících strážníků, kteří hlídali stánky před vykradením, zatímco si majitelé odskočili na oběd nebo kafe.
"Klidně jsme tam mohly ještě být," řekla Amira. "Ale když už jsme tady, tak se připravíme na odpolední vlnu zákazníků."

Zamířily do svých stánků. Eleanor vytáhla nové šperky a roztřídila je před cedulky s nápisy Pro štěstí, Pro větší krásu a Pro odehnání zla. "Tak, a můžu si dát nohy na stůl," prohlásila právě ve chvíli, kdy se začali na náměstí hrnout další prodavači a urychleně začali vystavovat nové zboží.

Ve chvíli, kdy hodiny na náměstí odbily jednu hodinu, začali pomalu přicházet první lidé. Nejprve nevěnovali stánkům uprostřed náměstí velkou pozornost, ovšem jen do té doby, než Eleanor začala vyvolávat. Šperky z pravých drahokamů a navíc kouzelné přilákaly mnoho žen, které chtěly mít krásné šperky a muže, kteří hledali dárek pro své ženy. V pět hodin večer už Eleanor neměla jediný šperk.
"Jdu k Marině domů," zavolala na Marinu a Amiru, kterým stále nějaké to zboží zbývalo. Ty na ni jen mávly, takže Eleanor sebrala peníze a odešla. Popravdě řečeno se těšila, až se vykoupe a lehne si. Měla rozečtený nový román, tentokrát ze středověku, o magii a magických silách. Bylo moc zajímavé se dozvědět, jak vznikla třeba taková černá magie.


Druhý den ráno byl ohromný důvod k radosti. Eleanor byla pohádkově bohatá, a to jen díky několika prodaným šperkům! Něco z toho hned odevzdala Marině na školné - pro jistotu na celých těch pět let, co na škole bude.
"Škola začíná za týden," upozornila Marina. "Ráno se dostavíš do školy, budete shromážděni ve vstupní síni. Já o něco později přijdu, pronesu k vám krátkou řeč a pošlu vás na pokoje. Jsou tam pokoje jednolůžkové a dvoulůžkové. Výuka začíná hned druhý den."
"Jasně," kývla Eleanor. "Ale řekni mi - jací budou ti mí spolužáci? Znáš nějaké?"
Marina zavrtěla hlavou. "Neznám ani jednoho. Budeš si muset počkat sama."
"No, to bude," povzdechla si Eleanor.
"A teď mi pojď pomoct s vařením, prosím tě."
Eleanor přikývla, popadla hrnec s nějakými pro ni neznámými plodinami a pustila se do práce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vicky Vicky | Web | 16. srpna 2012 v 17:17 | Reagovat

no, vydělat si pár peněz se určitě hodí ;) moc pěkná kapitola :))

2 Isenstar Isenstar | Web | 21. srpna 2012 v 20:49 | Reagovat

Ahoj, ahoj!! Právě jsme se vrátili z Itálie a vedeme si dvě múzy jako suvenýry!! Tak, kapča výborná jako obvykle, taky bych chtěla být takhle bohatá... :-D

3 marťanky marťanky | Web | 3. září 2012 v 13:14 | Reagovat

krásné příběhy, jsi úplná spisovatelka!!! tohle vydat jako knihu, byl by to trhák!! anne c. martanka:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama