Škola hrůzy - 7. kapitola

25. srpna 2012 v 18:13 | Melanie |  Škola hrůzy
V následujících dnech měly Eleanor s Yvenou tolik práce, že sotva měly čas na vycházky do zahrady. Profesorky Xandra a Marina jim nakládaly tolik domácích úloh, že dívky většinu svého volného času trávily nad nimi - kromě nedělí, kdy měli každé dopoledne povoleno zajít si do blízkého papírnictví dokoupit pergameny, brky a inkoust. Jindy celé dny pracovaly na úkolech a trénovaly šerm, Yvena ještě lukostřelbu a Eleanor etiketu.
Nejneoblíbenějším učitelem na škole se hned po první hodině obrany proti černé magii stal Derien Lathan, mladý floutek s povýšeneckým pohledem, který dokonale seřval a zdeptal každého, komu se něco nepovedlo. Všichni studenti ho upřímně nenáviděli a plánovali, jak mu co nejvíce uškodit.
Asi měsíc po zahájení školy šly Eleanor s Yvenou jako obvykle na oběd, když uviděli skupinku studentů, jak stojí kolem vývěsky.
"To vypadá, že je tam něco zajímavého!" dloubla Eleanor Yvenu do žeber a obě se protlačily k nástěnce, aby mohly lépe vidět.

SLAVNOSTÍ PLES

U příležitosti svátku Fereny se v den svátku bude konat slavností ples.
Kde: Taneční sál
Kdy: 18:00 - 21:00
Doufám v hojnou účast.

Marina Deseliarová, ředitelka školy"Tak slavnostní ples!" zajásala Yvena. "Svátek Fereny je už pozítří!"
"Co je to prosím tě zač, ten svátek?" zamračila se Eleanor.
"Děláš si legraci? Ty nevíš, kdo to byla Ferena?"
"Něco mi to říká - počkej, nebyla to první čarodějka na světě?"
"Ano, první čarodějka bílé magie na světě," přikývla Yvena. "Svátek Fereny - to je svátek jejího narození!"
"Aha," přikývla Eleanor.
"El, tohle je naše šance!" usmála se Yvena. "Můžeme tam sbalit naše idoly!"
"Tak doufám, že to vyjde! Co máme po obědě za hodinu?"
"Obranu," informovala Yvena s kyselým výrazem.
"Ale ne!"
"Navlas moje řeč," přikývla Yvena.

V den plesu měli studenti celé odpoledne volno, aby se dostatečně připravili. Eleanor vytáhla svoje nejlepší šaty - bílé s květinou na klopě - a k tomu si vytáhla perlový náhrdelník a bílé sandály. Učesala si vlasy do drdolu a vpletla do nich bílou stuhu. Ještě asi půl hodiny se upravovala, než konečně sešla dolů na ples. Právě když scházela ze schodů, hodiny odbily šestou hodinu.
Vešla do sálu a rozhlédla se tam, nikdy tam totiž nebyla. Stěny byly obložené zlatem a židle i lustr vypadaly luxusně. Podlaha byla dřevěná a naleštěná jako zrcadla na stěnách. Už tam bylo několik studentů.
Eleanor se posadila na jednu ze židlí, dostatečně daleko na to, aby se vyhnula Roxaně, která vypadala jako by se chystala na pohřeb. Roxanu nemohla vystát stejně jako Dangru, která stála u stěny. Pánská společnost skoro chyběla, až na Lythana, nepříliš hezkého mladíka se špinavě blond vlasy.
Pár minut po šesté hodině se začali trousit ostatní studenti. Damean a Cemer nepřišli příliš vyšňoření, naopak Norman si dal na vzhledu moc záležet.
"Ahoj!" Yvena praštila Eleanor do zad. "Tak jsem tady. Ty vypadáš úžasně, jako by ses chystala na svatbu nebo kam!"
"Na rozdíl od Roxany, která vypadá, jako by byla na pohřbu," zahihňala se Eleanor.
"Panebože," sjela Yvena Roxanu kritickým pohledem. "Co je to za divný hadr?"
"Nevím, ale mrkni na Dangru, ta v tom žlutém vypadá jako omeleta," zadívala se Eleanor naopak na školní krasavici, která procházela kolem. Yvena vyprskla smíchy.
Po několika minutách přišla ředitelka s celým profesorským sborem a vyhlásila oficiální začátek plesu. Yvenu vzápětí požádal o tanec Lythan, takže blondýnka zmizela s přihlouplým culením na parketu. Eleanor se zadívala na Dameana. Stál tam sám, Eleanor ale bylo trapné požádat ho o tanec, takže plně vytasila ženské zbraně, svůdně kolem něj prošla a sladce se na něj usmála. Potom se posadila zpátky na židli a sledovala jeho reakce. Vypadal spíš rozpačitě. Vzápětí k němu přišla Dangra a on s ní zmizel na parketu.
"To snad ne!" zasyčela Eleanor rozzuřeně. "Ty děvko! Damean je můj!"
Zírala na Dangru se směsicí vzteku a smutku. Co ona má a já ne? ptala se sama sebe v duchu.
Damean byl překvapivě dobrý tanečník, vířil s Dangrou po parketu jako vítr a prováděl s ní neustálé otočky. Kousek od nich se vytáčeli Marina s Derienem, i oni byli nesmírně dobří a tančili tak rychle, že Eleanor občas rozeznávala jen ředitelčiny krátké blond vlasy. Zírala na oba dva páry s pocitem závisti. I když v tanci byla docela dobrá, nepochybovala, že takové úrovně nikdy nedosáhne.
Když první písnička skončila, profesorka Viktorie zapnula na kouzelném přehrávači další, tentokrát pomalejší melodii a Marina vyhlásila dámskou volenku. Eleanor si už malovala, jak vyzve k tanci Dameana, ale ten k jejímu překvapení začal ještě jednou tančit s Dangrou. Po chvíli se sklonil a políbil ji.
"To snad ne!" zašeptala Eleanor, i když nejraději by to vykřikla. K její zlosti ještě přispělo, když Yvena vyzvala k tanci Normana, který kývl. Ani jeden z nich sice nebyl nějaký excelentní tanečník, ale dívali se sobě do očí a usmívali se na sebe. Po skončení písničky oba odešli, a Eleanor, kterou už náhle ples nebavil, taky.
Vtrhla do pokoje jako velká voda, uvolnila účes a mašli odhodila. S pláčem se vrhla na postel.
"Ta flundra! Coura blbá, kráva pitomá!" Brečela a spílala Dangře těmi nejhoršími urážkami, proti kterým byla "coura" a "flundra" ta nejslušnější forma oslovení. "Ty ho nedostaneš! Damean je můj! Můj!"
Odmítala přijmout skutečnost, že by spolu Damean a Dangra mohli začít chodit. Poprvé v životě se do někoho zamilovala a chtěla ho jen pro sebe. Třeba to nebude tak jak si myslíš, uklidňovala se. Třeba o ni nestojí. Příliš tomu ale nevěřila.
Náhle opět uslyšela to zaškrábání. Okamžitě nastražila uši a napjatě poslouchala. Srdce se jí napjatě rozbušilo. Chvíli bylo ticho, pak se zaškrábání znovu ozvalo. Bylo silnější, jako by bylo blíž.
"Haló?" pronesla potichu. Nic se neozvalo. Eleanor už myslela, že je konec, ale náhle to zaškrábání znovu uslyšela. A znovu, a znovu. Vypadalo to, jako by bylo blíž a ozývalo se v kratších intervalech.
I poté, co škrábání ustalo, seděla Eleanor napjatě na posteli. Seděla tak velice dlouho. Ani nevěděla, kdy ji přemohl spánek. Probudila se celá zkroucená na okraji postele.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Isenstar Isenstar | Web | 25. srpna 2012 v 18:43 | Reagovat

Ta **** Dangra!!! Já bych jí rozervala, kdybych byla na Eleanořině místě... Že jí nakonec uvaříš v žáru pekelném?n? :-aaaD :-D

2 Erisdar Erisdar | 25. srpna 2012 v 18:48 | Reagovat

Moc hezké, soucítím s chudinkou El (ne, že by se mi něco takového stalo, ale stačila jsem si El oblíbit). Moc se těším, až dojde na dívčí válku a El nakope Dangře p- ééé -zadnici! Já osobně, bych s Yvenou vymyslela plán a jednou, za bouřlivé noci, bych Dangře pěkně pár vrazila. Jednoduchost, efektnost, kdo chce víc? :-D  :-D

3 Vicky Vicky | Web | 26. srpna 2012 v 13:39 | Reagovat

já s Eleanor tedy nesoucítím :-D Jasně, taky mě hrozně štve, když někdo balí kluka co se mi líbí, ale El mi připadá až moc nafoukaná.

4 Melanie Melanie | Web | 26. srpna 2012 v 13:40 | Reagovat

[3]: konečně někdo! :-D

5 Beett. Beett. | Web | 26. srpna 2012 v 14:29 | Reagovat

Ahoj. Právě začalo první kolo SONB tak si začni shánět hlasy! :) - http://ibelieve-in-myself.blog.cz/1208/soutez-o-nej-blog-sonb-prvni-kolo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama