Škola hrůzy - 10. kapitola

5. září 2012 v 17:47 | Melanie |  Škola hrůzy
Druhý den byla sobota, což pro většinu studentů znamenalo oddech, volno a případně čas na vypracování domácích úkolů, to však neplatilo pro Eleanor a Yvenu, které se hned po snídani odebraly do učebny obrany proti černé magii, kde s Bělookou a Xandrou cvičily různá kouzla a zaklínadla.
"Jak to, že jsi mě zase přemohla? Myslela jsem, že už to protikouzlo ovládám!" vyrazila ze sebe Eleanor, když se jí nepodařilo odvrátit chechtací kletbu, takže se potom celých deset minut svíjela na podlaze v záchvatu smíchu.
"Musíš se víc soustředit a lépe nasměrovat kouzlo," pousmála se Bělooká. "Yveně už to docela jde!"
Eleanor protočila oči a sledovala Yvenu, jak si poradí s Xandřinou kletbou. Zdálo se, že Yvena podává střídavé výkony - někdy se jí podařilo kletby úspěšně odvrátit a někdy ji kletby zasáhly - Eleanor se jednou velice nasmála, když jí zničehonic začalo cukat v levé noze.
"Tak jdeme na to," vrátil Eleanor zpátky do přítomnosti hlas Bělooké. Opět se postavila a zkusila čelit jedné z kleteb, kterou si pro ně Bělooká připravila. "Remento!" křikla Bělooká.
"Abrail!" vyřkla Eleanor jednu z nejjednodušších formulí vůbec. Paprsky světla vystřelující z jejich rukou se srazily ve vzduchu. Obě čarodějky stály proti sobě a ani jedna nehodlala ustoupit. Nakonec Eleanor pomalu zatlačila bílé světlo zpátky do čarodějčiny ruky.
"Konec," zavelela Bělooká. "Jděte k obědu, potom se bude pokračovat."
Obě vyrazily na oběd, a každá se posadila k jinému stolu, protože spolu pořád ještě nemluvily.
Eleanor právě dojídala výborné maso s neznámou omáčkou, když jí někdo zaťukal na rameno a strčil jí pod nos noviny. Eleanor nezjišťovala, kdo to je, pouze se zahleděla na titulní stránku novin.
ZEMŘELA MARINA DESELIAROVÁ

Ředitelka nově otevřené školy v Debrému byla nalezena včera ve večerních hodinách mrtvá ve své pracovně. Podle zprávy čarodějky Bělooké (členky Pětice), která ji nalezla, není vyloučeno, že se jedná o vraždu.
"V takovém případě by to musel být mocný černokněžník, který zná ta nejstrašnější kouzla, jaká vůbec existují," uvedla. Dodala, že nebude poskytovat žádné další informace ani k případu nepovolá čaropolicii, důvod ale neuvedla.

Eleanor vzhlédla od novin a setkala se s Normanovým zamračeným pohledem. "Proč jste nám to včera s Yvenou neřekly?" zeptal se. "Myslím, že jsme měli právo to vědět!"
Eleanor se bez jediného slova zvedla a vyšla z jídelny, Norman ale běžel za ní. "Kam jdeš?"
"Jsi dotěrnější než novináři," zabručela Eleanor. "A zmiz!"
Když se jí konečně povedlo zbavit se ho, rychle přiběhla k učebně obrany a otevřela dveře. Yvena s Bělookou a Xandrou už tam čekaly.
"Tak jdeme na to," zavelela Bělooká.
Dalších několik hodin se učily nová zaklínadla a zkoušely lépe používat ta, co už znaly, protože ale Bělooká neřekla za celou dobu ani jedno slovo pochvaly, počítala Eleanor s tím, že jim čarodějka řekne, aby to přenechaly jí a samy se věnovaly studiu. Nakonec ale byla příjemně překvapená, protože když skončily (unavené a zpocené), Bělooká prohlásila: "Jde vám to docela dobře, zvlášť tobě, Eleanor. Máš velké nadání, ale je třeba to trénovat. Tak jděte na večeři."
Na večeři se Eleanor dívala ke stolu, kde seděla Yvena. Potom se náhle zvedla a přisedla si k ní. "Yveno?"
"Co chceš?" zeptala se Yvena tónem člověka, kterého navštívila nudná teta.
"Omlouvám se," pronesla Eleanor. "Chovala jsem se jako idiot."
Yvena na ni chvíli beze slova zírala, potom se usmála. "Konečně ti to došlo?"
"Jo," přikývla Eleanor a natáhla pravici. "Kamarádky?"
Yvena její ruku uchopila a usmála se. "To si piš."
Ten večer nemohla Eleanor pořádně usnout. Jednak ji po tréninku bolelo celé tělo a také si říkala, jestli byl dobrý nápad se do toho pouštět. Bylo jí jasné, že se setká s černou magií a to možná s takovou, jakou si vůbec není schopna představit. Kdoví, čeho jsou ti lidé v červených pláštích schopni! Kdyby aspoň věděla, o co jim jde!

Také Yvena ještě nespala. Vlastně už vzdala veškerou snahu o usnutí, protože kdykoli se pokusila zavřít oči, vzpomněla si na události pátečního odpoledne a na Marininu tvář, a spánek byl v tahu.
Bělooká ve svém pokoji také ještě nespala, narozdíl od obou dívek se o to ale ani nepokoušela. Seděla u stolu a něco si škrtala v papírech, zároveň ale také přemýšlela, co bude dělat. Určitě bude muset povolat svoje kolegy, členy Pětice. Jen to nějak bude muset vysvětlit královně Alexandře a hlavně jejímu choti! S nepatrným úsměvem si vzpomněla na královninu svatbu minulý týden. Alexandra měla štěstí, že k sobě získala tak pozorného manžela! Oba dva budou jistě dobrými vládci Ileranie.
Poštovní dráček Remeres, patřící Bělooké, seděl na okenním parapetu a chrlil obláčky kouře (bylo dobré, že takto malí draci neuměli chrlit oheň, jinak by Remeres určitě spálil celý zámek na popel!), protože nemohl pochopit, proč ho Bělooká nechce pustit. Bělooká se usmála.
"Já vím, že bys chtěl pustit ven, ale opravdu to nejde, za chvíli poletíš s dopisem!" znovu sklonila hlavu k pergamenu.
Konečně když odbila dvanáctá, měla Bělooká dopis hotový a přivázala ho Remerovi kolem krku. "Tak leť," usmála se na něho a otevřela okno. "Nikde se nezdržuj, na zpáteční cestě si něco můžeš ulovit, ale dones ten dopis co nejrychleji, ano?"
Vyhodila dráčka otevřeným oknem a sledovala, jak mizí v dáli. Potom okno zabouchla, sfoukla svíčku a rozhodla se, že si také půjde lehnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aravis Aravis | Web | 10. září 2012 v 18:52 | Reagovat

Ahoj Mel :-)
vím, že jsou období, kdy člověk nemá čas, nápady, nebo energii (já zrovna jedno takový taky mám :-D ) ale kdy bude pokračování Hry na vraždu?? O_o Alespoň orientačně O:-)

2 Melanie Melanie | E-mail | Web | 10. září 2012 v 19:01 | Reagovat

[1]: Taky mám takový období... absolutně nestíhám psát, ale jak to půjde, tak napíšu :)

3 Isenstar Isenstar | 10. září 2012 v 22:04 | Reagovat

Ja sem chodim a to pravidelne! Ale pro tvuj klid: krasna kapitola, tesim se na dalsi :-D

4 lukra lukra | Web | 11. září 2012 v 14:51 | Reagovat

Ahoj, postava je zverejnená, jediný problém je vo fotke a to ten, že sa nezobrazuje :D Do komentárov dopíš novú :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama