Hra na vraždu - 12. díl

25. října 2012 v 16:12 | Melanie |  Hra na vraždu
Uběhly dva dny od vraždy. Simona Rysová se sama nabídla, že skočí Smutným do krámu nakoupit, protože od té vraždy se z jejich domu nehnula, a vážně si potřebovala promluvit si s někým jiným než s rodinnými příslušníky anebo s komisařem. Ovšem to ještě nepočítala s tím, že zájem veřejnosti o horké zprávy z místa činu neochladl ani po dvou dnech. Už na ulici ji lidé zastavovali a ptali se na různé podrobnosti, a přímo v samoobsluze byla nucena dobré čtvrt hodiny poslouchat mínění všech okolo, co si o tomto myslí. Jejich názory se dost různily. Lidé kolem ní vytvořili takovou tlačenici, až si připadala jako filmová hvězda při premiéře nového, určitě skvělého filmu.
Když Simona vyšla z obchodu s naditou taškou v ruce, spatřila na protějším chodníku svou kamarádku Radku a zamířila k ní s vědomím, že ta se určitě na nic ohledně vraždy nebude vyptávat. Radka nenáviděla vraždy a všem zprávám o nich se vyhýbala jako čert kříži. Navíc určitě měla mnoho jiných témat k povídání. Minulý měsíc se provdala, a protože Simona ji od té doby neviděla, moc ji zajímalo, jak se jí s novomanželem vede. Proto přešla chodník a šťouchla radku do ramene.
"Nazdárek."
"Ahoj!" otočila se Radka překvapeně. "Dlouho jsem tě neviděla. Jak se máš?"
"Nestojí to za nic. Mám práci s vyšetřováním..." Simona se zarazila v půli věty. "Ale povídej ty! Co ten tvůj - Matyáš se jmenuje, že? Jak vám to spolu klape?"
Dalších několik minut byly zabrány do hovoru o Radčině manželovi, který byl podle Radky ve všech směrech úžasný a prostě dokonalý. Nakonec se posadily na lavičku a začaly debatovat o manželstvích všeobecně.
"Jak jsem řekla, mám štěstí," prohlásila Radka a usmála se. "Maty je opravdu ideální manžel. Když se dnes podíváš na všechna ta manželství - hádky, nevěry a rozvody. Věděla jsi, že podle statistik je každý druhý Čech nevěrný?"
"Další důvod, proč jsem se nevdala," uchechtla se Simona. "Ale řekla bych, že na každém manželství se něco časem pokazí - i na tom ideálním. Co ty víš, třeba je i ten tvůj nevěrník, nebo má bůhvíjaké chyby."
"Je jisté, že má nějaké chyby, kdo je taky dokonalý?" zamračila se Radka. "Jen chci říct, že v manželství je Maty dokonalý. Pozorný, romantik a tak."
"Romantici jsou ti nejhorší," prohlásila Simona. "Jak ti chlap začne bezdůvodně nosit růže a chovat se k tobě jako k princezně, i když to dřív nedělal, tak k tomu má moc dobrý důvod."
"Z tebe asi mluví hromada špatných zkušeností. Ale kdo mluvil o nošení růží? Prostě tím chci říci, že je lepší než většina ostatních chlapů, co znám."
"Navíc," pokračovala Simona, "romantici se považují už za ohrožený druh, nebo už vyhynulou rasu! Takže jestli se ti podařilo natrefit na opravdového romantického chlápka, tak máš štěstí, nebo má ten 'romantik' už milenku. Navíc já bych to s romantikem asi nevydržela. Znáš mě, koukat se na romantické filmy je pro mě utrpení čtvrtého stupně a na večeře při svíčkách si taky nepotrpím."
Obě se zasmály. Radka se zvedla s tím, že už musí jít, protože má doma rozdělanou svíčkovou. Rozloučila se se Simonou, která se vydala opačným směrem.
"Romantik," šeptala si Simona pro sebe. Podvědomě tušila, že bylo řečeno něco velmi důležitého, nedokázala ale přijít na to, co by to mohlo být. Pomalu se doploužila až do domu Smutných a odevzdala nákup paní domu.
"Není mi dobře," oznámila. "Půjdu si lehnout."
"Samozřejmě," usmála se Marta.
Simona dorazila do svojí provizorní ložnice a ještě oblečená se položila na postel. Za chvíli se propadla do neklidného spánku a probudila se až za tmy. Hlava jí třeštila. Chvíli se nemohla zorientovat, pořád ještě zmatená ze snu, který se jí zdál. Chvíli tápala po vypínači, než rozsvítila. Našla kousek papíru a tužku. Načmárala si tam zhruba svůj sen, a potom se zarazila. Pročetla si svoje řádky ještě jednou, a potom papír obrátila na druhou stranu. Nejprve napsala slovo neplodný. Stiskla rty a mezi obočím se jí objevila malá vráska. Potom se její tužka rozběhla po papíře a zanechávala jednoslovné poznámky...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aravis Aravis | Web | 26. října 2012 v 13:33 | Reagovat

Eh... zase mi něco uniklo :D

2 Melanie Melanie | 26. října 2012 v 18:38 | Reagovat
3 Zoey Zoey | Web | 27. října 2012 v 11:07 | Reagovat

Mě asi taky ;-)
Skvělá kapitolka :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama