Vražda není hra - 4. díl

17. listopadu 2012 v 20:05 | Melanie |  Vražda není hra
Hola, úspěch! Vrah a motiv vykoumáni, ale žádný díl se kvůli tomu nemění... prozatím.

Eva s Matyášem a Danou Procházkovou vyšli z divadla. Pršelo. Všichni tři rychle pospíchali k autu, aby nepromokli. Když se usadili v autě, Eva vytáhla mobil a začala se prohlížet v displeji. "No tedy, já vypadám!" postěžovala si. Černě nalíčené oči měla úplně rozmazané.
"Líbilo se ti to?" zajímal se Matyáš.
"Moc," souhlasila Eva nadšeně.
"Mimochodem, mami, máš klíče?" zajímal se Matyáš.
"Proč?" zamračila se oslovená. "I kdybych je neměla, jsou tam přeci Soňa a Šárka!"
"Šárka tam není. Dostala pozvánku na nějakou párty. Vsadím se, že tam bude do dvou do rána a pěkně se zlije," zasmál se Matyáš.
Eva se zachichotala, ale nic neřekla.
Zbytek cesty strávili v hovoru nejen o představení, které právě viděli, ale i o programu v TV na zítra, o detektivkách a o dalších věcech, které Danu Procházkovou nezajímaly. Ta se jen věnovala řízení a jejich hovor poslouchala, přitom se nestačila divit, jaké má Eva znalosti jedů a psychologie. Opravdu divné, vzhledem k tomu, že je jí teprve čtrnáct a půl.
Zastavili a Eva se zeptala: "Můžu ještě na chvíli dovnitř? Včera jsem si tu něco zapomněla."
"Tys včera byla u nás?" podivila se Dana a zmateně se podívala na Matyho. Ten zrudl a vyhrkl: "No- ano, když jsi jela se Šárkou na nákup do Brna."
"Tedy, Maty, kolikrát jsem ti říkala, abys sem nevodil svoje kamarády, když nejsem doma?"
Hledala v kabelce klíče. "Já tam mám pořád tolik věcí, že nemůžu najít ani ten pitomý klíč od domu," stěžovala si.
"Já zazvoním na ségru," nabídl se Matyáš a stiskl zvonek. Jeho matka zatím pořád hledala v kabelce klíč od domu. Na zvonění nikdo nereagoval.
"Tady je," vytáhla Dana vítězoslavně klíč, strčila ho do zámku a odemkla. Dveře cvakly a otevřely se. Vstoupili do tmavé chodby. Nesvítilo se tu a nebylo zapnuté topení. Všichni se otřásli zimou."
"Copak té Soně není zima?" podivila se Eva a přitiskla si ruce k tělu.
"Je divné, že nepřišla otevřít," mudroval Maty.
Evy se zmocnil velice podivný pocit, ale potřásla hlavou. Ty už z těch detektivek blbneš, řekla sama sobě. Soňa třeba spí nebo něco. Ale intuice jí říkala, že tu něco není v pořádku.
"Neříkala jsi, že chceš z mého pokoje něco vzít?" obrátil se na Evu Matyáš.
"Cože?" obrátila se na něj Eva zmateně. "Ach tak - ano, chci."
"Tak jdeme?"
Vyběhli do schodů a šli chodbou. Evu divný pocit neopouštěl, naopak byl ještě silnější. Opět zatřásla hlavou. Otevřela dveře.
"Spletla sis dveře, to je Sonin pokoj, ne -" Matyáš zmlkl, když viděl, že Eva s vytřeštěnýma očima a bez dechu zírá dovnitř. "Panebože," vypravila ze sebe nakonec.
"Evi? Je ti dobře?" zeptal se Matyáš zmateně, ale Eva zmizela v pokoji. Matyáš potřásl hlavou a vydal se za ní. Na prahu ale ztuhl.
Soňa ležela na zemi, jako by spadla ze židle u psacího stolu. Oči měla doširoka otevřené, v tváři šokovaný výraz. Na psacím stole ležela sklenička. Eva, pořád v šoku, se skláněla u Soni, a sahala jí na krk, zkoušela nahmatat puls. Potom se obrátila k Matyášovi, očividně velmi šokovaná. Dvakrát polkla. "Maty, já - já myslím, že je mrtvá," zašeptala. Hlas jí přeskakoval, z očí jí vytryskly slzy.
Matyáš jen šokovaně zíral, pořád to ještě napůl nepochopil. Jen matně vnímal, že Eva vytahuje mobil a vytáčí číslo. Musel se zachytit rámu dveří, aby neupadl. Soňa mrtvá? To snad nemůže být pravda!
Přinutil se vzpamatovat se. Eva mluvila do mobilu, podle všeho volala policii. Maty ukázal na dveře. "Jdu za mámou." Snažil se, aby jeho hlas zněl normálně, ale moc se mu to nepovedlo.
Eva přikývla a pokračovala v telefonování. Její hlas byl ještě vyděšenější, ale přesto se jí povedlo nejpotřebnější informace uvést. Potom sklesla na první židli, kterou uviděla, a hleděla na mrtvou Soňu na podlaze. I když to pořád ještě napůl nechápala, na tváři se jí objevil úsměv. Jeden problém se sám vyřešil.

***

"Inspektor Dlouhý," podával Evě svůj průkaz přísně vyhlížející policista.
Eva si ho prohlédla bez valného zájmu a potom na inspektora beze slova pohlédla. Už se ze šoku rozhodně vzpamatovala a teď s ním seděla v obývacím pokoji u Procházkových. "Jsem vám k dispozici, inspektore," prohlásila trochu výsměšně.
"To vy jste objevila tělo?" začal inspektor s výslechem.
"Ano."
"Ale vy tu nebydlíte, že ne?"
"Ne."
"Proč jste tedy šla dovnitř?"
"Něco jsem si zapomněla u Matyáše a chtěla jsem se pro to vrátit, když jsme přijeli z divadla. Omylem jsem otevřela dveře do pokoje Soni. Tam jsem ji uviděla."
"Věděla jste hned, že je mrtvá?"
"Asi jsem to tak nějak předpokládala. Uviděla jsem si tam a bylo to to první, co mě napadlo. Potom jsem jí ještě zkusila změřit tep, ale nic. Tak jsem vás zavolala."
Inspektor si ji dlouho prohlížel. Něco mu na ní nesedělo. Ta dáma by byla schopna někoho zabít, napadlo ho. Ale nechal to být, zatím ani nevěděli, jestli to byla sebevražda nebo vražda a pustil se do dalších otázek.
"Mohla to být sebevražda?"
"Rozhodně ne," zareagovala Eva okamžitě. "Ani náhodou!"
"Jak to můžete vědět tak jistě?"
"Nebyla ten typ," prohlásila Eva. "Byla velmi sebevědomá, inspektore, víte? Děsně sebevědomá, myslela si, že je Někdo, že udělá díru do světa, kdovíco ještě. Takoví lidé se nezabíjejí."
"Mohla mít nějaké problémy, o kterých jste nevěděla."
"Ovšemže mohla. Ale ona by to sebevraždou neřešila, to ona ne!"
"Vyznáte se v psychologii?"
"Nedělejte z toho vědu, inspektore! Snad vím, jestli by člověk, kterého znám, byl schopný se zabít!"
"Zabíjejí se i lidé, do kterých by to nikdo neřekl, slečno!"
"Já vím. Ale u ní si jsem stoprocentě jistá, že ona by to nikdy neudělala!" Eva vstala. "Můžu už jít?"
"Jistě," přikývl inspektor a nechal ji jít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Isenstar Isenstar | Web | 17. listopadu 2012 v 22:18 | Reagovat

Konečně tu někdo umřel! Já na to čekala, ale myslela jsem si, že umře Eva... Já chci pokráčko! :-D

2 Nina Nina | Web | 18. listopadu 2012 v 16:19 | Reagovat

Ahoj,na mém blogu začalo 4.kolo SONP  a ty jsi postoupila: http://ninadobrev1.blog.cz/1211/4-kolo-sonp :-)

3 Zoey Zoey | Web | 18. listopadu 2012 v 17:26 | Reagovat

Páni, jsem zvědavá jak to dopadne. Bude to Šárka, jako ten vrah?Nebo to bylo něco jiného? :D  :D
Páni, další, prosím!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama