Jane - 3. díl

27. prosince 2012 v 19:56 | Melanie |  Jane
Vidím, že Ellen tady nikdo moc nevěří (chudák holka), vzhledem k tomu, že jí nikdo nedal hlas. No nic, nezbývá mi nic jiného, než se vrhnout na další díl :)

Přešlapovala jsem po chodníku. I když jsem se snažila zůstat nestranná, Geoffova verze mi připadala s každou vteřinou pravděpodobnější. Nevěděla jsem toho moc o psychopatech, ale byla jsem si relativně jistá, že psychopati jsou navenek milí... až příliš milí. A jestli Ellen byla psychopat a s její smrtí to nevymizelo, tak si mě mohla zkusit přetáhnout na svoji stranu proti Geoffovi.
Náhle jsem něco koutkem oka zahlédla a otočila se. Mířila ke mně vysoká, štíhlá blondýnka. Nemohlo jí být víc než dvacet let, a byla mírně průhledná. Když doplula blíž ke mně, povšimla jsem si i pronikavých zelených očí, orámovaných dlouhými, hustými řasami, a neobvykle snědé pleti. Její obličej byl jemně řezaný. Takhle nějak jsem si vždycky představovala Afroditu.
"Afrodita" došla až ke mně a usmála se. "Ahoj. Ty jsi tu nová?" Měla tenký hlásek.
Přikývla jsem. "Jo. Jmenuju se Jane." Napřáhla jsem ruku, a Afrodita ji stiskla. "Connie. Těší mě. Kdo tě sem přivedl?"
"Geoff."
"Vážně? Toho jsem přivedla já."
"Opravdu? Takže ty jsi starší než on?"
"Ano. Od loňského roku jsem jedna ze starších."
Znělo to komicky, když člověk vzal v úvahu, že vypadala na dvacet let. Nedokázala jsem zadržet lehký úšklebek. Connie si toho všimla. "Zní to divně, že," konstatovala suše.
"To tedy ano. Kolik těch starších vlastně je?"
"Osm. Pět mužů, tři ženy. Předpokládám, že Ellen už znáš."
Kývla jsem. Connie pokračovala. "Tak tedy já, Ellen, potom Marcia, té by letos bylo devadesát let, a z pánů Patrick, Simon, Mark, Gregory a Hugh. Jestli čekáš mladé chlápky, máš smůlu. Kromě Marka, který je příšerně ošklivý a Simona, kterému je devatenáct, všichni umřeli ve věku nad padesát let."
"Jsou tu vůbec nějací ucházející chlápci?"
"Ve tvém věku asi ne. Možná Geoff a ještě Martin, ale jinak je to tu bída."
Se smíchem jsme se vracely a já se nechávala poučovat o chodu tohoto společenství. Získala jsem dalšího přítele.

***

Během dalších pěti dnů jsem se seznámila se zbytkem duchů - dohromady nás tu bylo osmnáct. Většinou jsme spolu vycházeli dobře, pouze jakási vystrašená dívenka jménem Zoë se nás stranila.
Ellen trvala na tom, že mě bude učit se ovládat, takže jsem každý den musela vyjít ven a kopat do kamenů, dokud se mi nepodaří nějaký odkopnout pryč. Většinou mi noha projela srkz a bývala jsem z toho strašně vyčerpaná. Ellen tvrdila, že to nejde za den a že musím hodně trénovat, ale já jsem z toho byla pořádně otrávená. Chápala jsem, že je to důležité, a také jsem předpokládala, že to nebude jednoduché, ale představovala jsem si, že to potrvá kratší dobu!
Ellen ovšem neměla na starost jen mě, takže když jsem "netrénovala", ani se nedávala dohromady, většinou jsem se šíleně nudila. Moc se toho dělat nedalo.
Jednoho dne si duchové vyrazili na hromadnou procházku. Mně osobně to nebavilo, začínal podzim a všude se válela mlha, takže jsem nešla. Ostatně "doma" zůstali i Geoff, Ellen a Connie. Ellen se zavřela do místnosti v podkroví, kde prý uviděla nějaké staré knihy, já se zabývala trénováním kopání do šutrů venku před domem, Geoff šel prozkoumávat sklep a Connie se prostě jen tak poflakovala.
Právě se mi jeden pokus odkopnout kamínek zdařil, a já zajásala, když se vedle mě objevil Geoff a zářil vzrušením. "Jane, pojď se mnou!" Pokusil se mě zatahat za rukáv, ale ruka mu projela skrz tu moji. Otřásla jsem se. Nepříjemný pocit.
"Kam?" nechápala jsem.
"Myslím, že jsem ve sklepě objevil tajnou chodbu!" Dychtivě na mě zíral.
Nevěděla jsem, co je tak vzrušujícího na nějaké chodbě ve sklepě, která ani nemusela být tajná, dokud jsem si nevzpomněla, že mi jednou vyprávěl o své zálibě v dobrodružných knihách. Pro něho musela být možnost prolézat nějakou podzemní chodbu vzrušující, mě to ale nijak nelákalo.
Postřehl, jak se tvářím, a udělal na mě smutné oči. "No tak, Jane! Prosím! Ellen je nedůtklivá a otrávená a Connie lítá bůhvíkde po domě! A ty jsi moje kamarádka!"
Zavrtěla jsem hlavou, ale on se na mě díval tak smutně, že jsem nakonec kapitulovala. "Ty víš, že když na mě uděláš tyhle oči, tak jsem ztracená," povzdechla jsem si. "Tak jdeme."
"Jo!" Radostí si poskočil. Jeho nadšení mi připomínalo mého sedmiletého synovce, když ode mě k narozeninám dostal hračku, kterou si už dlouho přál. Najednou se mi chtělo brečet. Už ho nikdy neuvidím. Po sestře se mi nijak zvlášť nestýskalo, ale po něm ano.
Potřásla jsem hlavou. K čertu se sentimentem. S fňukáním se nikam nedostanu. Zahnala jsem vzpomínky na Tommyho a raději jsem šla za Geoffem do domu, prozkoumat tu "tajnou" chodbu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zoey Zoey | Web | 28. prosince 2012 v 10:46 | Reagovat

Hlasovala jsem pro druhou možnost :D Skvělá kapitola, těším se na další :-)

2 pavel pavel | Web | 28. prosince 2012 v 15:21 | Reagovat

Měla se ve škole víc učit fyziku a vybrat si jen kameny větší hustoty. :-D  :D

3 Melanie Melanie | Web | 28. prosince 2012 v 17:02 | Reagovat

[2]: To jsi zabil :-D

4 modre-oko modre-oko | Web | 29. prosince 2012 v 4:23 | Reagovat

Ahojky,
díky že jsi napsala o dalším pokračováním. Moc pěkný příběh ale bacha ať ti neuteče děj.
(Já psala o holce která řešila záhadu potopené lodi a nakonec ji unesli mafiáni aby se jim nepletla do obchodu ) takže plně mimo děj :DD
Já volím upe jinou možnost, že ji do toho sklepa do té chodby nějak magicky uzavře nebo někoho jiného.
Každopádně se těším na pokračování!
A ať je to co nejdřív, budu netrpělivě chodit kontrolovat nové příspěvky ;)) :-D a jinak
HAppY NeW YEar !!!!

5 Nina Nina | Web | 1. ledna 2013 v 13:28 | Reagovat

Ahoj,máš tu ceny za SONP: http://ninadobrev1.blog.cz/1301/ceny-za-sonp :))

6 Vicky Vicky | Web | 1. ledna 2013 v 20:24 | Reagovat

moc pěkná kapitola, na tu tajnou chodbu jsem zvědavá :-D
A přeji ti krásný nový rok 2013, hodně zdraví a štěstí, inspirace v psaní a hodně nápadů a úspěchu ve všem, do čeho se pustíš ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama