Stella Blómkvist: Vražda v televizi

15. prosince 2012 v 13:32 | Melanie |  Knižní recenze

Vražda v televizi


Autor: Stella Blómkvist
Počet stran: 222
Rok vydání: 2008

Popis(převzat ze stránky easybuy.cz): Vražda v televizi je kniha, která popisuje hrůznou událost, jež se stala přímo před očima mnoha svědků. Ti neví, co si mají myslet, netuší, zda byl zločin opravdový nebo jenom nějaká televizní estráda. Brutální vražda se totiž uskutečnila během živého vysílání jednoho divácky oblíbeného pořadu. Kniha Vražda v televizi, jejíž příběh je posazen na ostrovní zemi Island, pak líčí složité vyšetřování tohoto vskutku nevídaného činu.


Celkem nedávno se mi do ruky dostala tato kniha. Obsah zněl docela zajímavě, přece jen, vražda v přímém přenosu, to se nestává každý den, že.
Příběh je vyprávěn v ich formě, vypravěčkou je mladá advokátka Stella, která žije sama ve svém domě ve městě. I když ta se o kulturní pořady moc nezajímá, čirou náhodou vraždu moderátorky Steinnun zahlédne (i když jsem na tom neviděla nic brutálního). V té době si ještě myslí, že je to infarkt, brzy si ji ale najme jako obhájkyni jistá Ásta, která je hlavní podezřelou. Stella se čím dál víc zaplétá do případu a nakonec je odhodlaná vypátrat sama skutečného vraha za každou cenu, protože policie si vlastně pořád myslí, že to byla Ásta.
Celkově se mi kniha líbila, autorka hodně dobře zamíchala některá fakta tak, že jsem si nebyla jistá, na čem jsem, a propojila všechno se vším. Do toho se ještě přimíchala velice sympatická postava filipínky Corazon, se kterou Stella řešila zase jiný problém. (V tomhle směru mě ti poldové hodně štvali, hlavně viceprezident - ale ten mě vlastně štval pořád.) Naopak rozporuplné pocity jsem měla vůči postavě literární kritičky Halgerdur. I když mi moc sympatická nebyla, v jistých pasážích mi jí bylo docela líto. Přece jen, tak, jak nakonec skončí, skončit nemusela, i když je fakt, že si za to mohla sama. Jenže ono je to fakt dost složité.
Přece jen, po celou dobu čtení mi na knize něco vadilo, ale ani když jsem si to přečetla podruhé, nedokázala jsem přijít na to, co to je.

Hodnocení: 4/5.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zoey Zoey | Web | 15. prosince 2012 v 14:35 | Reagovat

Taky mi na knihách občas vadí něco a nevím co. Upřímný názor, asi si tu knihu nepřečtu, nemusím vraždy :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama