Vražda není hra - 7. díl

22. prosince 2012 v 16:05 | Melanie |  Vražda není hra
Když Simona Rysová vstoupila do prostorného domu, který patřil sousedům Procházkových, okamžitě zalitovala, že se nechala přemluvit - a že dala na svoji intuici - a souhlasila s tím, že půjde. Ve velkém obývacím pokoji byla doslova hlava na hlavě. Duněla tam hlasitá hudba, pochopitelně to ale nebylo nic, co by Simona znala ze svých mladých let. Spíš než večírek to připomínalo diskotéku. Dva k sobě sražené stoly se doslova prohýbaly pod jídlem a pitím.
Simona Rysová se bezradně rozhlédla, než uviděla Evu a Matyáše spolu ještě s jedním mladíkem sedět na pohovce. Jedli popcorn a smáli se, i když na sebe určitě museli křičet, aby přes tu hudbu něco slyšeli. Matyáš a ten neznámý kluk na sobě měli normální džíny a tričko, Eva si ale na svém vzhledu dala záležet. Měla minišortky, tričko s potiskem a nalíčená byla mnohem výrazněji, neež normálně. Její rty byly namalované velmi výraznou rudou rtěnkou, navíc měla velmi výrazné oční linky. Simona Rysová si vzpomněla na pravidlo "zvýraznit buď pusu, nebo oči", a pomyslela si, že to Eva nepochybně trochu přehnala.
"Dobrý den, slečno Rysová!" zařval jí někdo těsně u ucha. Ohlédla se a uviděla paní Procházkovou, která v ruce svírala sklenici s pivem. Dost jí to slušelo, hnědé vlasy měla natočené, a její černé šaty vypadaly velice elegantně. Nebyla téměř namalovaná.
"Dobrý den," pozdravila ji Simona Rysová.
"Jsem moc ráda, že jste přišla," uchopila ji Dana za ruku. "Pojďte se posadit."
Zavedla slečnu Rysovou úplně do rohu místnosti, ke kulatému stolu, kde sedělo několik lidí, včetně Evina otce. Dana se ujala představování a ostatní, kromě pana Krále, který ji už znal, začali Simoně potřásat rukou. Jakási drobná blondýnka právě říkala: "Sabina Králová, jsem máma Evy! Už dávno jsem vás chtěla poznat," když hudba utichla. Všichni se otočili a čekali, co bude.
Eva se zvedla z pohovky a došla do středu místnosti. Až teď si Simona Rysová všimla, že dívka má v ruce mikrofon.
Začala hrát hudba, Eva si odkašlala a začala zpívat. Simona, která ještě neměla příležitost ji slyšet, s údivem zírala. "Je vážně dobrá," pomyslela si a otočila se na paní Královou. "Eva je moc nadaná. Proč se nepřihlásí do nějaké soutěže, třeba do Superstar?"
Sabina, která svou dceru sledovala s rodičovskou pýchou, automaticky odpověděla: "Eva tyhle soutěže nemá moc v lásce. Nezajímá ji to. Navíc má strašnou trému, nevíte, co nám dalo práce přesvědčit ji, aby zpívala alespoň občas před místními."
Když Eva skončila, místností se rozlehl potlesk. Eva se potěšeně usmála a zase se posadila na pohovku.
Hrála teď nějaká pomalá písnička. Chlapec, který byl s Evou a Matyášem, se nahnul přes Matyho a něco řekl Evě. Ta s úsměvem přikývla. Oba dva se zvedli. došli do středu a začali tančit. Moc jim to nešlo, ale vypadalo to, že to berou s humorem. Pokaždé, když zakopli, se rozesmáli. Postupně se k nim přidalo ještě několik dvojic. Simona Rysová je pozorovala, a pohled jí sklouzl na Matyáše, který sledoval Evu a jejího "spolutanečníka", a bylo vidět, že mu to není ani trochu po chuti. "Skoro jako by žárlil," řekla si Simona, a musela se pro sebe pousmát.
Když začala hrát další písnička, vyzval Simonu k tanci majitel domu, když se předtím zeptal svojí ženy, jestli jí to nevadí. Odpověděla, že ne, a sama vzala do kola pana Krále.
Když se Simona Rysová dostala do pozice, kterou viděla na dveře, všimla si, že Eva vychází ven z místnosti. Zaplavil ji podivný pocit, odsunula to však stranou.
"To je tím, že dost čteš detektivky," napomenula se v duchu. "Už vidíš zločiny všude.

***

Eva vyběhla schody do patra a pokračovala dlouhou chodbou, než se dostala ke dveřím na balkon. Vážně potřebovala na vzduch. Až sem zaznívala hlasitá hudba zdola, i když byla utlumená čtyřmi dveřmi.
Otevřela dveře a vyšla na balkon. Opřela se o zábradlí a vdechovala čerstvý vzduch. Byla už tma, a bylo dost zima, ale to jí nevadilo.
Po chvíli vytáhla svůj mobil, připojila sluchátka a pustila do nich hudbu. Dala zvuk na maximum, aby neslyšela hudbu zdola. Ta se jí totiž ve většině případů nelíbila.
Díky tomu neslyšela tiché kroky na chodbě, ani si neuvědomila, že k ní někdo míří. Potom jí někdo přes hlavu přehodil šálu, a to už bylo příliš pozdě...

***

Simona Rysová dotančila a trochu udýchaně se opět posadila na židli. Majitel domu ji ocenil zdviženými palci. "Jste dobrá," řekl uznale.
"Děkuji vám," hlesla Simona a natáhla se po svojí skleničce s pitím. "Ehm... kde tady máte WC?"
"Nahoru po schodech a jsou to třetí dveře vlevo."
"Děkuji vám," zvedla se a opustila místnost. Současně s ní vyšel i Matyáš, který si pro sebe mumlal něco jako: "Kde ta holka sakra je?"
"Hledáš někoho?" obrátila se na něj Simona.
"Ále, Eva šla na vzduch a ještě se nevrátila," mávl Matyáš rukou. "Musím ji najít, slíbila, že ještě něco zazpívá, a na řadu má přijít hned za chvíli."
"Tak hodně štěstí a najdi ji včas," popřála Simona a vydala se nahoru, Matyáš ale šel za ní. "Zkusím se podívat na balkon," zamumlal.
Simona právě otevírala třetí dveře vlevo, když uslyšela výkřik. Okamžitě se otočila.
Matyáš stál ve dveřích na balkon. Vypadalo to, jako by zamrzl uprostřed pohybu, jen němě zíral před sebe. Simona vyrazila k němu. Jediný pohled přes jeho rameno jí stačil. "Musíme zavolat policii," řekla.
"Smrt za smrt," vypravil ze sebe Matyáš. "Nejdřív Soňa... a teď i Eva..."
"Myslíte si, že to má souvislost?" zajímala se Simona Rysová, zatímco hledala po kapsách mobil.
"Ale ovšem," přikývl Matyáš. "Eva vždycky říkala, že by ráda někdy odhalila vraha. Určitě na něco přišla!"
"Tak to zjistíme," prohlásila Simona a začala vytáčet číslo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zoey Zoey | Web | 22. prosince 2012 v 17:42 | Reagovat

O_O  O_O  O_O Nemám slov. Zase jsi to zakončila v tom nejlepším!!!!ÁÁÁÁÁ :D  :D  :D  :D Nemůžu se dočkat další :-)

2 pavel pavel | Web | 22. prosince 2012 v 20:38 | Reagovat

Proto furt říkám nenosit sluchátka a radovat se zvuků kolem. :-D

3 Melanie Melanie | Web | 22. prosince 2012 v 20:47 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama