Ostrov

26. ledna 2013 v 21:01 | Melanie |  Filmové recenze
V blízké budoucnosti si bohatí pořizují životní pojistku - klon, který jim v případě potřeby poskytne orgány. Tyto bytosti jsou zadržovány v podzemním bunkru pod zástěrkou zamořeného zemského povrchu. Dva "produkty" ovšem lež prohlédnou, utečou a rozhodnou se osvobodit i své druhy... Píše se rok 2019 a Lincoln 6-Echo patří ke šťastlivcům, kteří přežili kontaminaci Země a nyní žijí v rozsáhlém moderním Institutu pod neustálým dohledem. Spřátelí se tam s půvabnou dívkou Jordan 2-Delta, která je vylosována, aby se přesunula na Ostrov. Údajně je to jediné místo na zeměkouli, které není zamořeno, a všichni touží po tom, aby tam mohli odcestovat. Jenže Lincolna na rozdíl od ostatních pronásledují neodbytné otázky, na něž hledá odpověď. A když se mu podaří vniknout do technického sektoru, zjistí, že všichni obyvatelé Institutu jsou součástí děsivého experimentu s klonováním, že Země není zničená a Ostrov neexistuje. Také Lincoln a Jordan jsou klony skutečných lidí, jimž mají poskytnout náhradní orgány pro transplantaci. Dvojici se podaří uprchnout, a přestože svět lidí je pro ně nebezpečný a v mnohém nepochopitelný, vědí, že svobodu si musejí vybojovat nejen pro sebe, ale i pro ostatní vězněné bytosti určené k likvidaci… Snem každého je být vybrán pro cestu na tajemný ostrov.

Akční / Sci-Fi / Thriller
USA
2005
136 min

Takže, nejprve bych si vzala klady, abychom měli na začátek něco příjemného a zápory si necháme na konec.Takže co se mi líbilo na tomto filmu?
No, je toho docela dost. Film vás rozhodně nudit nebude, herecké výkony jsou velmi dobré. Námět, i když není zase tak extra originální, byl rozhodně zajímavý, hudba vynikající, kamera dobrá a akční scény byly výborné. A taky se tam našlo několik skvělých hlášek.
No, a teď si vezmeme zápory. V logice je přibližně tolik děr jako v průměrném cedníku, ale ono by se to u tohoto filmu dalo i s klidem přehlédnout. Další zápor tohoto filmu je, že všechny důležité otázky vyvstanou během první hodiny (film má dvě hodiny), a potom už následují jen akční scény. A ten konec? Jedno velké WTF.
Takže shrnutí: Na zkouknutí jednou za rok nebo za dva v televizi je to dobré, rozhodně se neunudíte k smrti, ale pokud čekáte smysluplný a inteligentní příběh, který obsahuje nějakou hlubší myšlenku a dobrý závěr, měli byste se poohlédnout po něčem jiném.

3/5


Trailer:

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lily "Aravis" Starfall Lily "Aravis" Starfall | Web | 30. ledna 2013 v 19:26 | Reagovat

Tvoje shrnutí mě odradilo od sebemenší myšlenky na stáhnutí a přimělo mě nepustit si trailer. :D

2 Melanie Melanie | Web | 31. ledna 2013 v 14:41 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama