Spaceballs

17. února 2013 v 14:38 | Melanie |  Filmové recenze
poster Připoutejte se, začíná nejpotrhlejší vesmírné dobrodružství, které se kdy dostalo na obrazovku! Šílenství začíná, když na planetě Spaceball dojde vzduch a její vůdce chce ukrást atmosféru sousední mírumilovné planetě.
Když princezna Vespa, dcera vládce planety Druidia krále Rolanda uteče ze své svatby s posledním a zároveň nejnudnějším princem Váliem, unese ji i s jejím luxusním Mercedesem XS 3000 ďábelský zloduch Tmavá Helma. Zlí vládcové planety Spaceball v čele s prezidentem Škrobem totiž zničili všechen svůj životodárný kyslík a tak se chtějí zmocnit atmosféry z Druidie. Jenže Druidia je chráněna neproniknutelným elektromagnetickým štítem, jehož kód zná pouze král a toho chtějí únosem dcery vydírat. Ještěže sympatický obejda Lone Starr křižující známý vesmír se svým věrným nohsledem Blafem v prorezavělém Winnebagu dluží zločinci Pizzovi milion vesmírných dollarů, které jim král Roland s radostí za navrácení dcery a nepoškozeného Mercedesu zaplatí.

Komedie / Sci-Fi
USA
1987
96 min


Spaceballs paroduje všechny možné sci-fi filmy, na jaké si jen vzpomenete. Jelikož já sama nemám parodie zase tak v lásce (po mém shlédnutí Scary Movie 4 k nim mám dokonce i osobní odpor), dívala jsem se na tento film trochu skepticky. Na druhou stranu nevynechám jedinou příležitost rýpnout si do Star Wars a Star Treku, které jsou tu také nejvíce parodovány, takže nakonec jsem si to stáhla.
A nelituju toho, protože tahle parodie je vážně skvělá. Vážně skvěle zparodované postavy - naprosto vynikající, a, ehm, VELICE ZLÝ lord Tmavá Helma. Potom je tu ještě Blaf (Já jsem čes. Napůl člověk, napůl pes. Nejlepší přítel sám sebe.) a Lone Starr a nesmím zapomínat na Yoghurta. Naprosto mě dostala třeba scénka s instatní filmotékou, nebo s kódem kufru. Potom například princeznina družička. (Ale radši vám nebudu nic prozrazovat.)
Spaceballs si užije i ten, kdo SW v životě neviděl, i když se asi nenasměje tak, jak by mohl. A i když nemáte rádi parodie, u tohohle se zaručeně zasmějete, pokud tedy nejste skalní fanoušci Hvězdných válek.
Jinak ještě - film má, jak jsem se doslechla, dvě verze dabingu, jedna je skvělá, druhá naprosto příšerná, takže na to bacha.

5/5


Trailer v AJ:

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zoey Zoey | Web | 19. února 2013 v 15:33 | Reagovat

Vypadá to dobře :-) Díky za tip :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama