DKV - Srdeční záležitost - kapitola 1.

21. května 2013 v 17:39 | Melanie |  Dámský klub vražd
Mimochodem, nedivte se, že se zavražděná jmenuje Melánie - podobné jméno jako moje přezdívka :D V druhé kapitole se vysvětlí, že je to jen její pseudonym. :D

Sabina Poštolková na okamžik postavila na zem dvě těžké nákupní tašky a řídké plavé vlasy, které jí věčně padaly do obličeje, si shrnula za uši. Otřela si zpocené čelo a znovu popadla tašky. Bylo jí pěkně horko a nemohla se dočkat, až dorazí domů.
"Zatracená Melánie," zanadávala si. Přestože Sabina měla velmi laskavou povahu a ráda pomáhala lidem, občas měla nákupů pro svoji sestru plné zuby. Nesměla ovšem zapomínat na to, že je to v současnosti jeden z mála zdrojů jejích příjmů. To jí ale nebránilo, aby mezi zuby necedila poznámky na adresu Melánie.
"To sakra pořádá každý den večeři pro celou čtvrť, že každý den táhnu dvě nákupní tašky?" vrtěla hlavou, a s úlevou zaznamenala, že už se blíží odbočka do ulice, kde její sestra bydlela.
Zabočila k prvnímu z domků v ulici a znovu položila tašky na zem, aby mohla z kapsy vytáhnout svůj klíč. Jak znala Melánii, určitě ještě chrupe po nějakém vydařeném flámu. I když naposledy říkala, že má v plánu strávit Valentýn se svým snoubencem Michalem, Sabina rozhodně nevěřila, že zašli na romantickou večeři a koukali na zamilované filmy, daleko spíš si zajeli na pořádnou párty do klubu.
Konečně vyštrachala klíč v kapse bundy, odemkla dveře a s oběma taškami v ruce se vítězoslavně vecpala do předsíně.
"Melánie!" zavolala, a aniž čekala na odpověď, zašla do kuchyně a začala vybalovat nákup. Právě ukládala jogurty do lednice, když ji zarazilo nezvyklé ticho v domě. Melánie se obvykle touto dobou probouzela, většinou s pořádnou kocovinou.
"Melánie!" zavolala Sabina ještě jednou. Žádná reakce.
Sabina se zamračila, a aniž by se obtěžovala vybalit zbytek nákupu, vydala se do schodů. "Melánie!" zaklepala na dveře sestřiny ložnice. Nic. Stiskla tedy kliku a nahlédla do sestřiny ložnice. Vzápětí zalapala po dechu.
Na posteli ležela její sestra v rudých minišatech. Ruce měla rozhozené kolem sebe, tvář otočenou k oknu. Na bílých peřinách byly jasně vidět krvavé skvrny.
Sabina několik vteřin jen zírala na mrtvé tělo svojí sestry. Potom zvedla oči ke zrcadlu na zdi, odkud na ni hleděl její bledý, vyděšený obličej. Najednou se vzpamatovala, vycouvala z pokoje a zavřela dveře. Teprve potom se rozkřičela, seběhla schody a vyběhla z domu. Zabušila na dveře u sousedního domu. Neznala lidi, co tam bydleli, to ale nebylo podstatné.
Dveře jí otevřela nějaká tmavovlasá žena. "Co se děje, slečno?" zeptala se udiveně.
Sabina zděšeně vykoktala: "Moje sestra je tam - ve vedlejším domě - v ložnici - všude je spousta krve, a -"
"O čem to mluvíte?" přerušila ji neznámá žena.
Sabina dvakrát polkla, nadechla se a potom pověděla všechno o tom, jak našla mrtvolu svojí sestry v její ložnici.
"Zavolejte prosím policii, paní ehm -" Sabina se zarazila.
"Františková."
"Ano. Musíte okamžitě zavolat policii!" naléhala Sabina.
Paní Františková sáhla do kapsy a vytáhla mobil. "Jste si jistá tím, že je vaše sestra mrtvá?" zeptala se nejistě.
"Ano," přikývla Sabina. "Jestli mi nevěříte, můžete se jít podívat."
"Cože? Ale ano, samozřejmě že vám věřím. Nemusím se na ni chodit dívat," zakoktala se paní Františková. Sabina nabyla dojmu, že se děsí toho, že by viděla mrtvolu.
Paní Františková uvedla Sabinu do kuchyně a nalila jí do skleničky trochu koňaku. "Napijte se," postavila to před ni, "pomůže vám to. Já zatím zavolám policii."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moni Moni | Web | 11. června 2013 v 16:33 | Reagovat

Woow to je dobrý bude další kapča?? :-D

2 Melanie Melanie | Web | 11. června 2013 v 17:13 | Reagovat

[1]: Jasně :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama