Proč nemám ráda romantické filmy

3. srpna 2013 v 16:34 | Melanie |  Kryjte se, přemýšlím
Info - zítra odjíždím na týdenní dovolenou do Polska a nevím, jestli tam budu mít internet, takže se neděste. :) Až se vrátím, možná přidám nějaké fotky. A teď už k článku. Proč tyhle filmy vlastně nemám ráda?

1) Dokonale krásní lidé


Přiznejte si, kdykoli jste se dívali na nějaký romantický film, neříkali jste si: "Jé, já bych chtěla vypadat jako ta hlavní hrdinka!" "Kéž bych někdy potkala kluka, který by vypadal stejně, jako tady tenhle!" Říkali, že? Jenže ono je to pěkná blbost. Rozhlédněte se kolem sebe. Na ulicích přece taky nepotkáváte lidi, kteří by byli stejně dokonale krásní, jako ti ve filmu, měli dlouhé blond vlasy a štíhlé nohy, dokonalou postavu, a tak dále. Nepotkáte kluky, kteří vypadají, jako by se právě zatoulali z přehlídkového mola.

2) Dlouhá, přeslazená vyznání lásky


Jednou jsem se takhle chtěla dívat na Vraždy v Midsomeru, zapnula jsem telku a co nevidím - běží tam konec filmu podle Rosamunde Pilcher. Bylo to naštěstí asi pět minut před titulky, ale už jsem měla pocit, že asi z toho cukrování a sladkých vyznání lásky brzo dostanu cukrovku. Snažila jsem se na to brzy zapomenout, ale jedna věta (naštěstí jen jedna) mi v paměti utkvěla, a to: "Když pláčeš, zdá se mi, že s tebou pláče celý svět." Nestačila jsem zírat. No upřímně řečeno, myslíte si, že by vám to nějaký normální chlap řekl, i kdyby se vám chtěl sebevíc omluvit? Já teda ne.
S tím úzce souvisí bod číslo 3...

3) Nikdy se to nemůže stát ve skutečném životě


Upřímně řečeno, pokud si myslíte, že dvě minuty po tom, co se s vámi rozejde váš přítel, vás na lavičce, zdrcenou a brečící, najde dokonalý muž, který bude romantický, pozorný a jemný, a navíc ještě nebude IMAGINÁRNÍ, pozve vás na večeři, oba se zamilujete a vezmete se, tak nevím, co máte v hlavě, ale pravděpodobně to nebude mozek. Stejně tak chlápek, který vás využije, jen aby se s vámi mohl vyspat, neprocitne v tu chvíli, kdy ho vykopnete a neuvědomí si, že se do vás zázračně zamiloval a jen se bál si to připustit. Nebo - já už mlčím, tohle bych mohla vymýšlet do zítřka.

4) Vždy to končí šťastně


Až na několik výjimek (momentálně mě napadají tři) všechny romanťárny končí stejně - polibek hlavních hrdinů (ideálně se západem slunce nad jejich hlavami), šťastný úsměv, potíže jsou překonány. Otravná expřítelkyně dala pokoj, rodiče se konečně přestali stavět proti vztahu hlavních hrdinů (nebo zemřeli. Ehm.), a prostě všechny problémy, které ve filmu vyvstaly, se zázračně samy vyřešily, aby hrdinům nic nestálo v cestě ke šťastnému a spokojenému životu. Jenže takhle to v životě nechodí!

5) Jako přes kopírák


Jistě, všechno už tu jednou bylo, a nejspíš už nikdo nepřijde s ničím, co nikdo předtím nikdy nezpracoval, ale ty romantické filmy... No, kdyby jich bylo desetkrát míň, ničemu by to nevadilo... Upřímně řečeno já na ně koukám jen výjimečně (většinou když nějaká kámoška potřebuje rozveselit, ono takovým Orphanem nebo Jurským parkem se moc rozveselit nedá...), ale stejně mám pocit, že už jsem všechny náměty viděla snad desetkrát. S tím samozřejmě souvisí i...

6) Předvídatelnost


Jistěže se v každém žánru najdou filmy, u kterých jde přesně předvídat, jak to skončí, a někde, kde si do poslední chvíle nejsem jistá, jak to všechno skončí, ale věřte mi, ještě se mi nestalo, abych u nějakého romantického filmu nevěděla přesně, jak to skončí. (Ono to končí pořád stejně, až na těch pár výjimek.) Navíc jsou většinou dost zdlouhavé a než se hrdinové překopou přes tu hromadu problémů, které se v závěru zázračně vyřeší, mám pocit, že se uzívám nudou.

Tak, tohle je šest hlavních důvodů, proč nemám tyhle filmy ráda. Upřímně řečeno, sice se občas na nějaký mrknu, ale když už, tak mám radši romantické komedie (ty, které jsou opravdu vtipné, ne ty rádobyvtipné zoufalosti).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nikol* Nikol* | Web | 3. srpna 2013 v 16:42 | Reagovat

souhlasím s tebou do slova a do písmene... kdyby tak reálný život byl jako romantický film, byla by to ale asi nuda.. člověk to pustí, vidí, jak se dva zakoukali a už automaticky víme, že se pak spolu vyspí, pohádají, ona mezitím zjistí, že je těhotná a nakonec se dají zase dohromady... :D šílenost!

2 Dena Hviezdička Dena Hviezdička | Web | 3. srpna 2013 v 17:58 | Reagovat

Asi najviac súhlasím s tou trojkou.

3 assaultsecret assaultsecret | Web | 3. srpna 2013 v 20:42 | Reagovat

taky nensáším když všechny filmi akční kde hrdina schytá třeba 5 kulek do srdce a chvilku vypadá mrtvej se pak ke konci ukáže že jako zázrakem přežil .. šťastný konce jsou podvod lidskosti protože šťastně se to nikdy nestane .. s takovou když půjdete s přítelem po venku a jako v akčním filmu vás přepadne skupinka lidí a váš "hrdina" podle vaší představy jim nakope řiďku a oni zdrhnou.. v realitě je to tak že zmllátí toho vaše, vás při štěstím si nevšimnou a skončí to v nemonici a pokud má přítel "štěstí" tak i na pohřbu .. mno hold to je rozdíl mezi "realitou a filmem " x)

4 LenuSh† LenuSh† | Web | 4. srpna 2013 v 12:27 | Reagovat

si vystihla (y) já už takový slaďáky neberu vůbec vážně, spíš si z nich dělám srandu :-D na romantiku se dělají ty nejlepší parodie :D nic jinýho na tom nevidím.. a užij si dovču, potom se někdy musíme vidět, chybí mně kecání s někým podobně normálním jako jsem já :D

5 Zoey Zoey | Web | 12. srpna 2013 v 12:17 | Reagovat

Jsi můj člověk :D Já nenávidím ty slaďárny, no je mi z toho šoufl :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama