Carrie (2013)

8. listopadu 2013 v 12:37 | Melanie |  Filmové recenze
Carrie White je plachá dospívající dívka, která je díky přísné výchově své fanaticky věřící matky totálním outsiderem. Ve škole prožívá hotové peklo - její oblíbenější spolužáci (a hlavně spolužačky) ji neustále šikanují a krutě si ji dobírají. Ale Carrie má tajemství: jednoho dne zjistí, že byla obdařena vzácnou, a zároveň děsivou mocí telekineze. Toto nadání se umocňuje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí. Postupem času začne své síly využívat proti lidem ve svém okolí, kteří ji ubližují. Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples, kde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její skryté schopnosti naprosto vymknou kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se. Změní se studentský večírek v krvavá jatka, nebo vše dopadne úplně jinak? (Zdroj textu a obrázků: csfd.cz)

Drama / Horor
USA
100 min


Tak jsem viděla novou verzi Carrie. Musím říct, že jsem tak trochu nevěděla, jestli mám obětovat ty prachy a zajít na to do kina, protože jsem se bála, že se to celé neskutečně podělá. Ale potom, co jsem si přečetla recenzi na tenhle film u Hanyuu, jsem se rozhodla, že na to půjdu, stejně jsem se ale přinutila od toho nic moc nečekat, a asi proto se mi to nakonec tak moc líbilo.

Co se týče hereckého obsazení, nevěděla jsem co říct na to, že Carrie bude hrát Chloe Grace Moretz. Proti ní osobně nic nemám, ale zdála se mi trochu moc hezká pro tuhle roli. Ale jak píše i Hanyuu, kdo kdy vlastně řekl, že by Carrie měla být nějaká ošklivka? Nakonec to Moretz podle mě zvládla docela dobře. Carriinu mámu hrála Julianne Moore, kterou už jsem viděla předtím v několika filmech, a ta se mi ze všech herců ve svojí roli líbila asi nejvíc, měla jsem z ní husinu skoro celý film. (Fuj, no jen si představte mít takovou mámu!)

Zaznamenala jsem tam pár odchylek od předlohy, jenže ty jsou ve filmech vždycky a já už se je naučila s klidem překousnout. (Pokud to tedy není odchylka jako Brno, u které si budu rvát vlasy, což se mi ale stalo neposledy někdy před dvěma lety, když jsem sledovala filmové zpracování Karet na stole od A. Christie.)

Celkově se mi film hodně líbil, a rozhodně si myslím, že nebyla ztráta času na to jít. Jen mě vážně vytočili ti diváci, kteří před kinem potom mudrovali, že to vlastně ani nebyl horor, že se vůbec nebáli, protože těm bych nejradši hodila knižní předlohu, ať si to přečtou a potom remcají. Já jsem spokojená, film se mi - až na ty odchylky a pár dalších věcí, které tu nebudu rozpitvávat - velmi líbil.

4/5


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lily "Aravis" Starfall Lily "Aravis" Starfall | E-mail | Web | 10. listopadu 2013 v 12:25 | Reagovat

No, rozhodně to vypadá zajímavě :) Do kina asi ne, ale určitě se na to někdy podívám ;)

2 Zoey Zoey | Web | 13. listopadu 2013 v 14:39 | Reagovat

Ten film je DOST KRUTEJ!!!! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama