(Před)vánoční šílenství a moje lehce vyšilující maličkost

14. prosince 2013 v 23:20 | Melanie |  Ostatní
...asi začnu znovu věřit na Ježíška. Je to úsporné, budu si moct ušetřit to šílenství, kdy všichni běhají na poslední chvíli po nákupech a snaží se koupit nějaký dárek.


(obrázek drze ukradený za stránky uvedené na obrázku)


Já už tedy dárky pro svou milovanou rodinu nakoupené mám (díky všem bohům, svatým, polobohům a co ještě si lidstvo za ta staletí vymyslelo, za trh, který se nedávno konal ve městě, kam chodím do školy! Sice jsem neměla moc peněz, ale dárek, který jsem ještě musela koupit, jsem pořídila.)
Mám takový pocit, že moji rodiče to se mnou musí mít neuvěřitelně jednoduché. Mně, jakožto knihomolce, která miluje detektivky a horory, udělá největší radost něco od Kinga, případně od Gerritsenové nebo Reichsové. No, a případně nějaký ten make up, apod. (Problém je, že naši si nemůžou zaboha zapamatovat anglická jména, takže jim stejně vždycky musím napsat seznam, co chci za knihy. Akorát že je vždycky tak strašně dlouhý, že z toho můžou vycházet na příštích deset let dopředu, a to tam ještě toho zapomínám dost připsat.) Zato já každý rok dumám, co koupit našim a bráchovi, a většinou ze zoufalství kupuju něco, co je fakt děsně originální a nikdo to nečekal. :-D
Zato u vánočního úklidu mi naskakuje alergie už jen z té představy. Jsem narozená ve znamení Panny, takže bych měla být pořádná, pečlivá, zodpovědná a perfekcionistka, ale jestli tyhle vlastnosti mám, tak se u mě ještě jaksi nerozvinuly. (Akorát ten perfekcionismus se už u mě začíná objevovat, i když v trochu jiných směrech, než by chtěla moje máma.) Takže mi máma přikáže uklidit kuchyň, a já za chvíli přijdu a prohlásím: "Mami, hotovo." Mamka přijde do kuchyně a začne proslov: "Ale nemáš to, podívej se na to, tady je tohle a tady tamto." Občas mám pocit, že moje máma už musí mít nějaké třetí oko, kterým vidí bordel, který je normálním okem neviditelný. Já jsem přitom ráda, že dovedu udržet v jakž takž přijatelném stavu svůj pokoj. (Přijatelném pro mě, ne pro mou mámu.)
Navíc jsem právě zjistila, že se u mě vyvinula alergie na vánoční koledy. Ještě minulý rok jsem je měla celkem ráda, ale najednou je nemůžu vystát, a pokaždé, když je máma pouští, jdu do pokoje a poslouchám nějakou svou dobrou hudbu (hlavně Florence + The Machine a The Pretty Reckless).


(Moje momentální závislost.)

Když už mluvíme o těch závislostech, v poslední době se u mě rozvinula závislost na American Horror Story. Dneska jsem se slavnostně dodívala na první řadu, a nevím, jestli se mám dívat na druhou, protože mi ta moje posedlost už celkem leze krkem. (Já prostě nemůžu mít nějakej seriál jen nějak normálně ráda, buď jsem jím posedlá, nebo je mi naprosto ukradený!)

Řeknu vám, že budu dost ráda, až celé tohle šílenství skončí a bude zase klid. Ne že bych Vánoce neměla ráda, ale bez toho uklízení a nakupování dárků bych se obešla. Jak jsem řekla, začínám znovu věřit na Ježíška.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lenush Lenush | Web | 8. ledna 2014 v 20:12 | Reagovat

s těma mamkama to máme stejný, ta moje se už radši ani nedívá ke mě do skříně :-D
a ty koledy.. same here, sis. největší kouzlo mají, když se zpívají v létě :D ale o Vánocích mě už taky dost lezou na nervy :-P a co se týče AHS, dost mě nasralo, když jsi mi psala, že se ten ehmm sympatickej herec zasnoubil :-?

2 Melanie Melanie | 9. ledna 2014 v 10:28 | Reagovat

[1]: jo, to mě taky pořádně naštvalo :-/ navíc Emmma ho celkem nedávno zmlátila, nebo se to aspoň říká, takže... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama