Maleficent

23. července 2014 v 16:52 | Melanie |  Filmové recenze
Na tenhle film jsem chtěla napsat recenzi už dávno, ale pak jsem na to nějak zapomněla. Když jsem ale dneska přemýšlela, o čem bych mohla napsat článek, podívala jsem se do rozepsaných a narazila jsem tam právě na nedokončený článek s recenzí právě k filmu Maleficent. Tak jsem si řekla proč ne, a dopsala jsem ji. Tady ji máte.

O filmu Maleficent myslím v poslední době slyšelo hodně lidí. Já jsem o něm první zmínku zaregistrovala, když moje oblíbenkyně Lana Del Rey nazpívala písničku Once Upon a Dream na soundtrack. V té době jsem se o Maleficent ještě nijak nezajímala, ale postupně ke mně začaly prosakovat další informace, a nakonec jsem si řekla, že by to nemuselo být špatné. Po uvedení do kin jsem slýchala samé jednoznačně pozitivní reakce, takže jsem se rozhodla, že na to půjdu do kina. A okamžitě po shlédnutí jsem se zařadila k zástupu nadšených fanoušků.


Nemám ráda filmy předělané podle pohádek. Po shlédutí mnohých z nich mám na ně prostě jednoznačný názor, tenhle film je ale právě tou výjimkou potvrzující pravidlo.
Pokud znáte klasickou pohádku o Šípkové Růžence, tak ji okamžitě zapomeňte, tenhle film ji převyprávěl naprosto originálním způsobem a palec nahoru tomu, koho to napadlo. Natočit celý film z pohledu hlavního záporáka je sice trochu risk, nicméně povedlo se to na výbornou. Film skvěle ukazuje, jak i hodný a důvěřivý člověk může kvůli zradě zcela zahořknout.
Angelina Jolie je v roli Maleficent naprosto perfektní a je opravdu vidět, jak si roli užívá. S Elle Fanning v roli Aurory jsem už měla větší problém, nicméně to je jen tím, že opravdu nemám ráda Ellin ksichtík, a rozhodně se nedá říct, že by Fanning dělala svoji práci špatně.
Vztahu Aurory a Maleficent se nedá upřít jisté kouzlo, vidíme, jak Maleficent začíná mít postupně Auroru v oblibě, což je něco, čemu se bránila, a jak nakonec svého rozhodnutí uvrhnout na ni kletbu lituje a snaží se to napravit. Celkově bych řekla, že citová stránka filmu je hodně pěkně zvládnutá. Maleficent sama o sobě je zajímavá postava, která pořád tak nějak balancuje mezi dobrem a zlem, je plná vzteku a nenávisti, ale současně je i laskavá a není to takový ten záporák, který je strašně zlý jenom proto, že je zlý. Fandila jsem jí celý film. Elle Fanning nedostává až tolik prostoru, ale jak jsem řekla, hraje pěkně, určitě odvádí dobrou práci.

Další plus patří určitě vizuální stránce. S prostředím lesního království si totiž tvůrci dokonale vyhráli. Několikrát jsem si v průběhu filmu vzpomněla na Avatar, kde jsem na to prostředí zírala úplně stejně jako tady.


A co zápory filmu? No, jediná věc, která mě vyloženě štvala celou dobu, bylo to trio infantilních víl. Bylo mi jasné, že film se zaměří dost na děti, ale kdyby se ty víly objevily vedle mě, asi bych neváhala a ušrtila je holýma rukama.

Jinak ale film rozhodně není ztráta času, naopak. Je sice pravda, že bez Angeliny Jolie by to nebylo tak dobré, jaké to je, a celé to stojí z velké části na ní, ale já jsem se bavila a odcházela jsem z kina s pocitem, že to za ty prachy stálo. Pokud hledáte dobrou podívanou, tak s Maleficent určitě neuděláte hloupost.

5\5

Trailer:

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Em Zet Em Zet | Web | 1. srpna 2014 v 16:36 | Reagovat

Na tento film si brousím zuby! Viděla jsem trailer a Angelina Jolie je perfektní volbou pro Maleficent pro mě. :-D

2 Em Zet Em Zet | Web | 1. srpna 2014 v 16:39 | Reagovat

Mimochodem, 0:20 ten její úsměv!!! :D

3 Melanie Melanie | Web | 1. srpna 2014 v 16:41 | Reagovat

[2]: Celkem psycho :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama