Simíci na univerzitě

15. září 2014 v 18:02 | Melanie |  The Sims
Protože Arvari a Hanyuu mi u minulého dílu psaly, že jsou na tenhle článek o univerzitě hodně zvědavé, rozhodla jsem se to pojmout trochu jinak, než klasicky "šly na univerzitu, dělaly to a to a jely zpátky", a tak trochu nastíním všechny možnosti, které v tomto dodatku jsou. (Bude to ale trochu delší.)

Když jsem si dodatek koupila, doufala jsem, že stejně jako v The Sims 2 bude i tady na výběr ze tří univerzit. To bohužel není, je tu jenom jedna, ale myslím, že to vůbec nevadí, jelikož to prostředí je strašně pěkný a líbí se mi.
Co se nezměnilo, jsou možnosti ubytování. Stejně jako ve dvojce i tady jsou tři. Můžete bydlet na koleji, v bratrstvu nebo sesterstvu, nebo si můžete pronajmout dům. Na koleji jsem byla minule s Pauline a bratrstvo nebo sesterstvo si šetřím pro nějakého "pařmena", protože se tam daleko víc pořádají večírky. Almě a Vivien jsem tedy na oba dva semestry pronajala dům.
Na začátku školního roku se koná v budově studentských spolků seznamovací akce, kde se můžete seznámit se spolužáky a profesory a s plánem učiva.Teď něco málo k učení. Výuka probíhá od pondělí do pátku, o víkendech je volno. V pondělí, středu a pátek mají Simíci přednášky na fakultách (v pátek jsou obvykle zkoušky), kam nemůžete vstoupit, ale můžete ovlivňovat, co Simíci budou dělat. V úterý a ve čvrtek je to jinak. Jeden den probíhá školní aktivita, která u oboru technologie vypadá zhruba takhle:

No a potom mají taky přednášku, ale tentokrát v budově studentských spolků, kde je můžete vidět, a ovlivňovat, co budou dělat (jestli budou poslouchat nebo spát, dělat si poznámky, atp.)


Zvoní! :)

To, jestli na konci roku ve zkouškách uspějete, ovlivňuje ukazatel akademického výkonu. Když Simíci chodí na přednášky, učí se a vylepšují si dovednosti související s jejich oborem, akademický výkon se zvedá. Pokud dělají cokoli jiného, co nesouvisí s výukou, klesá, rozhodně ale ne nějak moc, takže pokud na to Simíci vyloženě nekašlou, zvládnout se to dá.

Ještě než přejdeme k další části, musím upozornit na pár věcí, které jsou s dodatkem Studentský život nové, a pro mě dost důležité.

1) Simíci mají místo telefonů smartphony. Kromě funkcí, které mají i běžné telefony, mají několik věcí navíc - můžou se z nich psát sms, prohlížet internet, a Simíci na univerzitě se z nich mohou učit.

Ten smartphone tam není moc vidět, ale je tam. :D

2) Simíci mohou patřit do několika společenských skupin. Ty společenské skupiny jsou celkem tři - Sporťáci, Rebelové a Mimoni. Za členství v každé skupině dostávají Simíci různé odměny (například Pauline patří mezi Rebely, tak získala megafon a může pořádat protesty, Vivien je mezi Mimoni a má odemknuté nové interakce a nové počítačové hry), můžou získat i šestou vlastnost (což se mně sice ještě nestalo, ale už jsem nějaké Simíky se šesti vlastnostmi potkala). Společenské skupiny nejsou záležitostí jen univerzity, Simíci se do nich můžou přidávat už jako teenageři. Můžou patřit i do více společenských skupin, ale udržování vlivu je potom pěkně náročné. V chytrém telefonu najdete všechno, co má Simík udělat pro to, aby se přidal do nějaké ze společenských skupin, nebo aby si v ní zvýšil vliv.

3) Přibyl džus. To sice vypadá jako dost bezvýznamné, ale abych to vysvětlila - džus je v Simíkovském světě něco jako u nás alkohol. Můžou ho pít jen dospělí, a když ho vypijí trochu víc, začnou se chovat lehkomyslně, můžou se začít s někým líbat, apod. Takže taková vtipná drobnost.

No, a jelikož univerzita pochopitelně není jen o učení, je v univerzitním městečku spousta podniků, kam zajít - kavárna, bowlárna, obchod s komiksy, taky kino, posilovna a další.
Alma s Vivien mi hodně času tráví v kavárně, jelikož tamní prostředí prostě miluju.


Přibyly i nové druhy pití. Kromě klasické kávy si Simíci můžou objednat bylinkové čaje (bylinky si Simíci můžou vypěstovat i sami a přidat si je do jídla, nebo je sníst jen tak. Když je sní, získají nějaký "bonus" - například po určité bylince se jim nebude chtít tolik spát, apod. Pokud jich ale sní moc, může je začít bolet břicho a někdy i zvrací.), dále jsou tu energetické nápoje a organické kávové nápoje.

Bylinkový čaj

Nejsem si jistá, jestli je tohle energetický nápoj, nebo organická káva, ale ta Siminka je ohromně fotogenická! :D

Jo, ale tohle je podle mě ta organická káva, takže to předtím byl energeťák... ale nevím to jistě.

A jak jste si možná všimli, je tu i možnost koupit si nějakou svačinku - sušenky, bagel, muffin, koláč, tvarohový šáteček... Tady se mi Alma zrovna cpe citronovým koláčem.


Občas si obě dvě taky zajdou na bowling nebo zahrát kulečník, i když tam se spíš učí trikové šťouchy, než že by doopravdy hrály.Alma právě srazila všechny kuželky a asi jí z toho hráblo.

No, vsadím se, že jste stejně nejvíc zvědaví na obchod s komiksy. I tam mi holky strávily dost času, takže pár fotek mám. Komiksy si tam můžete jak přečíst, tak koupit. (Jdou koupit i v knihkupectví, ale já mnohem radši chodím do Keithových komiksů.) A taky se tam dají hrát hry na automatech nebo počítačích.

Od minula, kdy jsem byla na univerzitě s Pauline, jsem si strašně oblíbila džus-pong. V podstatě jde o to, že proti sobě stojí dva soupeři a jeden hází míček do kelímků toho druhého. Když se trefí, soupeř pije džus. Alma s Vivien měly zřejmě neuvěřitelné začátečnické štěstí, protože stačilo pár her a obě byly nadžusované. :DStačilo by trochu umazat od krve a Vivien by mohla hrát v hororech :D

Ten Almin výraz je prostě strašně vtipný :D

A ano, na tom stole se dá hrát i ping-pong, ale přiznejme si to, džus-pong je zábavnější. :D


Takže i když Simíci zrovna nejsou ve městě (i když já je tam posílám strašně často, protože nevidím důvod, proč by měli trčet doma), můžou si užít srandu. :D


Chvíli to vypadalo, že Alma bude mít na univerzitě flirt - tedy přesně do té doby, než jsem se podívala, kdo je ten její "vyvolený" a uviděla jsem ošklivého tlusťocha. :D Takže smůla, jsou jen kamarádi. :D


V něčem jí ale byl tenhle Simík (nepamatuju si jméno, sorry) přece jen užitečný. Jelikož bydlí v bratrstvu, hodně ji zval na večírky. V dodatku jsou zpřístupněné dva nové druhy večírků - se soudkem džusu a s táborákem. Ty s táborákem mě nebaví, ale soudky džusu si užívám, takže na párty se soudkem a v plavkách nemohla Alma chybět! :DCelkově bych řekla, že holky si ten čas na univerzitě docela pěkně užily, a pokud někdo uvažuje o koupi tohoto dodatku (i když doufám, že článek přesvědčil dostatečně), tak říkám, jděte do toho. :D Je to můj snad nejoblíbenější dodatek.
A na závěr vám sem hodím vtipnou fotku, která vznikla, když si Alma a Vivien házely s talířem na univerzitním nádvoří.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | E-mail | Web | 16. září 2014 v 10:34 | Reagovat

Na tenhle dodatek jsem se těšila ze všeho nejvíc, ale vzhledem k tomu, že na něj už na počítači není místo, nevím, kdy si jej konečně zahraju,.. ale vypadá to moc dobře. Až se mi vrátí notebook, asi se pokusím ukecat taťku, aby mi to tam nainstaloval. :-)

2 Hanyuu Hanyuu | Web | 16. září 2014 v 13:22 | Reagovat

To vypadá jako fakt skvělé rozšíření. Mě u dvojky univerzita právě v mnohém dost zklamala a moc jsem ten datadisk neměla ráda, takže jsem ho nechtěla ani do trojky. Ale vidím, že to byla docela chyba. (Ten maskot oblečený v lamě je skvělý :-D) Fakt se mi líbí ten způsob, jak je to všechno vyřešené, že třeba můžeš se simíky i na přednášku a tak...

3 Arvari Arvari | E-mail | Web | 16. září 2014 v 16:37 | Reagovat

Tak jo, já si počkám zas na nějakou pořádnou slevu nebo tak a tenhle dodatek se posouvá hodně vysoko v mým žebříčku těch, co si chci ještě koupit... :-D Btw, slečna v kavárně je rozhodně fotogenická, ale to, že se dívá přímo do 'objektivu', mě upřímně děsí... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama