Would you rather book TAG

17. října 2014 v 15:33 | Melanie |  Ostatní
Já žiju! To jen tak pro info, abyste se neděsili (nebo nešli bouchnout šampus). V poslední době ale nemám vůbec nejen nápady na články, ale ani čas se blogu nějak pořádně věnovat. Holt škola už dávno začala (toho byste si beze mě nevšimli, že?), takže času je čím dál míň...
Jo, dobře, přestanu se vymlouvat jen na školu. V poslední době jsem propadla závislosti na hře Banished, u které jsem schopná strávit několik hodin denně. A to i přesto, že podobné hry normálně vůbec nehraju. (Čímž se zároveň omlouvám všem, kteří čekají na nové články o mojí rodince v The Sims. Jen co mě přejde závislost na tomhle a na TS Medieval, začnu zase hrát i TS3. Trpělivost.)
Ale aby tenhle blog neležel ladem úplně, rozhodla jsem se zase jít do nějakého toho tagu. Opět je šlohnutý od Arvari, ale nikoho dalšího netaguju (Hanyuu, jestli si to chceš vyplnit, tímto tě radši taguju předem, ale nenutím tě :D).1) Četli jen tri(tetra...)logie, nebo knihy, jež nejsou součástí žádné série?

Zatraceně, to nemohlo být na úvod něco lehčího na rozhodování? Mám hodně oblíbených knížek, které nepatří do žádné série. Zeptám se takhle... dají se knihy Tess Gerritsenové o Rizzoliové a Islesové považovat za sérii? Jestli ano, mám skoro jasno. Jestli ne... no, tak vlastně taky. :D

2) Pouze mužské, nebo ženské autory?

Kruci, tohle ale není fér. Mám spoustu oblíbených mužských i ženských autorů. Kdybych odpověděla, že jenom mužské autory, znamenalo by to nečíst Christie, Gerritsenovou, Reichsovou, Fossumovou... Nemluvě o tom, že jsem zrovna teď objevila Camillu Läckberg, která píše fakt úžasně. Takže jsem nejdřív chtěla napsat, že radši ženské autorky. Pak jsem si uvědomila, že napsat tohle by znamenalo už nikdy nečíst Kinga nebo Deavera... Neee!

3) Nakupovali pouze v kamenném obchodě, nebo na internetu?

Protože na internetu prakticky nenakupuju (nevím proč, ale nesnáším to), mám v tomhle dost jasno. Rozhodně kamenný obchod.

4) Aby knihy byly zfilmovány, nebo natočeny jako seriál?

Hele, záleží na konkrétní knize. Zkuste si Píseň ledu a ohně narvat do jednoho filmu. Na druhou stranu, je spousta knih, ze kterých by se asi jen těžko dělal seriál. Já jsem pro oboje, podle situace.

5) Přečetli 5 stránek denně, nebo 5 knih týdně?

Ty jo, to je dilema. Pět stránek denně je prostě strašně málo, já kolikrát stihnu za den přečíst skoro celou knížku. Na druhou stranu, pět knih týdně je zase hrozně moc, to si člověk to čtení pak ani neužije, protože bude spěchat, aby to už dočetl. Takže radši pět stránek denně.

6) Byli profesionálním recenzentem, nebo autorem?

Musím na to vážně odpovídat? To tu jako někdo pochybuje, že bych chtěla být autorkou?

7) Četli znovu a znovu dokola svých 20 nejoblíbenějších knih, nebo pouze nové knihy, které jste ještě nečetli?

V tomhle mám jasno. Sice se mi zrovna nelíbí pomyšlení, že bych si už nikdy nepřečetla celé Milénium pěkně znova (o dalších knížkách nemluvě), ale radši nový knížky. Stačí se podívat na můj seznam toho, co si chci přečíst. Pořád nacházím tolik knížek, který by stály za to, že číst pořád těch samých dvacet bych nevydržela. (Nehledě na to, že jenom dvacet nejoblíbenějších bych asi nevybrala.)

8) Byli knihovníkem, nebo knihkupcem?

Já nevím, nezkoušela jsem si ani jedno, ale myslím, že knihovnictví by mě možná bavilo víc. Ale fakt nevím.

9) Četli jen svůj oblíbený žánr, nebo všechny žánry kromě svého oblíbeného?

Horory a detektivky se asi pod jeden žánr vrazit nedají, že? No nic, stejně volím svůj oblíbený žánr, ale to rozhodnutí, jestli radši detektivky nebo horory, to mi bude chvilku trvat. Dejte mi pár století na rozmyšlení.

10) Pouze fyzické výtisky knih, nebo e-knihy?

Volím fyzické výtisky. Jasně, na dovolenou je asi praktičtější vzít si čtečku, než narvat do báglu deset knížek, ale prostě... fyzický výtisky jsou lepší. (A hlavně mi čtení na čtečce nebo počítači děsně vadí, nevím proč, ale prostě mi to nevyhovuje.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Arvari Arvari | E-mail | Web | 19. října 2014 v 0:48 | Reagovat

Myslím, že se docela shodujeme. Teda, až na některý detaily. A na odůvodnění odpovědí... :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama