Just For Laughs Gags - pranksteři z Kanady

4. února 2015 v 21:51 | Melanie |  Ostatní
Všichni jsme snad v poslední době slyšeli o tzv. "prancích". Slovo "prank" v češtině znamená "žert" nebo "šprým". "Pranksteři" si většinou vybírají náhodou oběť z davu a vystřelí si z ní, zatímco všechno natáčejí skryté kamery. Já tato videa moc v lásce nemám, protože někdy jsou tyto pranky opravdu na infarkt, nepřipadají mi vtipné a někdy jsou očividně nahrané. Jenom jeden kanál pranksterů sleduji víceméně pravidelně, a to jsou právě Just For Laughs Gags.

Ukázal mi je před nějakou dobou bratr, který ujíždí na podobných videích a nějakou náhodou se dostal i k JFL. Nejdřív jsem se s ním dívala jen z nudy, potom mě to ale začalo dost bavit.Just For Laughs Gags jsou založeny na americkém pořadu Candid Camera, který ale nesleduju, nějak jsem se k tomu nedostala. Na internetu jsem k JFL Gags moc informací nesehnala, ale podle Wikipedie se pořad začal vysílat v roce 2000 a pokračuje dodnes. Je to tzv. "silent comedy" - ve videích se nemluví, jen se do toho pouští hudba, takže pokud neumíte jazyk, není to vůbec překážka. Na začátku videa se ukáže, o co v pranku vlastně jde. Některé pranky jsou od začátku určené jen k tomu, aby se "oběti" zasmály, ale občas jsou taky pěkně kruté a párkrát jsem i pochybovala, jestli to není nahrané.
V JFL Gags hraje docela dost herců, ale některé známé tváře se zde pořád střídají, a moji největší oblíbenci jsou Denis Levasseur, Marie-Pierre Bouchard a Nadja David.
Výběr toho nejlepšího z pranků Marie-Pierre a Nadji:

(V tomhle ale vůbec nejsou moje nejoblíbenější pranky s Marie-Pierre, má daleko lepší, ale tohle video je taky už docela staré. Můj nejoblíběnější z tohohle je ten s těmi mobily.)

(Nadjiny pranky v tomto videu mám ale ráda téměř všechny.)

Takže jak jste asi viděli, v JFL Gags se můžete setkat s několika druhy humoru - například i s fekálním humorem, který já sice fakt nemusím, ale když to někoho baví...
Naopak miluju jejich videa s černým humorem. Mám ráda hodně černý humor, i to, co je podle spousty lidí už přes čáru, takže tohle best of je jedno z mých nejoblíbenějších.


Občas se v pořadu ale taky vyskytnou situace už opravdu na infarkt. Taková nejlepší přehlídka infarktových situací je v tomto videu. Mě by asi omyli. (Mimochodem, pokud se divíte, že tam nedávají naštvané reakce, tak prý nemají právo to vysílat, když jim "oběti" nepodepíšou souhlas. No a ti naštvaní pochopitelně nic takového podepsat nechtějí.)


Opravdu se divím, že to spousta lidí bere s takovým humorem. Zvlášť když je občas ti herci totálně ztrapní... i když se tomu směju (ano, jsem škodolibá), nechtěla bych být v jejich kůži. Například pánům v následujícím videu to fakt nezávidím.


Na druhou stranu i ti herci si musí umět udělat srandu sami ze sebe, protože se často při těch prancích dost ztrapňují. Takže ani oni to nemají tak jednoduché.
Víte, co je ale na JFL to nejkrutější? Že se někdy domluví s jedním z dvojice, aby si vystřelil z toho druhého. No není to absolutně nejhorší? Cizincům přece jenom nevěříte, ale když si z vás udělá takovou krutou legraci vaše polovička... Spousta z mých nejoblíbenějších pranků je právě o těchto domluvách s jedním z dvojice. Na oficiálním JFL kanálu mají z těchto hned dvě "best of". Nevěděla jsem, co vybrat, tak jsem sem dala obě.V JFL Gags taky často hrají dvojčata, což dokáže lidi ve spoustě případů opravdu zmást.


Nejvíc se mi na JFL líbí, že si dělají legraci opravdu ze všeho a nic jim není svaté. Je vážně vtipné pozorovat ty reakce všech lidí okolo (a říkat si "uf, ještě že jsem to nebyla já, koho takhle nachytali). Videí mají mnoho, na různá témata, a kybych sem měla dát všechna moje oblíbená, byl by tenhle článek dvacetkrát tak dlouhý, takže to tady radši utnu a pokud se vám JFL Gags líbí, najděte si další videa, na oficiálním kanálu jich je spousta. A pokud se mě ptáte, jaký je můj nejoblíbenější prank...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Le fille Ash Le fille Ash | E-mail | Web | 8. února 2015 v 14:05

Já vím. Tato videa vídám na internetu často. Také si říkám, že jsou často přehnané a zkrátka tupé. Nemohu si pomoct.
Ale tyhle jsou pěkné. A to s tou rakví je vážně povedené!! :D Ano, také takový humor můžu.. trochu mi to připomnělo Monty Pythony.. :)

P.S. Moc pěkný článek! Dobře napsaný.. a s jasným názorem.. tak to  má být. :)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama