"Jak můžete být takový zrůdy?"

1. dubna 2015 v 8:49 | Melanie |  Kryjte se, přemýšlím
Původně jsem měla v úmyslu dnes zveřenit ten slibovaný článek o fanfikcích, ale zrovna jsem se příšerně naštvala, takže sem jdu trochu upustit páru. Na článek o fanfikcích si budete muset ještě chvíli počkat.

Já se nijak netajím tím, že mám velmi ráda černý humor. Nevidím na něm nic špatného a všichni moralisti mi už začínají docela pěkně lézt krkem. Zrovna včera jsem se na facebooku pohádala s pár lidmi a dozvěděla jsem se o sobě, že jsem zrůda, odpad lidstva, hyena a jánevímcoještě. A nejspíš mám nudný život a jsem naprosto zamindrákovaná a ubohá bytost, že se dokážu smát neštěstí druhých. Asi bych se měla rovnou jít oběsit, no ne?

Nejčastější argumenty jsou "Jak můžeš být taková zrůda?" "Co kdyby se to stalo tobě? To bys mluvila jinak!" "Jak si můžeš dělat srandu z takové tragédie?" A potom moje oblíbené "Tohle není vtipné." a "Mám rád/a černý humor, ale tohle je moc." Samozřejmě, že takhle pěkně spisovně a srozumitelně napsané to většinou nebývá, naopak to často vypadá nějak takhle:

vy hyeny!!!! Jaksi s tohohle můžete dělat srandu????!!!!!!!! ste všichni ubožáci!!!!!! co kdyby se to stalo vám??????

Pro představu stačí (lidi, když už máte potřebu moralizovat, sundejte prst z vykřičníku. Fakt to nevypadá hezky). Dobře, pojďme si ty argumenty postupně rozebrat:

Tohle není vtipné - fajn, proti tomu asi nemůžu nic namítat. Každý má jiný styl humoru, někomu to sedne, někomu vůbec. Co mě ale na moralistech naprosto štve, je, že facebookové stránky s černým humorem tak aktivně nahlašují. V tomhle případě bych se asi řídila zásadou: "Žij a nechej žít." Nechápu, proč lidi, kteří nemají černý humor v lásce, tráví tolik času na nějaké stránce, jen aby si pod každým obrázkem mohli zanadávat, jak je to dementní a že to není vtipné. Kruci, já zase nemám ráda Biebera, ale nemám lajk na žádné fanpage a nepřidávám pod každý příspěvek něco o tom, jaký je to debil!

Mám rád(a) černý humor, ale tohle je moc - co se týká mě, tak já osobně si myslím, že černý humor prostě není nikdy "moc". Beru třeba, když se tohle téma někoho osobně dotýká (kdyby mi třeba umřela nejlepší kámoška, a já druhý den viděla někde nějaký černý vtip, který by mi tu událost připomněl, asi bych se taky nezasmála), ale jinak?

Jak si můžeš dělat srandu z takové tragédie?/Jak můžeš být taková zrůda? - No, řeknu vám to takhle. V dnešním světě se dějí neskutečně hnusné věci. A v podstatě máme tři možnosti, jak k tomu přistupovat - buď to ignorovat, nebo si při každé takové zprávě říkat, že je to hrůza a tragédie, nebo z toho udělat nějaký drsný černý vtípek a zasmát se tomu. A já mám pro vás, moralisti, jednu otázku - je lepší se od rána do večera utápět v depresích z toho, jak je svět zlej, nebo se tomu prostě zasmát? Navíc si tímhle vytvoříte odolnost vůči tragédiím. A vzhledem k tomu, že ty věci se už staly a nás se nijak nedotýkají a nemůžeme s nimi nic dělat, tak je takováhle odolnost dobrá věc.

Co kdyby se to stalo tobě? - No, odpověď na tohle jsem v podstatě už napsala. Mně se to nestalo, ani se mě to nijak netýká a nic s tím nemůžu udělat.
A mimochodem, nevím jak vy, ale já bych teda byla rozhodně radši, kdyby se po mojí smrti pár kamarádů sešlo, zavzpomínalo a trousili jeden černý vtípek za druhým a zasmáli se, než aby byli zničení, ubrečení ještě měsíc potom a na každého, kdo by přišel s černým humorem, vrhali odsuzující pohledy typu "Ty hyeno, jak můžeš takhle mluvit, vždyť ona je mrtvá!" (Taky je to tím, že mám ráda i šibeniční humor, nebo jak se říká tomu druhu humoru, když si člověk dělá legraci i ze své vlastní smrti.)
("A co myslíš, že by Melanie teď dělala, kdyby byla naživu?" "Bušila by na víko rakve a volala o pomoc." Vtip není z mojí hlavy, ale už si nevybavím, kde jsem ho vzala.)

Teď se dívám, že jsem ještě nezmínila jednu specifickou kategorii a to - "Panebože, jak si z toho můžete dělat srandu, vždyť se to stalo teprve včera!"
Ohó, takže ono se to stalo včera, tím pádem je to ještě moc "čerstvé". Takže mi prozraďte, kdy si z toho už můžeme dělat srandu? Zítra? Za půl roku? Za dvacet let, až si nikdo nebude pamatovat, o co šlo? Bože!

Aby bylo jasno, proti lidem, kterým černý humor zkrátka nesedne, nemám vůbec nic. Proti moralistům, kteří mají tu potřebu nám u každého černějšího vtípku sdělovat, jaké jsme zrůdy, mám všechno.
Rada pro moralisty: Nelezte na stránky s černým humorem, nenahlašujte je a neotravujte nás s tím, jaké jsme strašné zrůdy. Nás tím akorát otrávíte a nikoho nepřesvědčíte. A když k tomu máte navíc ještě milion vykřičníků, tak někdo jako já pravděpodobně jenom protočí oči v sloup a nebude se namáhat se čtením.

(Ne, já si nedělám iluze, že po tomhle článku si najednou všichni, kdo takhle moralizují, uvědomí, jak je to otravné, zbytečné apod. a půjdou se věnovat něčemu užitečnějšímu. Tenhle článek jsem psala spíš proto, abych si vybila vztek, protože někteří lidé mě už vážně pěkně serou.)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nelogična Nelogična | E-mail | Web | 5. dubna 2015 v 18:10 | Reagovat

Poznatek č.1: Není dobré vyprávět černější vtipy u oběda. Vážně ne.
Poznatek č.2: Pokud Tvoje oblíbená stránka už pár dní nic nezveřejnila, tak ji nahlásili.
Moralisti by měli jít ehm... do kamsi. Někdy už člověku nezbývá nic jiného než se smát. Sranda musí být, i kdyby... i kdybychom byli odsouzení na dívání se na klipy k Párty Lajf a Čaka Raka do smrti. (samozřejmě, v kombinaci s 2 Girls 1 Cup)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama