66. Rusko - 69. Polsko

5. července 2015 v 19:17 | Melanie |  Postcrossing
Původně jsem chtěla další článek o Postcrossingu sepsat, až mi těch pohlednic zase přijde trochu víc, protože poslední mi přibyla v březnu a od té doby nic. Jenže vzhledem k tomu, že jsem teď vážně dlouho neposílala (finančně jsem na tom pořád bledě... tedy ne až tak bledě, ale šetřím, jsou holt důležitější věci, než Postcrossing), mi nic nového zřejmě hned tak nepřijde, takže sem dám ty poslední čtyři, které jsem dostala, aby blog neležel přes prázdniny ladem (a abych nepřidávala jen články o Simících).

Z Ruska mi ještě v únoru přišla tahle kávičková pohlednice. Omlouvám se, že je to takhle vyfocené, ale už se mi to nechtělo skenovat, tak jsem tam nechala fotku, kterou přidala odesilatelka, i když je ve špatné kvalitě. Věřte mi, že pohled "naživo" vypadá o hodně líp.
Odesilatelka se podepsala jako Nadejda (předpokládám, že to asi bude Naděžda nebo podobné jméno). Píše, že je z Moskvy, ráda čte a chodí do divadla.


A procvičíme si krky! :D
Pohlednice šla 11 dní ze vzdálenosti 1 575 km.


Druhá pohlednice je z Nového Zélandu a ta mě trošku naštvala, protože i když jsem kočkomil, tak z Nového Zélandu bych radši nějakou pohlednici s krajinou nebo tak něco. Proč mi z ostatních zemí furt chodí hrady, zámky, krajiny apod., ale když dostanu něco z NZ, tak je to zvíře? :D Jinak je to ale pěkný, nic proti, jen prostě... PROČ? :D
Poslala ho Nelbeth. Píše, že ráda čte a že má zrovna rozečtenou (no, teď už možná ne, když to sem dávám tak pozdě :D) jakousi sérii od Jamese Pattersona. A že má ráda Postcrossing (jak nečekané, že? :D). Pohlednice je sice velká, ale ona má taky celkem velké písmo, takže už se tam nic moc nevešlo (proč všichni, kteří mi pošlou nějakou velkou pohlednici, musí mít tak obří písmo, že tam skoro nic nenapíšou? :D Já zase píšu písmenka jak blechy. :D).


Vzdálenost 17 878 km urazila pohlednice za 13 dní.

Předposlední pohled je opět z Ruska, od Světlany. Přes čtvrtinu místa na psaní byla nalepená známka s pandou, vedle toho bylo ID a potom samolepka, dole jakýsi citát, který se neobtěžovala přeložit ( a já už tu ruštinu přece jenom zapomínám) takže na psaní zbylo místa opravdu málo. Nejdřív napsala v ruštině něco, co podle mě má znamenat něco jako "vřelý pozdrav z chladné Moskvy", nebo něco v tom smyslu, potom pokračovala v angličtině, že je ráda, že mi může poslat tuhle pohlednici a že posílá pozdrav. Nic víc už se tam nevešlo.
Pohlednice sama je docela tmavá a moc jsem z ní nejásala, ale i přesto se mi tak nějak líbí.


Šla 18 dní ze vzdálenosti 1 575 km.

A poslední přišla někdy na začátku března z Polska. Poslala mi ji Karolína, které je 25 a žije na severovýchodě Polska. Napsala mi, že má taky ráda Florence + The Machine (yay! Konečně fanoušek! :D I když se zase tak nedivím, v Polsku je tahle skupina hodně známá), a že její nejoblíbenější písnička je Cosmic Love z alba Lungs (jo, ta je skvělá).
Pohlednice je ve skutečnosti o něco tmavší, než na fotce.


Šla 19 dní ze vzdálenosti 470 km. (Taky vás to tak fascinuje? Ze vzdálenosti něco přes 1 000 km mi přijde za 11 dní a od našich sousedů až za 19. I když potom, co předchozí pohlednice z Polska šla 222 dní, bych se už asi neměla divit ničemu).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama