How To Get Away With Murder - první série

1. srpna 2015 v 18:02 | Melanie |  Filmové recenze
Jo, chápu, asi bych se měla ozývat poněkud častěji. Se začátkem prázdnin jsem ovšem přepnula do módu nechce-se-mi-nic-dělat a už jen dokopat se k tomu, abych sepsala tenhle článek, mě stálo trochu přemlouvání. (Občas si říkám, jak jsem v prvním roce fungování tohoto blogu zvládla napsat 158 článků.)
Ale aby to tu neleželo ladem úplně, rozhodla jsem se zase napsat jednu recenzi, tentokrát na seriál How To Get Away With Murder.

Annalise Keating (Viola Davis) je profesorka trestního práva a zároveň i zatraceně dobrá obhájkyně i těch nejhorších zločinců.
Každý rok si ze studentů vybírá skupinku těch nejlepších, kteří dostanou šanci pracovat v její advokátní kanceláři. Tento rok jsou to studenti Wes Gibbins (Alfred Enoch), Michaela Pratt (Aja Naomi King), Connor Walsh (Jack Falahee), Laurel Castillo (Karla Souza) a Asher Millstone (Matt McGorry).
Tato pětice mezi sebou navíc soupěří o trofej, která bude udělena tomu nejlepšímu a všichni o ni pochopitelně stojí.
I když je práce pro Annalise nesmírně náročná, tohle je příležitost, která jim všem může naprosto změnit život. Pak se ale tito studenti připletou k mnohem většímu problému.Krimi/Drama/Mysteriózní
USA
2014Tak už i já jsem si našla čas a zhlédla jsem ten všemi opěvovaný seriál. Skutečně, pořád jsem na něj slyšela pět jen samou chválu, tak jsem se rozhodla vyzkoušet, jestli i já se zařadím k tomu zástupu nadšených obdivovatelů (ale spíš jsem počítala s tím, že ne, protože seriály z podobného prostředí není nic, co bych vyhledávala), a stáhla jsem si první epizodu.
A pak druhou.
A potom třetí.

Seriál totiž diváka umí zatraceně upoutat, takže jsem se po skončení epizody nemohla dočkat, až se mi stáhne další díl, abych zjistila, jak to bude pokračovat. Překvapení je tu opravdu hodně a já tady nechci spoilerovat. Na samém začátku každé epizody uvidíte flashforward, ve kterém se partička studentů zbavuje těla (vzhledem k tomu, že tohle je ukázáno už na samotném začátku, tohle nepovažuji za spoiler). Poté se přejde do linie o několik měsíců/dní dříve a my sledujeme obě dvě linky příběhu, až se nakonec protnou.
Právě ty flashforwardy mě tam trochu otravovaly... vlastně ty ani ne, spíš flashbacky. Někdo například v epizodě sedm něco řekl a okamžitě následoval flashback do epizody pět, aby se divákům připomnělo, že to vlastně bylo jinak a dotyčný lže. To je ale moje hlavní výtka k celému seriálu.
Příběh sám o sobě je dostatečně zajímavý. Kromě party vysokoškoláků, kteří se snaží ukrýt tělo a případu s mrtvou holkou v nádrži, je tu navíc v každém díle i epizodní zápletka ze soudní síně, kde Annalise a její studenti pracují na obhajobě.
Další silnou stránkou jsou postavy. Dostatečně prokleslené, realisticky napsané. Z hlavní pětky jsem nakonec měla ráda svým způsobem všechny, nakonec i toho Ashera (ale stejně je to vůl :D). Další úžasná postava je Annalise Keating, naopak nejmíň jsme měla ráda Sama a Rebeccu (ne, vážně, můžete mi vysvětlit, proč ji všichni tak zbožňují? Napsaná byla sice dobře, ale proboha, vždyť je strašně nesympatická). Všichni jsou to sice svým způsbem hajzlíci (možná kromě Wese, ten to pořád myslí dobře, ale je to trouba), ale většinu není možné nemít rád. Líbí se mi na nich taky, že reagují prostě realisticky vzhledem k věcem, které se jim dějí.
A další plus - finále první série. Nebojte, nebudu spoilerovat. Všichni, kteří seriál viděli, básnili o finále. Jak bylo strašně překvapující a podobně. A potom, co jsem ho viděla, musím souhlasit. Když už si myslíte, že konečně něco víte, tak v posledních dvou epizodách se některé věci zase ukážou v jiném světle. Takhle se končí série. Navíc mě to patřičně navnadilo na druhou sérii, které se už nemůžu dočkat.

5/5


Trailer:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lily Black Lily Black | Web | 2. srpna 2015 v 19:32 | Reagovat

Před pár dny jsem to taky dokoukala a jakože WOW! Prostě boží!
Taky jsem Rebeccu nemusela. A Sama taktéž. Ale Connor... takový sexouš. :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama