50 náhodných faktů o mně

25. září 2015 v 15:51 | Melanie |  Ostatní
Tak jsem tu zase s jedním tagem, který jsem našla u Arvari. Už dlouho jsem měla v úmyslu ho vyplnit, ale jdu na to až teď. A to čistě kvůli tomu, že jsem nemocná, nemám náladu na psaní a už vůbec ne na nějaké nápadité články, ale nechci blog nechat ležet ladem.
Takže, jak už napovídá název, dozvíte se padesát náhodných faktů o mé osobě. Jsou tam jen tak na přeskáčku, podle toho, co mě zrovna napadalo.

1) Moje nejoblíbenější jazyky jsou finština, italština a řečtina.

(Finština mě upřímně fascinuje... :D

2) Vůbec se mi nelíbí němčina. (A maďarština, jenže tu se aspoň nemusím učit.)
3) Jsem znamení Panna a ta charakteristika na mě skoro vůbec nesedí. :D
4) Moje nejoblíbenější zpěvačka je Florence Welch ze skupiny Florence + The Machine. (To by nikdo z vás vůbec nečekal, co?) Další oblíbence vyjmenovávat nehodlám, protože bychom tu byli do Vánoc.
5) Umím být příšerně sarkastická, když na to přijde.
6) A štve mě, když někdo sarkasmus nedokáže pochopit.
7) Zbožňuju černý humor.
8) Miluju hady a plazy obecně. Moje rodina pro to nemá pochopení.
9) Můj OTP jsou Jane Rizzoli a Maura Isles z Rizzoli and Isles. A je mi jedno, že ten pár v tom seriálu neexistuje a je to nejspíš jenom sen nás fanoušků, že se dají dohromady. Ty dvě... prostě...


10) Díky tomuhle seriálu jsem taky začala číst fanfikce.
11) A psát je. (Lépe řečeno, jsem u první kapitoly. Nechcete to vidět.)
12) Miluju britský sitcomy.
13) A nějak podezřele často parafrázuju Červenýho trpaslíka. I když moje rodina ten seriál nesnáší, tak už některý hlášky zná. S bráchou třeba často používáme hlášku: "Nedal by si někdo toust?" (A to ani nemluvím o větě "Král bramborových lidí mi to nedovolí", kterou používám, když se mi fakt nechce něco dělat.)
14) Právě poslouchám pořád dokola Vihaan kyllästynyt od Haloo Helsinki.

15) Jinak mám ale od Haloo Helsinki nejradši písničku Maailma on tehty meitä varten.
16) Jsem od přírody příšerně tvrdohlavá.
17) Málokdo by to do mě řekl, ale jsem strašnej cholerik.
18) Vytáčí mě do běla, když mi někdo řekne holčičko. Když zrovna nemluvíte s malým děckem, tak mi to přijde jako strašně urážlivé oslovení. To už by mi dotyčný mohl rovnou říct ty pičo.
19) Hrozně se mi líbí zrzavý vlasy a pihy.
20) Spousta lidí mi říká, že mám hezký oči. Já je přitom nesnáším. :D
21) Mám hroznou úchylku na boty na podpatku. Ještě štěstí, že aspoň rodiče mají rozum a nenechají mě koupit si boty, kde by podpatky byly fakt vysoký, takže si zatím nohy zase tak neničím.
22) Snažím se naučit se nosit sukně. Moc to nejde.
23) Mám ráda řeckou mytologii.
24) Od dětství mám strach ze sklepů a ze skříní. V našem sklepě jsem nebyla už roky. A co se týče skříní, mám jednu přímo naproti posteli a když v ní uprostřed noci zapraská, není to zrovna příjemný pocit. Ale jinak jsem naprosto normální, vážně.
25) Jsem levák a vytáčí mě otázka: "Jé, ty jsi levák?"
26) Momentálně se učím angličtinu, němčinu a finštinu. V nejbližší době hodlám přibrat italštinu.

(Zdroj je opět stránka Funland.)

27) Knížka, kterou si chci strašně dlouho přečíst, ale nikde ji nemůžu sehnat, je Kalevala.
28) Kdybych měla do konce života jíst jen jedno jídlo, tak je to těstovinový salát. Před pár dny jsem si ho uvařila, snědla a už bych si ho nejradši dala zase. Nechápu, že se mi ještě nepřejedl.
29) Můj nejoblíbenější žánr jsou detektivky. Začalo to někdy v mých jedenácti, kdy jsem přečetla Smrt na Nilu od Agathy Christie.
30) A. Christie je zároveň autorkou, od které jsem četla nejvíc knížek.
31) Přečetla jsem Esmeraldu, jen abych věděla, jestli je to fakt tak špatný. Ne, není. Je to ještě mnohem horší.
32) Spousta lidí říká, že psát fanfikce je jednoduché, protože vzít cizí postavy a svět je jednodušší, než si vytvořit vlastní. Asi jsem divná, ale mně se líp pracuje s vlastními postavami. S cizími mám problémy, nevím, jestli je dokážu udržet uvěřitelné (aneb hlavní důvod, proč s Rizzles fanfikcí moc nepokračuji. Další důvod je ten, že je to moje první fanfikce).
33) Hrozně se mi líbí zelený a světle hnědý oči.
34) Mám velké problémy s opakováním slov, když něco píšu.
35) Za celý svůj život jsem brečela jen u jednoho filmu a to je Zelená míle.
36) Příšerně nerada se fotím a pokud můžu, tak se tomu vyhýbám.
37) Líbí se mi tetování a piercingy. Tetování už plánuju.
38) Jsem hrozně nepořádná. Pořád tak nějak doufám, že z toho vyrostu.
39) Moje nejoblíbenější finská slova jsou ravintola, kirja a kirjoittaa. Čistě kvůli tomu, jak zní.
40) Můj nejoblíbenější předmět ve škole je čeština (z velké části díky naší učitelce). Naopak se divím, že jsem ještě nepropadla z němčiny.
41) Zbožňuju Opráski sčeskí historje. Ten komiks mě naučil dějepis líp, než všichni učitelé ve škole. Jestli se vám to nelíbí, tak se stim smiřte.
42) Moje nejoblíbenější herečka je Sigourney Weaver. Nejoblíbenějšího herce nemám. (Mám některé, které mám ráda, třeba Johnny Depp, Cillian Murphy apod., ale v nějakém pořadí je nemám.)
43) Můj aktuálně nejoblíbenější seriál je Vicious (vůbec jsem se včera znovu nedívala na všechny díly).
44) Připadám si jako idiot vždycky, když někdo říká, že finština není zas tak těžká. To jsem jediná, kdo s tím má problémy?
45) Ráda cvičím, ale nesnáším všechny kolektivní sporty (proto nemám ráda tělocvik). Musím na cvičení mít klid, ne být v tělocvičně, kde mě sleduje dalších x lidí.
46) Od základní školy mám naprostý odpor k florbalu a fotbalu. To mě prostě nikdo nedonutí hrát.
47) Hrozně ráda vařím a peču, i když mi pečení ještě moc nejde (chuťově je to dobré, ale vypadá to většinou jako neidentifikovatelný kus něčeho).
48) Mám odpor k majonéze (ldyž jsem ji naposledy omylem snědla, chtělo se mi zvracet) a k přeslazeným jídlům. Taky jsem se naučila míň solit a vždycky, když vaří máma, si stěžuju, že je to přesolené.
49) Nejím uzeniny. Z toho pak vznikají problémy, třeba když si s rodinou dáváme společně pizzu. Mě prostě zajímá jen to, že ten hnusnej levnej salám, který do toho cpou, prostě jíst nebudu a všichni se můžou třeba stavět na hlavu. (Když jsme si naposledy dali pizzu se salámem, tak jsem ho ochutnala a málem jsem ten hnus vyplivla.)
50) Nenávidím, když se mě někdo snaží přesvědčit, abych snědla něco, co mi nechutná, stylem: "Já vím, že chceš jíst zdravě, ale vždyť je to tak dobrý!" Já to kurva nejím proto, že mi to nechutná! Jste schopní to pochopit? (Ano, mám pár věcí, které jsem přestala jíst kvůli tomu, že nejsou zdravé. A postupem času mi přestaly chutnat, protože jsem jim odvykla. Takže je teď nejím hlavně z toho důvodu, že mi prostě nechutnají.)

Bonusový fakt: Fakt číslo padesát mi právě přihrál téma na článek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | E-mail | Web | 25. září 2015 v 16:08 | Reagovat

Němčinu taky nemám ráda... zlatá angličtina. Taky jsem znamení panny a zbožňuju černý humor :D
Hlášky z Červeného Trpaslíka taky používám docela často :D Tenhle seriál je moje srdcovka :)
Těstovinový salát zbožňuju. Fakt bych si ho teď dala :D
Uzeniny taky nemusím. Občas nějaký salám nebo párek, ale není to moje každodenní večeře :)

2 Pufflie Pufflie | Web | 25. září 2015 v 19:10 | Reagovat

Němčinu taky nesnáším, ale ty jazyky, co jsi popsala vlastně moc neznám... Jakože jsem moc neslyšela s nimi lidi hovořit :D Plazy taky zbožňuji, škoda, že nemám žádného doma :D Docela tě obdivuju skrz tu finštinu a také skrz přečtené knihy...:) V některých věcech se od tebe ale diametrálně liším :-D

3 kirsty-pise kirsty-pise | Web | 25. září 2015 v 19:33 | Reagovat

Němčinu bych jako druhý jazyk vážně nechtěla... A černý humor je prostě nejlepší, o tom žádná. :-) S těmi sklepy a skříněmi to mám úplně jinak, já bych u nás ve sklepě vydržela hrozně dlouho, dobře se mi tam přemýšlí. Teď jak jsem si to po sobě přečetla, si připadám jako blázen. :D A co se Agathy Christie týče, nejradši mám knihu Deset malých černoušků.

4 J. J. | Web | 5. října 2015 v 14:58 | Reagovat

No tedaaaaa, něco z toho jsem vůbec nevěděla. Ono se vyplatilo pamatovat si adresu tvého blogu.

Hady zbožňuju i já a má rodina mé nadšení taktéž nesdílí. Co se týká znamení panny, ono vůbec nezáleží jen na slunečním znamení, ale za poslední týden jsem tohle vysvětlovala různým lidem už tak dvacetkrát a nikdo to nikdy nechce pochopit, takže už na to nemám sílu. Žádný z mých otp taky ve skutečnosti neexistuje (ano, mám jich víc, jsem rebel a to slovo na o záměrně přehlížím) :-D . Mimochodem jestli tě to potěší, ty dvě jsem začala párovat hned po tom prvním díle, co jsem viděla. Panebože osmnáct!! Cítím to přesně stejně, akorát mě vytáčí "děvče" - holčičko mi ještě nikdo nikdy neřek, popravdě, za což jsem jim vděčná. S dvacet pětkou a dvacet osmičkou taky soucítím, aww. A psát postavy, které nejsou moje, mi taky dělá obrovské problémy, proto jsem od psaní cizích postav upustila v podstatě skoro dřív, než jsem s tím začla..

No, sečteno a podtrženo, netušila jsem, že toho máme tolik společného.

5 Bludička Bludička | Web | 27. listopadu 2015 v 20:50 | Reagovat

Ve spoustě věcí s tebou souhlasím. A za odvahu učit se finštinu tě obdivuju :D Kalevalu bych si chtěla také přečíst, ale asi ne teď, mám ještě spoustu jiných věcí na čtení, než se k tomu dostanu...

6 Zdebra Zdebra | Web | 26. prosince 2015 v 11:47 | Reagovat

Kalevalu taky nikde nemůžu sehnat.
Tak finština není tak těžká, když jí člověk přijde na kloub a naučí se to, co mu dlouho nešlo. :D Ale chápu. Taky na tom s finštinou nejsem zrovna nejlíp, abych si dovolila takhle mluvit. Nejhorší je komunikace. Hlavně, když fini mluví hovorovou finštinou. Učebnice je na to moc zjednodušená.
Taky nemusím kolektivní sporty. Dřív mi nevadily, ale vybíjenou a volejbal už nesnáším. Tělocvik mi to zhnusil, akorát mě to ničilo. Raději si zacvičím někde sama. Nebo se sama proběhnu nebo projdu. Florbal a fotbal mě ve škole docela bavil. To jsme totiž hráli tak jednou za rok/půl roku, tak se mi to tak nezprotivilo. :-D
K majonéze mám taky odpor. Radši mám tatarku, ale mám ráda jen jednu značku.
Jo, když člověk omezí solení, tak je slané pak i to, kde je údajně jen "trošku" soli.
Uzeniny taky nejím. A vlastně ani pizzu, protože je z bílé mouky. Radši mám z celozrnné mouky.
S tím posledním bodem souhlasím. Taky se s tím setkávám. Lidi furt: "Jednou za čas ti to neuškodí", jenže když jednou za čas říkají každej týden... Navíc když člověk jí zdravě, o to víc pak pozná, jak to tělu škodí, když si dá něco "hnusného". :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama