Proč nežít zdravým životním stylem

27. srpna 2016 v 20:34 | Melanie |  Kryjte se, přemýšlím
Nejsem si tak docela jistá, do které rubriky mám tento článek zařadit. Možná by se hodila nová - Ironické rady? Mno, uvidíme.

Je to všude kolem nás. Na internetu se to hemží blogy o zdravém stravování, je toho plný facebook, při procházce městem najednou míjíte dvacet obchodů se zdravou výživou. Možná si říkáte, že když je toho teď všude plno, možná byste se do toho měli pustit taky. Ne? NE!
1. Stojí to moc peněz

Jakmile začnete takhle žít, znamená na to především jedno: Kupovat neustále pouze bio věci, o ničem jiném to není. Copak jste snad na některém blogu o zdravém životním stylu viděli něco jiného? BUDETE MUSET KUPOVAT BIOOOOO!!!!! (Čím víc vykřičníků a caps locku, tím víc je to pravda!) Pokud vám někdo tvrdí, že prostě stačí hlídat si kalorie a vyměnit hranolky za brambory a zeleninu, nevěřte mu, je to past!
Stejně tak cvičení. Budete si platit posilovnu a trenéra a všechno kolem toho. Navíc si budete muset koupit milion věcí, souvisejících se sportem - značkové tepláky, značkové boty, značková sluchátka, abyste v té posilovně udělali dojem, ačkoli nedovedete zvednout ani půlkilovou činku. Rozhodně nestačí vytáhnout tepláky a jít běhat, o tom to v žádném případě není.

2. Přece nejste králík

Mimochodem, kdo by se cpal vší tou zeleninou, přece nejste králíci! Nebo ovesné vločky! Jste snad kůň?

3. Ale když ty hranolky jsou tak dobré!


Kdo by se vzdával hamburgeru a coly?

Zapamatujte si jedno - zdravé jídlo není nikdy dobré. NIKDY. Absolutně neexistuje možnost, že by vám mohlo chutnat. Není žádná šance, že by ho někdo mohl připravit dobře. A už vůbec není šance, že by vám po nějaké době na zdravé stravě mohlo jídlo, které jste jedli původně, připadat hnusné. Jakmile se dáte na zdravou stravu, budete trpět. Jste odsouzeni k chroupání brokolice, zatímco sníte o kuřecích nugetkách. Protože když jíte zdravě, máte už do konce života odepřenou čokoládu, pizzu, apod. Nesmíte si dát ani kostičku vaší milované Milky.

4. Stejně nakonec všichni umřeme

Všichni jednoho dne umřeme, a ti, kteří jedí zdravě a sportují, jenom umřou zdravější. Ve vyšším věku se totiž nikdo nepotýká se zdravotními potížemi, které můžou být způsobeny obezitou a nezdravým životním stylem. Všichni prostě jen tak jednoho dne padneme s úsměvem na tváři a bude po nás. Kvůli obezitě rozhodně nemůžete dostat cukrovku, nezpůsobuje nám kornatění tepen apod.
Jo a Máňa odvedle žila zdravě celý život a ve třiceti ji stejně přejel autobus.

5. Stejně všichni říkají něco jiného

Na jednom blogu autor uvádí, že máte jíst šest porcí denně, zatímco další dva říkají, že je to blbost, protože se má jít čtyřikrát denně za čtyři hodiny. A všechny ty low-carb, sacharidové vlny, cheat meals... kdo se v tom má vyznat? Rozhodně nezkoušejte prostě poslouchat vlastní tělo, někdo by vás měl vodit za ručičku. A když se v tom všem nevyznáte, proč se snažit zjistit, co vám vyhovuje nejlíp? Je lepší se na to rovnou vykašlat.

6. Není čas na cvičení

Je přece jasné, že všichni mají neustále lepší věci na práci, než jezdit do posilovny (vzpomínáte na bod 1? Jinak to nejde!), třeba psát si hodinu s kamarádkou na facebooku. Rozhodně nemůže stačit půlhodina denně, musíte cvičit hodinu a déle! A kdo by na to měl čas, zvlášť když vám píše Tonička, jestli nechcete do cukrárny?

7. Jste hezcí i tak

Vlastně všichni, kteří žijí zdravým životním stylem, chtějí jenom zhubnout! Nejde o zdraví - chtějí být hubení a chtějí to vnutit i vám! Jenže vy jste lepší než oni a tak si uvědomujete, že důležitější je vaše dobré srdíčko a to, že je obalené sto kily tuku, je vedlejší. Všichni ti, kteří tvrdí, že na kráse záleží, jsou škaredí a povrchní, zatímco vy jste intelektuální a dáváte najevo, že tohle jde mimo vás. Koneckonců, když někdo na ulici uvidí obézní ženu, jak jde domů, zatímco pojídá cheeseburger, jako první mu bleskne hlavou, že je to určitě nesmírně chytrá vědkyně nebo doktorka, které je jen vzhled ukradený. A jako druhé si pomyslí, že určitě musí být strašně hodná a milá a mít to dobré srdíčko a že se s ní musí seznámit, že to bude dobrá kamarádka nebo partnerka.
Pryč s povrchností, buďme všichni tlustí! (To zní skoro jako nějaký slogan.)

8. Je to moc mainstream

Všichni se dneska snaží hlavně o jedno - být originální! Myslíte si, že budete originální, když budete praktikovat zdravý životní styl? Stačí se podívat na ty davy na sociálních sítích, na blogu, všude! Je to jako mor. Buďte proti proudu! Vzhůru do McDonaldu!

Nevím, jaký tomu dát závěr, takže čau a uvidíme se v Mekáči.
(A toho, kdo tento článek vezme vážně, si najdu a umlátím brokolicí.)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kamča Kamča | Web | 28. srpna 2016 v 12:23 | Reagovat

Má slova, žrát zdravě není moderní, je to drahý a po bůčku s deseti a třech dvanáctkách budeme jen krásnější!!!!

2 Lyra Lyra | E-mail | Web | 29. srpna 2016 v 16:16 | Reagovat

Než mi došlo, že to nemyslíš vážně (dneska jsem unavená a tak trochu zpomalená), docela jsi mě vyděsila, to ti musím nechat. :D

3 Tlapka Tlapka | E-mail | Web | 30. srpna 2016 v 11:40 | Reagovat

Pro mě to rozhodně nemá cenu. Obývám velmi málo sociálních sítí, tak kam bych se tím chlubila? Bez toho to ztrácí smysl!!!

4 beepinka beepinka | Web | 11. září 2016 v 12:21 | Reagovat

Heh :D  :D dobrej článek :D

5 STIAK STIAK | E-mail | Web | 20. prosince 2016 v 21:31 | Reagovat

Oh muj bože tenhle šlanek je tag retartovani omgf nedava to smisl jak mušež nabadat lyďi k něšemu takovimu!!!! Zdravi šyvotňý stil je záklat a to sy všychňi pamatujte!!!! Jist sdravje pomaha nažemu organyzmu!!!!!!

(Jen si dělám prdel, ok? :'DDD)
Každopádně článek pobavil a docela by bylo funny, kdybys na tohle téma udělala rubriku a přidávala podobné "ironické rady" XD
Alespoň mě by to bavilo XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama