Chlapec

26. prosince 2016 v 17:43 | Melanie |  Filmové recenze
K Vánocům jsem tento rok dostala kromě dárků taky zvýšenou teplotu, bolest v krku, chřipku a malátnost, takže ležím celý den v posteli a jsem ráda, že jsem. Díky tomu mám spoustu volného času, a tak jsem se rozhodla konečně dohonit všechny hororové resty, kterých se mi za celý rok nahromadilo víc než dost.

Jedním z nich je i horor z tohoto roku, v originále The Boy, který mě zaujal už na první pohled.

Horor/Thriller
USA
2016
97 min.

Mladá Američanka Greta přijíždí do Anglie, aby se tam starala o malého chlapce Brahmse. Nejprve se seznámí se sympatickým Malcolmem, který vozí do sídla, které je poměrně daleko od všeho, potraviny, poté přijedou rodiče Brahmse a vyjde najevo, že Brahms je jen panenka. Heelshireovi, jak se manželé jmenují, totiž dřív měli syna, který zemřel před dvaceti lety při požáru, a oni se s jeho smrtí nemohou smířit. Oba manželé musí odjet, takže dají Gretě seznam úkolů a pravidel, podle kterých se má o Brahmse starat, a varují ji, že jejich chlapec není jako ostatní.

Gretě je samozřejmě všechno tohle k smíchu a jakmile Heelshireovi odjedou, na všechno se vykašle. Rázem se ovšem začnou dít velice podivné věci, je slyšet dětský pláč a hlavně - panenka se samovolně přemisťuje. Vypadá to, že Brahms je skutečně naživu.

Osobně mám z panenek, loutek a dalších věcí nepříjemný pocit už od dětství, takže tohle vypadalo na horor, který by mě dovedl zase jednou vyděsit. Navíc se podle traileru zdálo, že je to duchařina, které mám ráda, a odehrává se to na starém sídle daleko od civilizace - na to mě nalákáte vždycky. A jak to dopadlo?

Rozhodně to nebylo vůbec špatné. Jak jsem řekla, z panenek mám nepříjemný pocit a tahle konkrétní by znervóznila už na první pohled každého. Pokaždé, když na ni byl záběr, tak mě z toho jejího upřeného pohledu mrazilo v zádech, a to dávno předtím, než začala ta legrace s mizením a objevováním se na jiných místech, a tak dále. Ostatně hlavní hrdinka sama z ní byla také nervózní. Ale je to práce, je dobře placená, takže proč nezůstat, že? Zvlášť když, stejně jako Greta, před něčím utíkáte.

Vážně, obrovské plus má u mě film v tom, že se vyhnul nelogickému chování postav. Všichni jednali uvěřitelně, Greta nebyla žádná hysterická pipka, a navíc - hurá, ani Malcolm nebyl ten debil, co až do poslední chvíle navzdory všem důkazům ničemu nevěří, dokud ho něco nezabije! Naopak, všechno mu došlo docela brzy. (Jenom si myslím, že kdyby to bylo úplně podle reality, tak by Greta po jedné scéně zhruba v polovině filmu zdrhla. Protože já bych to asi udělala.)

K hereckým výkonům - byly dobré. Lauren Cohen, která hrála Gretu, mi sice ze začátku moc nesedla, ale potom jsem si na ni zvykla. Je to komorní horor s minimem postav a všichni zúčastnění odvedli svoji práci dobře.

Ale přesto jsem čekala, že ten film bude mít něco - víc. Ano, z té panenky jsem byla nervózní celou dobu. Ano, záběry na ni pro mě byly nepříjemné. Ale pro někoho, kdo takový strach z panenek nemá, to nejspíš zas tak hrozné nebude. A nebála jsem se tolik, jak jsem čekala, že budu. I když musím uznat, že film má pár dobrých lekaček a byla jsem celou dobu napjatá.

A další věc, ze které jsem rozpačitá, je závěrečné rozuzlení. Jednak nebylo zas tak nečekané - napadlo mě víc variant, co se v tom domě děje, a tohle byla jedna z nich - a potom, pořád se nemůžu rozhodnout, jestli to byl dobrý nápad, nebo pitomost.

Váhala jsem, kolik bodů mám vlastně dát, nakonec jsem se rozhodla pro tři.

3/5


Trailer:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ┼Raven Sammael Renkse┼ ┼Raven Sammael Renkse┼ | Web | 27. prosince 2016 v 23:22 | Reagovat

Ne tento film už nikdy málem jsem u něj dostala infarkt a při sledování i po skončení toho filmu se začali dít divné věci. Nejdříve ten hlas a hned na to mi pod rukami vylítli pojistky a ta žárovka doteď nesvítí. Pak ráno v ulici opravovali elektriku a když ji zapojili zpět tak mne jediné elektrika nešla. Jediný film co mne téměř zabil jelikož mám nemocné srdce. Tento film už nikdy v životě. Brrr
-Jinak spřátelíš prosím? :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama