Jak vyhrát hádku na facebooku

4. března 2017 v 20:34 | Melanie |  Kryjte se, přemýšlím
Zaplést se do hádky na facebooku je v dnešní době velmi snadné, protože na světě je spousta lidí, kteří velice rádi vykřičí svůj názor kamkoli na sociální sítě v přesvědčení, že to někoho zajímá. Vyhrát nějakou takovou hádku už ale tak lehké není. Pokud chcete být největší borci, kterým to jde samo, stačí si přečíst tenhle návod a řídit se jím.

1. Pište s chybami

Pozor, teď se nemluví jenom o takových běžných chybách jako ignorování shody podmětu s přísudkem, trvalé zaměňování s/z/vz a podobné věci. Tady se mluví o opravdu důsledném mrvení češtiny. Nepoužívejte interpunkci, ta je pro blbce. Jediné, co z ní potřebujete, jsou vykřičníky - asi tak padesát po každé větě, pokud vůbec budete věty oddělovat. Kdo do textu nacpe víc zdrobnělin (značka: čím nechutnější, tím lepší), má bonus. Další bonus získáte, pokud váš komentář bude nesouvislý, z tématu A přejdete k tématu B, pak odskočíte k tématu F, pak si vzpomenete, že jste chtěli něco dodat k tématu B, od B pokračujete k Z a ze Z se vrátíte k F.
Díky tomu, že váš text nebude k přečtení, spousta lidí ztratí chuť se s vámi hádat, protože těch osm řádků něčeho, co vypadá jako zatraceně dobrá šifra, prostě luštit nebudou. Díky tomu se do hádky nedostanete = vyhráli jste! Někteří by sice mohli namítnout, že to žádné vítězství není, ale neposlouchejte je.2. Zapněte Caps Lock

PROTOŽE ČÍM VÍC CAPS LOCKU, TÍM VÍC PRAVDA!

3. Napadejte a urážejte protistranu

Samozřejmě byste se mohli pokusit přijít s nějakými argumenty, ale je daleko jednodušší projet si profil vašeho oponenta a cokoli, co tam najdete, použít proti němu. Tady je několik návrhů:
"Kdybys radši místo selfíček myslel!" - v případě, že dotyčný má na profilové fotce selfie, i kdyby ta fotka byla z roku 2013.
"No jo, zakomplexovaný tlustoprd nás tu bude poučovat!" - i v případě, že diskuze nijak nesouvisí s obezitou, zdravým životním stylem a podobnými věcmi.
"No jo, ty jsi ještě mladý ucho, ty ještě vůbec nevíš, co je život."
Dobré je taky zahrát si na amatérského psychologa, i když jste psychologii brali tak povrchně v prváku na střední škole. Když použijete termíny jako "zakomplexovaný", "učebnicový případ (nějaká náhodná duševní porucha, o které jste před pěti lety četli článek)", "škaredý panic, co si v životě nevrznul", a podobně, budete určitě působit chytře a vašeho protivníka tím totálně ztrapníte. V případě, že kritizuje něco, co máte rádi, mu můžete napsat, že jenom závidí, protože on nikdy nic nedokázal. Co na tom, že o jeho životě vůbec nic nevíte. (Pokud něco dokázal, stejně mu napište, že závidí, protože nikdy nebude tak úspěšný jako váš oblíbenec.)

4. Připravte si argumenty

Když i toto selhává, je čas vytáhnout argumenty. Protože se jich ale spusta dá vyvrátit, musíte najít nějaké, na které nikdo nebude moct nic říct. Možná se zdá, že je to těžké, ale ve skutečnosti není nic jednoduššího. Je jenom potřeba přijít na nějaké tak idiotské, že nikdo nebude vědět, co na ně říct. Pro případ, že vás žádné nenapadají, tady je opět pár návrhů:
"Ve válce by tě tohle netrápilo."
"Mně je jedno, že jsi tenhle obor pět let studoval, já jsem o tři měsíce starší a tak mám pravdu, protože vím o životě víc než ty!"
"Pro hlupáka každý hloupý." - nebo jiné náhodné rčení.
Je jich pochopitelně daleko víc, ale většina závisí na konkrétním předmětu hádky. Věřím, že až budete v té konkrétní situaci, budou vás další argumenty napadat samy.

5. Blokujte!

Začalo se vám to vymykat z rukou? Pustili jste se do hádky neuváženě na "nepřátelském" území, kde má většina lidí opačný názor než vy? Je to zcela jednoduché - prostě si je všechny zablokujte! Teď už vám nebudou moct nic napsat!

6. Gratulujeme, vyhráli jste facebookovou hádku!

Nyní máte oficiálně pravdu. Někteří lidé by možná tvrdili, že ne, ale takové nesmíte poslouchat. Musíte jim napsat, že vám závidí a zablokovat si je.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Siginitou Siginitou | Web | 6. března 2017 v 8:36 | Reagovat

Jo tohle znám :D

2 Lyra Lyra | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 23:30 | Reagovat

Výstižné. :D Raději se do FB hádek nepouštím, ale kdybych to někdy chtěla zkusit, aspoň budu vědět jak na to, děkuji. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama