The Autopsy of Jane Doe

23. dubna 2017 v 20:51 | Melanie |  Filmové recenze
Volejte sláva (a tři dny se radujte), zase jsem po dlouhé době něco napsala! S tím, jak se blíží maturity, jsem na sobě vypozorovala zajímavou věc: Dokud mám nějaký volný čas, žádné extra povinnosti a nemusím se nic učit, tak celé prosedím před sociálními sítěmi a nedělám nic. Jakmile se mi začne na stole kupit hromada věcí, které musím udělat (jako např. už bych se měla vážně začít učit na maturitu), tak najednou začínám psát jako nikdy, každý den se věnuji finštině a italštině a taky se aspoň podívám na jeden film. Jedním z těch, které jsem v poslední době zhlédla, je hororový snímek The Autopsy of Jane Doe.

Horor
Velká Británie/USA
2016
86 min.

Koroner a jeho syn se stávají svědky nadpřirozených událostí během pitvy neznámé ženy, která je objevena ve sklepě vyvražděné rodiny. Postupně během pitvy nachází stále více a více zarážejících znamení, která je mají dovést k rozuzlení, jak dívka vlastně zemřela. Budou ráno vědět jasnou příčinu úmrtí?

Tohle je jeden z těch filmů, o kterých jsem se doslechla až poté, co vyšly a okamžitě mě zaujaly. Vypadalo to zase jako něco trošku jiného než běžné horory a navíc to bylo celkem kladně hodnocené snad úplně ve všech recenzích, které jsem četla. I trailer vypadal velice zajímavě a proto jsem se na to rozhodla podívat.V hlavních rolích tu máme dva opravdu sympatické herce, což je neskutečné plus jednak samo o sobě (když v nějakém hororu přejete hlavním idiotům pardon hrdinům, nějakou extrémně bolestivou smrt, docela vám to zkazí požitek z filmu) a druhak proto, že tady by v případě nějakých otravných ksichtů šel celý film do háje. V celém filmu se totiž objevují prakticky jen oni dva (a pak taky pár dalších postav na začátku a na konci).

A pardon, samozřejmě je tu ještě ta neznámá žena, kterou mají oba dva za úkol rozpitvat a zjistit příčinu smrti. Byla nalezena v domě vyvražděné rodiny a nikdo neví, kdo je, nebo jak zemřela. Na těle nemá jedinou ránu, nic, co by prozrazovalo, co se jí stalo.

Připravte se, že v první polovině filmu budete prakticky jen koukat na pitvu. Nevím, jestli bych tenhle film doporučila lidem se slabým žaludkem, protože všechny řezací scény jsou opravdu velmi reálné. (Se mnou to sice nic nedělá, ale neručím za ostatní.) Ale rozhodně se nebojte, že to bude nuda, naopak, s každým dalším řezem přibude další podivnost, nová nejasnost.

První polovina filmu byla zkrátka výborná a bavila mě, bohužel v té druhé se to celé jaksi zvrtlo. Najednou to skouzlo k otřepaným, klišovitým scénám a můj dojem z výborné první poloviny se docela pokazil. Najednou to byl prostě jen obyčejný horor, kterých už jsem viděla dost. Stejně tak mě zklamal samotný závěr, který vidíme snad v každém druhém hororu. Přišlo mi, že tvůrci nevěděli, jak film zakončit a tak sáhli po prvním klišé, které je napadlo. Kdyby si s druhou polovinou filmu dali trochu víc práce, byla bych rozhodně mnohem spokojenější.

3/5


Trailer:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama