Věci, které zjistíte během šprtání na maturitu

12. května 2017 v 18:11 | Melanie |  Kryjte se, přemýšlím
Tak, už je to tady. Není před tím úniku. Zkáza a panika je všude kolem nás, lidé se třesou strachem ve svých domovech a nevychází ven... Ano, správně, je tu maturita.
Jsem zrovna ve čtvrtém ročníku a mám před sebou (a z větší části už i za sebou) tu otravnou věc, které se říká zkouška z dospělosti. Už jsem dělala písemnou část, didaktické testy i praktickou část (i když to, jestli jsem prošla, ještě pořád nevím) a mám před sebou už jen popravu ústní zkoušení. Během šprtání na tuto část maturity jsem vypozorovala spoustu zajímavých věcí. A co všechno tedy zjistíte během maturity?

1) Že nic takového, jako příliš mnoho kofeinu neexistuje

Občas mám pocit, že místo kofeinu v krvi mám krev v kofeinu. Tedy ne že by mi to nějak extra pomáhalo se učit, spíš mám pocit, že je to naopak. To kafe je prostě moc slabé!2) Kolik existuje zajímavých seriálů

No jo, už dlouho se plánuju konečně začít dívat na Doctora Who a pořád jsem se k tomu ještě nedokopala, tak kdy by mohl být lepší čas než teď, několik dní před maturitou? A to ani nemluvím o You, Me and The Apocalypse, to mám na seznamu už od března! A taky jsem ještě neviděla novou řadu How To Get Away With Murder! A co takhle dát si maraton Sherlocka, všechny díly pěkně odznovu? Vždyť mám v četbě Psa baskervillského, takže to je v podstatě něco jako opakování! Navíc to mám v originále a k tomu titulky, takže se učím i anglicky!

3) A kolik filmů máte ve složce Filmy

Právě jsem objevila ve své složce dva skoro zapomenuté horory, které jsem si stahovala loni v listopadu. Teď je ideální čas si je pustit, učit se přece můžu kdykoli potom! (Třeba až se budu připravovat k maturitě v září, protože jsem se teď neučila a dívala jsem se na jakýsi béčkový horor z roku X.)

4) Že vás všechno ruší

Dole hučí myčka? Nemůžu se soustředit! Otevřu si okno? Slyším sousedy ze zahrady a nemůžu se soustředit! Zavřu si okno? Je tu horko a nemůžu se soustředit! Pustím si hudbu? Nemůžu se soustředit! Vypnu hudbu? Je tu moc ticho/slyším myčku/slyším sousedy, nemůžu se soustředit!

5) Jak zajímavá činost může být zírání do zdi, točení se na židli a poslouchání hudby

Obzvlášť když na notebooku máte otevřenou devátou otázku z účetnictví a jediná další možnost je zkusit se ji konečně naučit. I ta bílá stěna je zajímavější než zúčtovací vztahy.


Ne že by tahle píseň měla nějakou souvislost s článkem, jen ji zrovna poslouchám.

6) Kolik příběhů musíte nutně dopsat

Ta detektivka, co mám rozepsanou už rok? Že jsem někde říkala, že ji nenávidím? Ale co vás nemá, strašně mě baví ji psát! Tak strašně, že zavírám devátou otázku z účetnictví (no vážně, koho zajímají zúčtovací vztahy, když nebude vědět, kdo je vrah Pepičky Vomáčkové?) a otevírám soubor s mým veledílem. A to nemluvím o tom, že ta bílá zeď, na kterou jsem před chvilkou civěla, mi přihrála nápad na novou povídku, která bude mít minimálně dvacet stran.

7) Že jste už dlouho nenapsali článek na blog

A proto tu teď sedím a snažím se ignorovat devátou otázku z účetnictví. (Už jsem řekla, že zúčtovací vztahy nikoho nezajímají? Teda minimálně mě ne.)

8) Že všichni umí víc než vy

Protože všichni ostatní jsou schopní naučit se za jeden den dvě otázky. Vy jste schopní... za jeden den zhlédnout dva filmy.

9) Že maturita už je fakt blízko

Cože? Co chcete říct tím, že ústní je už za deset dní? PROBOHA, JÁ NIC NEUMÍM!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikola • newin.blog.cz Nikola • newin.blog.cz | Web | 12. května 2017 v 18:21 | Reagovat

4 bod mě uplně vystihuje jakmile se mám soustředit na učení tak v tu chvíli mi vadí i to že mi ventilačkou fouká vítr :D :D

2 Nelogična Nelogična | E-mail | Web | 30. května 2017 v 21:08 | Reagovat

Jakožto maturant potvrzuji, že všechny body jsou pravdivé. Co se týče toho kofeinu, tak to byla jedna z těch věcí, co mě držely na nohou při maturitě, protože jsem nebyla schopná jít spát :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama