Stranger Things (první série)

21. června 2017 v 15:54 | Melanie |  Filmové recenze
Pořád jsem naživu! V minulých měsících mě dost sežvýkávala škola, takže jsem ráda, že už mám víceméně pokoj. Před několika týdny jsem zhlédla nový seriál - Stranger Things. (Mimochodem, tenhle článek jsem měla rozepsaný asi měsíc.)

Horor/Drama/Sci-fi/Thriller
USA
2016

Will, Mike, Dustin a Lucas jsou čtyři nejlepší přátelé ze školy, kteří spolu tráví spoustu volného času. Jednoho večera spolu všichni hrají hru u Mika, ale po odchodu z jeho domu se po Willovi slehne zem. Pátrání se chopí místní šerif, ale Willova zoufalá matka se pouští do pátrání na vlastní pěst. Ani Willovi přátelé ale nezahálejí. Pokusí se najít Willa na vlastní pěst, přitom ale narazí na tajemné zamlklé děvče. A poté se začnou dít opravdu nevysvětlitelné věci.

Na tento počin jsem slyšela chválu již dlouho, ale pořád jsem se nemohla dostat k tomu, abych se na něj konečně podívala také. Pak jsem ale onemocněla, a protože Skyrimu a Oblivionu jsem v té době měla plné zuby, The Sims mi pořád padá a na žádný film jsem neměla náladu, rozhodla jsem se zkusit tento seriál. Poté, co jsem ho celý zhlédla, mám jen jednu otázku: Proč jsem se na to kruci nepodívala už dávno?Ani si nevzpomínám, kdy mě naposledy něco takhle strašně nadchlo. Celou sérii jsem zhlédla během jednoho dne, pořád jsem musela stahovat další a další epizody, abych věděla, jak to skončí. Zejména v prvních čtyřech epizodách, kdy divák ještě příliš neví, co se tam vlastně všechno děje, je to obrovsky napínavé, s tím, jak se postupně odhaluje, o co jde, přirozeně napětí trochu ubývá. Taky příběh Eleven, neboli Jedenáctky, byl dost zajímavý a trochu děsivý. Prostě jsem se ani na chvilku nenudila.

Musím říct, že snad neexistovala žádná hlavní postava, která by mi vyloženě vadila. Občas mě trochu iritovala Willova matka Joyce v podání Winony Ryder, ale to se dalo s klidem překousnout. Hlavní hrdinové - čtyři kluci plus El jsou strašně fajn a herecké výkony aktérů byly naprosto úžasné. A ostatní postavy jsou taky fajn.

Celý seriál se odehrává v osmdesátých letech a ta doba je tam zachycená opravdu perfektně. Celý seriál je navíc inspirovaný hororovými klasikami - The Thing, knihy Stephena Kinga, apod. a je to na něm vidět (v dobrém slova smyslu). Nebudu ani počítat, kolikrát jsem si všimla nějakého odkazu na známý hororový film.

Už strašně dlouho se mi nestalo, abych něčemu bez rozmyslu dala pět hvězdiček, ale tenhle seriál si to prostě zaslouží. Už se nemůžu dočkat druhé série.

5/5


Trailer k první sérii:

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama